Karadeniz Pet

Yeme yeni düşen yavru hakkında

daygrameon

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.

Bundan 2 hafta önce filan petshop'a gittiğimde daha yumurtadan yeni çıkmışlardı. Bugün petshoptaki arkadaş aradı ve ilk yavrunun yuvadan atladığını söyledi. Gittim hemen almaya. Biraz iri geldi gözüme çünkü ilk gördüğümde baya küçüklerdi. Jumbo oluyormuş sanırım. Erkek olduğunu söyledi arkadaş. Sizce nasıl ?

yLXZW0.jpg

Maşallah, erkek bir yavru. Ancak jumbo değil. Petshopçunun ağzı torba değil ki büzesin.. Mahsuru yoksa ne kadar ödediğini sorabilir miyim bu kuş için?

Yavrular yumurtadan çıktıktan 30-35 gün sonra kendi başlarına yem yemeye başlarlar. Senin hesapta bir hata var.

Son düzenleme:
Kusunuz jumbo değil ama maşallah güzel iri bir yavru

Maşallah, erkek bir yavru. Ancak jumbo değil. Petshopçunun ağzı torba değil ki büzesin.. Mahsuru yoksa ne kadar ödediğini sorabilir miyim bu kuş için?

Yavrular yumurtadan çıktıktan 30-35 gün sonra kendi başlarına yem yemeye başlarlar. Senin hesapta bir hata var.

50 tl ödedim hocam. Yani 2 hafta önce ben gittiğimde bana yumurtadan yeni çıktılar dedi yuvayı açıp gösterdi. Hafif tüylenmişlerdi ve tüylerinin rengi belli gibiydi yarı çıplaklardı diyim :) üstünden tam 2 hafta geçti ve bugün aradı ilk yavru yuvadan çıktı diye. Jumbo cinsi iri olur dedi. Galiba eğitimde filan sıkıntı çekmem ? Daha önceki yavrularım bundan daha çevikti tüneğe filan çıkabiliyorlardı bu daha paytak paytak anca yürüyor. Ya da daha öncekileri ben yavru sanıyordum :)

Yem yiyebiliyor mu bu yavru acaba? 30 günlük var, yok. Tüneğe çıkamayabilir. Yem yesin de önemli olan o.. 2 hafta önce demek 13-15 günlükken gördün sen bunları.

Hocam arkadaş normal yem verme dedi ve quick marka yumurtalı mama verdi. Kafesin dibine serp dedi. Dur hatta hemen resmini çektim şimdi. Biraz ıslak gibi çıktı kuş çünkü bit spreyi sıktım şimdi üstündeki talimata göre.

W1dLrP.jpg

Son düzenleme:
Geri