Karadeniz Pet

Yemleri Dökme

• Konbuyu başlatan Hilal Mutlu
  • Başlangıç tarihi
H

Hilal Mutlu

Guest
Arkadaşlar kuşum yemleri aşağı ağzı ile alıp atıyor. Tüy dökme ile başladı. Bitti dökme, tüyler çıktı. İlgi alaka hala devam ediyor benden ama neden devam ediyor anlamadım?

Diğer dişi kuşun farkında. Bazen odaya girip kafesine konup öpücük atmasına izin veriyorum. Kıskançlık yok.

Arkadaşlar kuşum yemleri aşağı ağzı ile alıp atıyor. Tüy dökme ile başladı. Bitti dökme, tüyler çıktı. İlgi alaka hala devam ediyor benden ama neden devam ediyor anlamadım?

Diğer dişi kuşun farkında. Bazen odaya girip kafesine konup öpücük atmasına izin veriyorum. Kıskançlık yok.

sitresten yapıyor . diğer kuşu istiyor. ben kuşlarımı ayırdığımda bu olayı 2 kuşumda da görmüştüm.

Mevcut durumunu beğenmiyor olabilir.. Tek olan kuşlar, sıkılıp dısarı cıkmak istediklerinde dışarı sık sık salmıyorsanız, çeşitli tepkiler verebilir.. yemlik dökme, salıncagını yere düşürme gibi.. Bir yakınımızın kuşu da, yemlikteki yem bitince yemliği söküp yere atıyodu.. ev halkı o kadar alıştı ki kuşa.. yemlik yere düşünce hemen yeni yem koyuluyordu kafesine.. :)

Bİrkaç gündür ev dışındaydım, döndüğümde nispeten bu huyu gitmiş gibiydi. Yani, zemine baktığımda yemle dolu olurdu ama şimdi değil. Sanırım çözüldü çok şükür.

Ya o kuş benim sapığım, benden başkasını istemez. :D

Bİrkaç gündür ev dışındaydım, döndüğümde nispeten bu huyu gitmiş gibiydi. Yani, zemine baktığımda yemle dolu olurdu ama şimdi değil. Sanırım çözüldü çok şükür.

Ya o kuş benim sapığım, benden başkasını istemez. :D

stresten yaparlar ama vardır sorunu ilgi göster :D

Geri