petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yemlik ve Koku

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Kalolumbo tarafından 27 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Kalolumbo

Kalolumbo New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba sevgi ve saygı değer Hobidaşlarım;

Ben 2 adet 4 aylık "Çek"beslemekteyim. Bugün yem için kavga ettiklerini gördüm ve hemen depoda duran eski kafesimdeki yemliği alıp yem doldurdum ve taktım.
    Buraya kadar normal ama asıl sorum; Kafesin durduğu depo, çamaşır deterjanı gibi kokuyordu, acaba bu koku kafese ve dolayısıyla yemliğe de sinmişmidir ve bir zararı olur mu?

Not: Yemliği kokladım ama herhangi bir deterjan kokusu yok gibi ama yinede size bir sorayım:) .

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Kalolumbo

Kalolumbo New Member

Beğenileri:
    0
    Ama şu an içinde yem var.

Birkaç gün sonra, yemlerini bitirdiklerinde yemlikleri yıkasam bi sorun olur mu?

4. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    bence şimdi yıkayın işi garantiye alın sonra sindirim problemnleri çıkabiliyor

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Gözle görülür bir ilaç veya kimyasal kalıntısı (deterjan vs) yok ise bir sorun olacağını sanmıyorum

6. Kalolumbo

Kalolumbo New Member

Beğenileri:
    0
    Yok. Sadece kokulu bir ortamdaydılar, fiziksel temas olmadı. Takmadan önce kokladım ve ailemin ısrarıyla taktım. Allah'a emanet şu an :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:18 --

Yemlikte herhangi bir koku yoktu ama her ihtimale karşı, yemler bittiğinde iyice yıkayıp kurutacağım yemlikleri. İnşallah bir şey olmaz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:19 --

Evet; Bugün yemlikleri iyice yıkadım. Kuşlarda bir sorun gözükmüyor İnşallah bir sorun olmaz.

Sayfayı Paylaş