Karadeniz Pet

yemiyor

• Konbuyu başlatan Numan Küçük
  • Başlangıç tarihi
N

Numan Küçük

Guest
Arkadaşlar Şakir yem yemiyor. Kafeste durmak istemiyor sürekli ben de kıyamam alıyorum elime omzumda takılıyor. Ama yem yemiyor bu arada su da icmiyor.. erken diyorum daha 2. Günü endişelendiriyor insani yinede. Sizden tavsiyeler bekliyorum

ortama alısıyordur telas etmeyin kusların hic biri kafeste durmak istemez normalde 1 2 hafta kafesnden cıkartmayın diyorlar ama bu sizin tercihiniz tabi ne kadar sizinle olursa o kadar size alısır.. yem konusunda telasa gerek yok alısıcakdır daha cok yeni ve yavru

ortama alısıyordur telas etmeyin kusların hic biri kafeste durmak istemez normalde 1 2 hafta kafesnden cıkartmayın diyorlar ama bu sizin tercihiniz tabi ne kadar sizinle olursa o kadar size alısır.. yem konusunda telasa gerek yok alısıcakdır daha cok yeni ve yavru

Ucmuyor zaten dun butun gun avcumdaydi omzumdan inmedi. Evden ayrilirken mecburen kafesine koydum biraz yemisti. Kafeste cok tedirgin oluyo elime alinca bi rahatliyo kendini kasimaya baslio vs vs.

kuş mutlaka kafeste durmalı.Sizin elinizde sıcaklığa alıştığı için kafese girince huzursuz oluyor.1 hafta kadar kafeste kalsın.Mutlaka yemini yiyip suyunu içecektir.Yem kırmada problem yaşıyorsa birkaç hafta aspur ile destekleyin

Numan Bey ilk 20 gün normal şartlarda kafes içi eğitim verilmesi gerekir.. Mustafa Bey sizin tercihiniz demiş fakat ortamı kafesi ve sizi tanıması için bu süreyi ona vermelisiniz.. İlerde kafesine koymakta sıkıntı çekersiniz çünkü alışmamıştır.. Kafesten 20 gün çıkarmayın etrafı tanısın. Kafes içindeyken ilgi gösterin.. Korkup uçarsa nereye konacagını bilemez ve ciddi sonuçlar dogurabilir bu durum.. Yemini suyunu içer siz merak etmeyin. Sabit konulara göz atmanızda fayda var.

Ben hayvani ne kadar büyük olursa olsun kafese hapsedemem kusura bakmayin daha 40 günlük kuş. Ben bunu ona yapamam. Kafesin sadece geceleri yatmasi ve yem su yemesi icin gerekli oldugunu düşünüyorum.istedigi zman cikar gezer kapisi aciktr her zaman.. hayvanin size mecbur olduğunu bilerek yaşamasına zorlamak yanlış birşey.. Yavru kuş sahibi acisindan soyluyorum bunları 3.aylik bir kus sahibi icin sizin dediğinizin yapılması doğrudur. Ama ben bu kusu cok kucuk aldim kafesinde yanliz birakamam alismasi evcillesmesi 10 kat daha rahat ve kolay oluyor boyle..

bak diyorki sende bi jumbo al yavru diyor bak ya :) zaten jumbo merakım her zaman bi kenarda mevcut .d

bak diyorki sende bi jumbo al yavru diyor bak ya :) zaten jumbo merakım her zaman bi kenarda mevcut .d

VAllahi tavsiye ederim kardeşim. Bu kadar sene sanki muhabbet kusu beslememisim bu farkli bi tur sanki :) ben gec kalmışım bu işte durumun olunca alirsin bi tane bakarsin keyfine ;)

Nasip :) kuş çok azaltaymda alırız almak mesele degl b dakıp ilgilenmedikten snra ne anladık

Ben hayvani ne kadar büyük olursa olsun kafese hapsedemem kusura bakmayin daha 40 günlük kuş. Ben bunu ona yapamam. Kafesin sadece geceleri yatmasi ve yem su yemesi icin gerekli oldugunu düşünüyorum.istedigi zman cikar gezer kapisi aciktr her zaman.. hayvanin size mecbur olduğunu bilerek yaşamasına zorlamak yanlış birşey.. Yavru kuş sahibi acisindan soyluyorum bunları 3.aylik bir kus sahibi icin sizin dediğinizin yapılması doğrudur. Ama ben bu kusu cok kucuk aldim kafesinde yanliz birakamam alismasi evcillesmesi 10 kat daha rahat ve kolay oluyor boyle..

Burası bilgi forumu. Siz sorununuzu söylemişsiniz.Bende olması gerekeni yazmısım.Size kuşun bogazını sıkın öldürün demedim. Kusura bakacak bir durum yok keyif sizin kuş sizin. Alışması evcilleşmesi size göre kolay olabilir ama böyle yapıpta sonradan kuşum kafesine girmiyor karnı acıksa bile kafesine girip yem yemiyor sadece ben verirsem yem yiyor gibi sözleri çok kişiden duydum. Bu gibi durumları yaşamamak için bunları yapmalısınız. Ama dediğim gibi keyif sizin kuş sizin.

2 Gün önce karbeyaz bir muhabbet kuşu aldım ve elime alıştırdım ama ilk gün onu etrafa alışması için yalnız bıraktım. Sanada tavsiyem onu sakın avuçlama.. Güven kaybı sonucu evcilleştirme süresi uzar..

yem yemiyorsa sen kafesin tabanına 1 avuç yem at alışır..

Geri