petshop

Yemlik ve Koku

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Kalolumbo tarafından 27 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Kalolumbo

Kalolumbo New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Diyarbakır
    Merhaba sevgi ve saygı değer Hobidaşlarım;

Ben 2 adet 4 aylık "Çek"beslemekteyim. Bugün yem için kavga ettiklerini gördüm ve hemen depoda duran eski kafesimdeki yemliği alıp yem doldurdum ve taktım.
    Buraya kadar normal ama asıl sorum; Kafesin durduğu depo, çamaşır deterjanı gibi kokuyordu, acaba bu koku kafese ve dolayısıyla yemliğe de sinmişmidir ve bir zararı olur mu?

Not: Yemliği kokladım ama herhangi bir deterjan kokusu yok gibi ama yinede size bir sorayım:) .

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    177
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
  3. Kalolumbo

Kalolumbo New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Diyarbakır
    Ama şu an içinde yem var.

Birkaç gün sonra, yemlerini bitirdiklerinde yemlikleri yıkasam bi sorun olur mu?

4. Rassien

Rassien Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    30
    Yer:
    DENİZLİ
    bence şimdi yıkayın işi garantiye alın sonra sindirim problemnleri çıkabiliyor

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    496
    Gözle görülür bir ilaç veya kimyasal kalıntısı (deterjan vs) yok ise bir sorun olacağını sanmıyorum

6. Kalolumbo

Kalolumbo New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Diyarbakır
    Yok. Sadece kokulu bir ortamdaydılar, fiziksel temas olmadı. Takmadan önce kokladım ve ailemin ısrarıyla taktım. Allah'a emanet şu an :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:18 --

Yemlikte herhangi bir koku yoktu ama her ihtimale karşı, yemler bittiğinde iyice yıkayıp kurutacağım yemlikleri. İnşallah bir şey olmaz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:19 --

Evet; Bugün yemlikleri iyice yıkadım. Kuşlarda bir sorun gözükmüyor İnşallah bir sorun olmaz.

Sayfayı Paylaş