Karadeniz Pet

Yemler Yüzünüze Yapışmasın :) (Pratik el yapımı)

birkan

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,

Malum evde üretim yapanlar yem üflemek zorundalar. Balkondan üfleseniz alt komşunun balkonuna gider laf eder. Mutfakta üfleseniz sağa sola ucar süpürge çekmek zorunda kalırsınız. Yem ayırma makinası almak 100 tl den aşağı değil zaten vs vs.

Bende üflerken hem gözüme kaçmasın hemde sağa sola pek dağılmasın diye küçük bişey yaptım.

Malzemeler
1 Adet Pipet
1 Adet CD kutusunun üst kapağı.

Kullanırken, 1 elimle yemliği tutuyorum diğer elimle cd kutusunu tutuyorum yemliği biraz kutunun içerisine doğru sokuyorum ve pipetten üflüyorum. Bu sayede ucan tozlar yem kabukları cd kutusunun iç yüzeyine çarpıyor yanlardan lavabonun içine direkt dökülüyor. Sağa sola uçma ve yüzümüze yapışma olmuyor. İsterseniz sizde böyle bişey yapabilirisiniz. Saygılar

Bu da resmi,

Son düzenleme:
Güzel düşünülmüş. Bir gazete kağıdının üzerine konup ta üflense, lavabo tıkanmasa olur mu acaba?

Rahatlıkla olur çünkü üfleme basıncıyla oluşan hava akımı sadece cd kutusunun içinde kalıyor aşağıya düşen kabukları sağa sola uçurmuyor. Ben poşet içinde yapıyorum. Poşedi açıyorum lavabonun içine koyuyorum. Yemlikleri tek tek üflüyorum sonrada direkt çöpe atıyorum. geriye sadece elimi yıkamak kalıyor.

Çok iyi düşünülmüş. Deneyeceğim. Teşekkürler. :)

Güzel fikir :) tebrik ederim kardeşim.

Akıllı yemlik kullandığım için gerek kalmıyor :)

Son düzenleme:
Teşekkürler arkadaşlar :) herkes faydalansın fena mı olur dimi :)

Problemler üretkenliği arttırıyor.İyi fikir, eline sağlık. Ona da nefes mi dayanır ya bi gün düşüp bayılacağız üfleyim derken :)

Problemler üretkenliği arttırıyor.İyi fikir, eline sağlık. Ona da nefes mi dayanır ya bi gün düşüp bayılacağız üfleyim derken :)

Teşekkürler :) . Pipet çapını arttırarak daha verimli olacağını düşünüyorum. Benim yaptığım 200 ml lik meyva suyu pipeti. Yinede çok verimli :)

Geri