Karadeniz Pet

Yemde böceklenme

Fatih HAKYEMEZ

Yeni Üye
Versele Laga'nın yeminden kullanıyorum.
Ama içinde aspur ve yulaf miktarı az.
Ben de takviye etmek amaçlı petshoptan aspur ve yulaf alıp, yeme az az karıştırıyordum.
Bu sabah yemlerin olduğu yerde siyah bir böcek gördüm.
Yemlere bakmama rağmen önce bulamadım, sonra yulafın içinde bu böcekten epey olduğunu gördüm.
Yulafla beraber aspur ve diğer yemleri de döktüm.
Ama döktükten sonra sanırım daha önce poşetten çıkan bir iki böcek daha gördüm.

1. Bu böcekten benim görmediğim yerlerde varsa yeni katacağım yeme de gelirler mi?

2. Kuşlar bu böcekten veya böceklenen yemden yemişlerse, ki yemişlerdir, zararı olur mu?

3. Yemi petshoptan aldım, kapalı şeffaf poşetteydi ama sonuçta bu poşeti de onlar doldurup kapatıyor. Böyle birşeyle karşılaşmamak için aspur, yulaf gibi sade yemleri nereden alabilirim. Mesela aspur markalı kapalı poşette diğer kanarya yemleri ile beraber satılıyor. Tek satılmıyor.

Versele Laga'nın yeminden kullanıyorum.
Ama içinde aspur ve yulaf miktarı az.
Ben de takviye etmek amaçlı petshoptan aspur ve yulaf alıp, yeme az az karıştırıyordum.
Bu sabah yemlerin olduğu yerde siyah bir böcek gördüm.
Yemlere bakmama rağmen önce bulamadım, sonra yulafın içinde bu böcekten epey olduğunu gördüm.
Yulafla beraber aspur ve diğer yemleri de döktüm.
Ama döktükten sonra sanırım daha önce poşetten çıkan bir iki böcek daha gördüm.

1. Bu böcekten benim görmediğim yerlerde varsa yeni katacağım yeme de gelirler mi?

2. Kuşlar bu böcekten veya böceklenen yemden yemişlerse, ki yemişlerdir, zararı olur mu?

3. Yemi petshoptan aldım, kapalı şeffaf poşetteydi ama sonuçta bu poşeti de onlar doldurup kapatıyor. Böyle birşeyle karşılaşmamak için aspur, yulaf gibi sade yemleri nereden alabilirim. Mesela aspur markalı kapalı poşette diğer kanarya yemleri ile beraber satılıyor. Tek satılmıyor.

Ben de aynı şekilde Versele Laga yem kullanıyorum. Mısır çarşısından aldığım aspuru da cam kavanozda buzdolabında saklıyorum. Aspuru Versele Laga yemin olduğu kavanoza karıştırmıyorum. Çünkü açıktan alınan yemler dediğiniz gibi böceklenme yapıyor ama buzdolabında saklarsanız öyle bir problem olmuyor.
Açık yemleri alırken iyice kontrol etmek lazım böcek var mı diye.

Kullanmadığım açık bir yem cam kavanozda ama oda sıcaklığında bir yerde duruyordu böcekler tohumları yiyip yemleri de birbirine yapıştırarak koza gibi bir şey yapmışlar muhtemelen güveye falan dönüşüyorlar sonrasında.

Ben de aynı şekilde Versele Laga yem kullanıyorum. Mısır çarşısından aldığım aspuru da cam kavanozda buzdolabında saklıyorum. Aspuru Versele Laga yemin olduğu kavanoza karıştırmıyorum. Çünkü açıktan alınan yemler dediğiniz gibi böceklenme yapıyor ama buzdolabında saklarsanız öyle bir problem olmuyor.
Açık yemleri alırken iyice kontrol etmek lazım böcek var mı diye.

Kullanmadığım açık bir yem cam kavanozda ama oda sıcaklığında bir yerde duruyordu böcekler tohumları yiyip yemleri de birbirine yapıştırarak koza gibi bir şey yapmışlar muhtemelen güveye falan dönüşüyorlar sonrasında.

Ben yulafı değil ama aspuru karıştırmak gibi bir hata ettim maalesef.
Gerçi böcek yulaftan çıktı ama.
Ben yine de attım, ne olur ne olmaz diye.

Sorularım hakkında biliyorsanız sizin veya bilen bir arkadaşın cevaplarını bekliyorum.
Kuşlarda ishal var sanırım, acaba bununla alakalı mı diye şüpheleniyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:56 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

Konu günceldir.

Geri