petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yemi dökme sorunu...?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kariza tarafından 26 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. kariza

kariza New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar benım bi çift kuşum var gayet saglıklı ve ıyı anlaşıyolar ama dişim kuş son iki gündür yemlikteki yemleri ağzıyla kafesin içine döküyor sebebi nedendir ve böyle sorunla karşılaşan varmı yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim ..... http://l1310.hizliresim.com/1g/u/ty0dd.jpg

#1 kariza, 26 Ekim 2013
    Son düzenleme: 26 Ekim 2013
  2. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Neden yapıyorlar bilemiyorum strese giriyor olabilirler.
    Benim bir çift de aynısını yapıyordu bende çözümü yemliğe çok az yem koyarak ve kafesini sürekli temiz tutarak çözmeye çalıştım, kafesin dibine dökülenleri inip yiyolardı bi süre sonra bıraktılar yem dökmeyi.

3. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Tecrübe edindim bu konuda yuvalık var mı acaba kafeste eğer yoksa dişi yumurtlayacağı zaman fazla hareket etmemek için dışarı atıyor bende öle olmuştu :)

4. kariza

kariza New Member

Beğenileri:
    0
    bende öyle yapmayı düşünüyorum ama bizim orda ki petshop cuya sordum yumurtlıyacaktır ondan öyle yapıyo olabilir annelik içgüdüsü olabilir dedi ama bani pek tatmin etmedi..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 19:59 --

yuvalık var giriyolar yuvalıga ama uzun bi şekilde durmuyor yuvanın içinde genellikle erkek giriyor sonra dişi giriyo yuvalığa ....

5. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Gazete altına girmeye çalışıyormı dışkıları kazıyor mu ? Eğer bunlar Yoksa yumurtlama olmayabilir ama 1-2 güne onlarda olur gibi geliyor :)

6. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    Benim başımada hemen hemen aynı bi olay vardı stresden yada başka bişeyden oldugunu düşünmüyorum ilk öncelikle yapman gereken kuşunun alt gagası kırıkmı değilmi konturol et .. Gagası kırık ise yem kıramadıgı için yemi dışarıya atıyo olması mumkun cünkü dediğim gibi aynı olay basıma geldi gagasına baktıgım zaman gagasının altının krık oldugunu farketmiştim...

7. kariza

kariza New Member

Beğenileri:
    0
    gagasina hic bakmadım elime alıp kontrol etsem kuş hepten strese gircek dıye tereddüteyim oyuzdem hiç dokunmasam dıye düşünüyorum ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:31 -->-> Daha önceki mesaj 20:29 --

kafeste gazete yok dışkısınıda kazıdıgını hiç görmedim... sadece yuvalıgın girişini biraz kemiriyo ...

8. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Kemirme varsa 1-2 haftaya torun gelebilir :)

9. kariza

kariza New Member

Beğenileri:
    0
    bilmiyorum inşallah dediğiniz gibi olur dişinin gagasının ustündeki ren koyu kahverengidi şimdi o koyuluk gitmiş daha acık bi renge dönüşmüş...

10. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Erkekde durum nedir ?

11. kariza

kariza New Member

Beğenileri:
    0
    erkek normal kur yapıyo bu arada resim attım resme bakabilirsiniz....

12. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Telefondayım görmemişim dişi biraz halsiz gibi duruyor

13. kariza

kariza New Member

Beğenileri:
    0
    pek fazla hareketlı değıller akşam vakti gündüzleride öyleler yanlız şarkı felan açında harektlenıyolar yuvaya girip çıkıyolar

14. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Işık loş belki ondandır :D

15. kariza

kariza New Member

Beğenileri:
    0
    aslında ewet odanın işiği loş:) benım aldıgım yerde ben bu kuşları çıftleşirken gördum oyuzden almıştım alalı 1 ay olmadı ama yumurta felanda yok ortada :)

16. Hayat

Hayat Guest

benim yavrum da aynı yemleri döküyor sonra aşağı inip oradan yiyor.:) nedeni hala bulamadım. akıllı yemlik alsam işe yarar mı ki

17. Kıvanc Karadeniz

Benm boncukta bayramdan beri aynı durumda hergün yemliği dolduruyorum ertesi gün boşaltmış durumda, artık can sıkıcı bir durum olmaya başladı...

18. kariza

kariza New Member

Beğenileri:
    0
    benimki iki gün oldu yapalı evet baya can sıkıcı bi durum....

19. dupondii

dupondii Guest

Aynı durum benim 1 yaşından küçük dişi kuşumda da var. Yemliklerdeki yemleri 1 gün içinde yere döküyor. Ne yaptıysam çözemedim. Şimdi akıllı yemliğe geçtim. Onda dökmüyor.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşları neden yemini döker

,
  2. akilli yemlikten yem dokme