Karadeniz Pet

yemleri sürekli aşağı atıyor

pikican

Meraklı Üye
Bizim kuş yemliğindeki yemleri sürekli aşağı atıyor,yemleri saçıyor.. tel ızgara yok kafeste, dışkısı ile yemler karışıyor bu sefer, aşağıdan toplayıp yiyor.. bir önerisi olan var mı? yemliğe alışmasını nasıl sağlayabiliriz ki?ilk aldığımızda böyle değildi sonradan ne oldu bilmiyorum..

Selamlar, kuşunuz sevdiklerini yiyiyor, sevmediklerini aşağı atıyor. Kuşunuzu sağlığı için mutlaka ızgara tel kullanın. Yem yerken gözlemlermisiniz neleri seçerek yiyiyor ayrıca kullandığınız yemin markası nedir?

Yem seçiyor olabilir. İçinden sevdiği tohumları yiyorlar bazen benimkiler de :D

Selamlar, kuşunuz sevdiklerini yiyiyor, sevmediklerini aşağı atıyor. Kuşunuzu sağlığı için mutlaka ızgara tel kullanın. Yem yerken gözlemlermisiniz neleri seçerek yiyiyor ayrıca kullandığınız yemin markası nedir?
Cevaplar için çok teşekkürler..Yem olarak Formix ve açık yem kullanıyorum. Dediğiniz gibi yemi seçiyor olabilir mi diye düşündüm ama tek çeşit tohum koyduğumuzda (içinde hiçbir ek tohumun,karışımın olmadığı yemde de) aynı şeyi yapıyor alıp alıp saçıyor..Kaliteli yem koyunca veya diğerinde durum değişmiyor ayrı ayrı gözlemledik..

Yem seçiyor üstünü atıyor sevdiklerini yerden yiyor. Engellemek için ızgaralı tel kullanın kendiliğinden alışmak zorunda kalacak yiyemeyince

ızgaralı yemlik dediğiniz nedir?Bu arada dediğiniz farklı birşey olsa gerek ama akıllı yemliği de denedik yine oradan da alıp aşağı saçıyordu yemleri
Akıllı yemliği çiviler ile destekleyerek çözüm bulabilirsiniz eğer bu çözüm olmaz ise ızgaralı yemlik kullanılabilir. Her iki yemliğin görselleri aşağıdaki gibidir.
Akıllı yemlik (yem dökmeyi engellemek için çivi ile desteklenmiş)
3DNBm4.jpg

Izgaralı yemlik

Iyi gunler malesef benim diside yemleri cikartiyor dokuyor once yapmazdi erkekle ayirinca stres yapti yanina gidemeyince sinirlenip hirsini ondan cikartiyor sizinkide yalnizlik ciftlesme istegi gibi nedenlerle yspiyor olabilir

Geri