petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeme yeni düşen yavru hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve daygrameon tarafından 8 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Bundan 2 hafta önce filan petshop'a gittiğimde daha yumurtadan yeni çıkmışlardı. Bugün petshoptaki arkadaş aradı ve ilk yavrunun yuvadan atladığını söyledi. Gittim hemen almaya. Biraz iri geldi gözüme çünkü ilk gördüğümde baya küçüklerdi. Jumbo oluyormuş sanırım. Erkek olduğunu söyledi arkadaş. Sizce nasıl ?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Maşallah, erkek bir yavru. Ancak jumbo değil. Petshopçunun ağzı torba değil ki büzesin.. Mahsuru yoksa ne kadar ödediğini sorabilir miyim bu kuş için?

Yavrular yumurtadan çıktıktan 30-35 gün sonra kendi başlarına yem yemeye başlarlar. Senin hesapta bir hata var.

#2 Levent ACAR, 8 Şubat 2016
    Son düzenleme: 8 Şubat 2016
  3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kusunuz jumbo değil ama maşallah güzel iri bir yavru

4. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    50 tl ödedim hocam. Yani 2 hafta önce ben gittiğimde bana yumurtadan yeni çıktılar dedi yuvayı açıp gösterdi. Hafif tüylenmişlerdi ve tüylerinin rengi belli gibiydi yarı çıplaklardı diyim :) üstünden tam 2 hafta geçti ve bugün aradı ilk yavru yuvadan çıktı diye. Jumbo cinsi iri olur dedi. Galiba eğitimde filan sıkıntı çekmem ? Daha önceki yavrularım bundan daha çevikti tüneğe filan çıkabiliyorlardı bu daha paytak paytak anca yürüyor. Ya da daha öncekileri ben yavru sanıyordum :)

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Yem yiyebiliyor mu bu yavru acaba? 30 günlük var, yok. Tüneğe çıkamayabilir. Yem yesin de önemli olan o.. 2 hafta önce demek 13-15 günlükken gördün sen bunları.

6. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Hocam arkadaş normal yem verme dedi ve quick marka yumurtalı mama verdi. Kafesin dibine serp dedi. Dur hatta hemen resmini çektim şimdi. Biraz ıslak gibi çıktı kuş çünkü bit spreyi sıktım şimdi üstündeki talimata göre.

#6 daygrameon, 8 Şubat 2016
    Son düzenleme: 8 Şubat 2016
  7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  8. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Yiyor hocam. Alırken tam mama yiyordu eve getirdim biraz daha yedi. Kursak şiş şuan :)

9. Levent ACAR

Beğenileri:
    75

Sayfayı Paylaş