Karadeniz Pet

yemi kusunu boşaltıyor

• Konbuyu başlatan yaman741
  • Başlangıç tarihi
Y

yaman741

Guest
5-6 aydır evimizde beslediğim muhabbet kuşumuz .
YEM KUSUNDAKİ YEMLERİ KAFESE BOŞALTIYOR. YEMİ DEĞİŞTİRDİM. SADE YEM KULLANDIM. SADE YEMLE KARŞIK YEMİ KARIŞTIRDIM YOK. HER ŞEKİLDE KUTUYU BOŞLTIYOR NE YAPMALIYIM .

yaman bey öncelikle forumumuza hoşgeldiniz.. Forum kuralları gereği küçük harf kullanmanızı rica ediyorum..

Kuş bunu oyun haline getirmiş olabilir strese girmiş olabilir ya da begenmediği yem türleri olabilir begendiklerini aramak için hepsini döküyor olabilir bulacagım derken.. Benim kuşta akıllı yemlik kullandıgım zaman tavuk gibi eşeliyor yemi yem seçiyor yemliğin hepsini boşaltmasa da yaklasık 5 6 günlük yemini yerlere döküyor.. Yemi dökmeye çalıstıgında yemlikleri kafesten alın.. 5 dk falan takmayın daha sonra tekrar taktıgınızda yine yaparsa yine alın.. Birkaç kere yapın bunu.. Belki aç kalacagım içgüdüsüyle bu davranısından vazgecebilir .. Ama bu arada kusu da aç bırakmayın.. İyi günler..

yaman bey öncelikle forumumuza hoşgeldiniz.. Forum kuralları gereği küçük harf kullanmanızı rica ediyorum..

Kuş bunu oyun haline getirmiş olabilir strese girmiş olabilir ya da begenmediği yem türleri olabilir begendiklerini aramak için hepsini döküyor olabilir bulacagım derken.. Benim kuşta akıllı yemlik kullandıgım zaman tavuk gibi eşeliyor yemi yem seçiyor yemliğin hepsini boşaltmasa da yaklasık 5 6 günlük yemini yerlere döküyor.. Yemi dökmeye çalıstıgında yemlikleri kafesten alın.. 5 dk falan takmayın daha sonra tekrar taktıgınızda yine yaparsa yine alın.. Birkaç kere yapın bunu.. Belki aç kalacagım içgüdüsüyle bu davranısından vazgecebilir .. Ama bu arada kusu da aç bırakmayın.. İyi günler..

tşkler. deniyeceğim.

öncelikle aramıza hoşgeldiniz...gerçek ad ve soyadınız ile üyelik bilgilerinizi güncelleyiniz...en kısa zamanda " zıpır " kuşunuzun resmini bekliyoruz...

Strese girmiş veya oyun haline getirmiş olabilir bu olayı. Yusuf ustanın dediğini deneyebilirsiniz ve eğer yemliğinizin dıştan takma yeri varsa ordan takın sabitlenmiş olacaktır zaten, bi' şey yapamaz.

dün akşam dediğinizi yaptım. dökme başlayınca aldım . 1 saat sonra tekrar taktım ama takar takmaz ağzıyla kafesinin içine boşatmaya başladı. bir kaç sefer yaptım olmadı . çareyi artık yem kutusunu kafesin zeminne öylece bıraktım. bir şey yapmadı işten çıkınca merak ediyorum döktümü diye bakalım.

videsonu bu akşam çekebilirsem ekliyeceğim yarın.

dün akşam dediğinizi yaptım. dökme başlayınca aldım . 1 saat sonra tekrar taktım ama takar takmaz ağzıyla kafesinin içine boşatmaya başladı. bir kaç sefer yaptım olmadı . çareyi artık yem kutusunu kafesin zeminne öylece bıraktım. bir şey yapmadı işten çıkınca merak ediyorum döktümü diye bakalım.

tek kuşsa kafeste sıkılıyor olabilir ve oyun amaçlı döküyordur. En güzeli yemliği dışardan takın...

1 saat çok uzun bir süre.. 5 10 dk yeterliydi.. Belkide 1 saat boyunca yemi vermeyince iyice sinirlendi.. Şahsen ben kuş olsaydım aynen onun yaptıgı gibi bütün yemi indirirdim.. :) yemi dökmeye başlayınca alıp 5 10 dk sonra tekrar takıcaksınız.. Yine başlarsa yine alıcaksınız.. O kadar uzun süre gerek yoktu mazallah unutursunuz takmayı yemi aç kalır.. Arada bi hafiften korkutmadan ssstt deyin kızdıgınızı anlasın..

Geri