Karadeniz Pet

Yemi değiştirdim, kuşum yem yemiyor. :(

• Konbuyu başlatan Emre Albayrak
  • Başlangıç tarihi
E

Emre Albayrak

Guest
Merhaba! Cicikuş'un önce açık yem almıştım, sonra pakette bir yem aldım. Yemi koyduk. Ama kuş yemiyor. Buna ek olarak bize çok yaklaşmayan kuş kafamıza omzumuza ağzımıza konuyor. :D Dudaklarımızı gagalıyor. Bulunduğu odadan daha önce hiç çıkmazdı şimdi her odayı geziyor. Çok hareketli. Ama yem yemiyor. Açlığından mı yapıyor bunları? Ne yapmalıyım ? :(

Merhaba! Cicikuş'un önce açık yem almıştım, sonra pakette bir yem aldım. Yemi koyduk. Ama kuş yemiyor. Buna ek olarak bize çok yaklaşmayan kuş kafamıza omzumuza ağzımıza konuyor. :D Dudaklarımızı gagalıyor. Bulunduğu odadan daha önce hiç çıkmazdı şimdi her odayı geziyor. Çok hareketli. Ama yem yemiyor. Açlığından mı yapıyor bunları? Ne yapmalıyım ? :(

2 yıldır kuş besliyorum daha önce başıma böle bişey gelmedi ama braz bekleyin yiyecektir

Acligindan yapıyor alistirmak için yemligin birine eski yemden katabilirsin digerinede ikisini karıştırıp ver ani yem degisikliginde yemeyebiliyor kuşlar.

Muhabbet kuşlarının yem seçmesi söz konusu olabiliyor.
Size yakın davranması da ondan dolayı olabilir.
Tavsiyem eski yemden bir miktar alıp ilk zamanlar karıştırarak vermeniz.
Zamanla yeni yeme alışacaktır.
Mutlaka yer deyip inat etmeyin, ihmal etmeye gelmez.

Eski yem bitti kalmadı :( Gidip açık yem mi almalıyım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:59 --

Tüyleri biraz da porsuk. Yardım edin lütfen . Ne yapabilirim? :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:07 -->-> Daha önceki mesaj 10:49 --

51b781c3025d6efa17b579e9d2f23c9b.jpg
73f91efa89b8a813d75f5c19462b5422.jpg

Benim başıma tıpatıp aynı şey geldi yemini en kısa zamanda alın yem geldikten sonra yüzünüze bakmaz:D

Eski yem bitti kalmadı :( Gidip açık yem mi almalıyım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:59 --

Tüyleri biraz da porsuk. Yardım edin lütfen . Ne yapabilirim? :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:07 -->-> Daha önceki mesaj 10:49 --

51b781c3025d6efa17b579e9d2f23c9b.jpg
73f91efa89b8a813d75f5c19462b5422.jpg

Eski yemden bu vakitte bulamam diyorsanız eğer daha önce verdiğiniz yemler varsa onlardan verin (elma havuç vs.)

Son düzenleme:
eski yemden biraz varsa ya da bir ksım alabilecekseniz alın
eski yemle yeni yemi karıştırın zamanla eski yemi azltarak verin ve git gide yeni yemide yiyerek alışacaktır böylelikle bir süre sonra sadece yen ialdığınız yemlerden verebilirsiniz
ayrıca hiç merak etmeyin acıkınca öyle bi yerki :)

eski yemden biraz varsa ya da bir ksım alabilecekseniz alın
eski yemle yeni yemi karıştırın zamanla eski yemi azltarak verin ve git gide yeni yemide yiyerek alışacaktır böylelikle bir süre sonra sadece yen ialdığınız yemlerden verebilirsiniz
ayrıca hiç merak etmeyin acıkınca öyle bi yerki :)

Bence yanılıyorsunuz eğer bir kuş bir yemi yemeye alışmamışsa yemeye bilir mesela bu durumu şuna benzetebilirz her insan kellepaça yiyemez bence yiyenler bilir. Zordur
Ama yemeği sevdiğiniz bir ürünle takviye ederseniz zamanla yiyebilirsiniz mesela ayran umarım ne demek istediği anlamışsınızdır...

Son düzenleme:
Bence yanılıyorsunuz eğer bir kuş bir yemi yemeye alışmamışsa yemeye bilir mesela bu durumu şuna benzetebilirz her insan kellepaça yiyemez bence yiyenler bilir. Zordur
Ama yemeği sevdiğiniz bir ürünle takviye ederseniz zamanla yiyebilirsiniz mesela ayran umarım ne demek istediği anlamışsınızdır...

muhabbetkusu.biz

BANA BU ADRESTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

XDJM86.gif

peki :) teşekkür ederim :)

eski yem bitti kalmadı :( gidip açık yem mi almalıyım?

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 10:49 -->-> daha önceki mesaj 17:59 --[/sıze]

tüyleri biraz da porsuk. Yardım edin lütfen . Ne yapabilirim? :(

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 11:07 -->-> daha önceki mesaj 10:49 --[/sıze]

[ımg]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/26/51b781c3025d6efa17b579e9d2f23c9b.jpg[/ımg] [ımg]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/26/73f91efa89b8a813d75f5c19462b5422.jpg[/ımg]

tüyleri konusunda biraz cansız görünüyor eğer banyosu varsa yıkanıyorsa içine birazcık sirke katmak gerekiyor diye duymuştum tüyleri parlaklaştırıyor olsa gerek ama ilk önce araştır

Illa yeni yer fakat bu arada inatlasmamak laızm onu insan gibi diger malzemelerden verebilrisiniz
az biraz marul yumurta avuc elma muz ortakal brokoli yada mama yapın elinize gelince alıstırın mama yemeye

Geri