Karadeniz Pet

yemi dökme sorunu...?

kariza

Yeni Üye
arkadaşlar benım bi çift kuşum var gayet saglıklı ve ıyı anlaşıyolar ama dişim kuş son iki gündür yemlikteki yemleri ağzıyla kafesin içine döküyor sebebi nedendir ve böyle sorunla karşılaşan varmı yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim ..... http://l1310.hizliresim.com/1g/u/ty0dd.jpg

Son düzenleme:
Neden yapıyorlar bilemiyorum strese giriyor olabilirler.
Benim bir çift de aynısını yapıyordu bende çözümü yemliğe çok az yem koyarak ve kafesini sürekli temiz tutarak çözmeye çalıştım, kafesin dibine dökülenleri inip yiyolardı bi süre sonra bıraktılar yem dökmeyi.

Tecrübe edindim bu konuda yuvalık var mı acaba kafeste eğer yoksa dişi yumurtlayacağı zaman fazla hareket etmemek için dışarı atıyor bende öle olmuştu :)

bende öyle yapmayı düşünüyorum ama bizim orda ki petshop cuya sordum yumurtlıyacaktır ondan öyle yapıyo olabilir annelik içgüdüsü olabilir dedi ama bani pek tatmin etmedi..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 19:59 --

Tecrübe edindim bu konuda yuvalık var mı acaba kafeste eğer yoksa dişi yumurtlayacağı zaman fazla hareket etmemek için dışarı atıyor bende öle olmuştu :)

yuvalık var giriyolar yuvalıga ama uzun bi şekilde durmuyor yuvanın içinde genellikle erkek giriyor sonra dişi giriyo yuvalığa ....

Gazete altına girmeye çalışıyormı dışkıları kazıyor mu ? Eğer bunlar Yoksa yumurtlama olmayabilir ama 1-2 güne onlarda olur gibi geliyor :)

Benim başımada hemen hemen aynı bi olay vardı stresden yada başka bişeyden oldugunu düşünmüyorum ilk öncelikle yapman gereken kuşunun alt gagası kırıkmı değilmi konturol et .. Gagası kırık ise yem kıramadıgı için yemi dışarıya atıyo olması mumkun cünkü dediğim gibi aynı olay basıma geldi gagasına baktıgım zaman gagasının altının krık oldugunu farketmiştim...

Benim başımada hemen hemen aynı bi olay vardı stresden yada başka bişeyden oldugunu düşünmüyorum ilk öncelikle yapman gereken kuşunun alt gagası kırıkmı değilmi konturol et .. Gagası kırık ise yem kıramadıgı için yemi dışarıya atıyo olması mumkun cünkü dediğim gibi aynı olay basıma geldi gagasına baktıgım zaman gagasının altının krık oldugunu farketmiştim...

gagasina hic bakmadım elime alıp kontrol etsem kuş hepten strese gircek dıye tereddüteyim oyuzdem hiç dokunmasam dıye düşünüyorum ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:31 -->-> Daha önceki mesaj 20:29 --

Gazete altına girmeye çalışıyormı dışkıları kazıyor mu ? Eğer bunlar Yoksa yumurtlama olmayabilir ama 1-2 güne onlarda olur gibi geliyor :)

kafeste gazete yok dışkısınıda kazıdıgını hiç görmedim... sadece yuvalıgın girişini biraz kemiriyo ...

benim yavrum da aynı yemleri döküyor sonra aşağı inip oradan yiyor.:) nedeni hala bulamadım. akıllı yemlik alsam işe yarar mı ki

Benm boncukta bayramdan beri aynı durumda hergün yemliği dolduruyorum ertesi gün boşaltmış durumda, artık can sıkıcı bir durum olmaya başladı...

Aynı durum benim 1 yaşından küçük dişi kuşumda da var. Yemliklerdeki yemleri 1 gün içinde yere döküyor. Ne yaptıysam çözemedim. Şimdi akıllı yemliğe geçtim. Onda dökmüyor.

Geri