petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeme Alışma ve Güven sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ya'iş tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Ya'iş

Ya'iş Guest

İyi günler.Kuşum Ya'iş henüz 1 aylık.Yem ve su yerini bulamayacak diye korkuyorum zamanla alışır mı yoksa benim yapmam gereken bir şey mi var?Birde aldığım yanlış bilgiyle kuşu elimle yakaladım bu güvenini azaltıyormuş.Güvenini zamanla kazanabilir miyim?:confused::confused::(

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    kuşu yenimi getirdiniz eve ? yeni geldiyse yem yemeye birkaç. saatte alışacaktır elinizle tuttunuz diye büyük bir sorun olmaz zamanla alışır size sadece korkutmamaya ani hareket etmemeye çalışın

3. Ya'iş

Ya'iş Guest

Alalı 3 gün oluyor.Güvenini kazanabileceğime sevindim.Yem yerini dün buldu bugün yemiyor ve suyu hiç içmedi.

4. Muratc

Muratc New Member

Beğenileri:
    0
    İlk zamanlar böyle oluyor sanırım, benim bızdık da bu şekilde, ama akşam bakacam tekrar gizli gizli yem yemiş olabilir, çünkü kaka kesilmiyor...

5. Ya'iş

Ya'iş Guest

Tamam,şimdi rahatladım,teşekkürler.Tedirgindim çünkü yem yemezse ölür diye içim sızlıyor,ishal sebebiyle tavşan kaybettiğim için kuşun üstüne daha çok düşüyorum.

6. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Merak etmeyin acıktıkca zamanla yemide suyuda öğreniyor. Daha küçük o

#6 qwxbb, 4 Aralık 2014
    Son düzenleme: 4 Aralık 2014
  7. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Su ve yem sorunu olmaz uyum gösterince onlarıda yer içer elinize almadan yavaş yavaş ve sabırla yaklaşın karşılıgını alırsınız.

8. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    içmiştir mutlaka endişelenmeyin :)

9. Muratc

Muratc New Member

Beğenileri:
    0
    Benim bızdık 1. gün yem yemedi, su içmedi, 2. gün elden kıvırcık yiyor, kafesi dağıtıyor, kapı açtırıyor :)

10. Ya'iş

Ya'iş Guest

Teşekkürler suyun ve yemin yerini öğretebildim.Şimdi kafesin dışındaki elimden o kadar korkmuyor artık elimi içeri sokuyorum.Korkuyor ama inşallah ona da alışır zaten zamanla.Taş çatlasa 6-7 günümüz :D Ayrıca artık parmağıma çıkıyor.Tırnağının önünde tutarsam yavaşça parmağını koyuyor.Bende hafiften kaldırınca tırmanıyor.Bir kaç alıştırma yaptım sonra biraz dinlensin,rahatlasın diye gittim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:25 -->-> Daha önceki mesaj 14:39 --

Fakat şimdi de Durduk yere çırpınıyor.Bazen kanatlarını açıp çok hızlı biçimde kanat sallıyor ama uçmuyor. Bir sorun mu var?

#10 Ya'iş, 12 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Aralık 2014

Sayfayı Paylaş