Karadeniz Pet

Yemlik ve Koku

Kalolumbo

Yeni Üye
Merhaba sevgi ve saygı değer Hobidaşlarım;

Ben 2 adet 4 aylık "Çek"beslemekteyim. Bugün yem için kavga ettiklerini gördüm ve hemen depoda duran eski kafesimdeki yemliği alıp yem doldurdum ve taktım.
Buraya kadar normal ama asıl sorum; Kafesin durduğu depo, çamaşır deterjanı gibi kokuyordu, acaba bu koku kafese ve dolayısıyla yemliğe de sinmişmidir ve bir zararı olur mu?

Not: Yemliği kokladım ama herhangi bir deterjan kokusu yok gibi ama yinede size bir sorayım:) .

Ama şu an içinde yem var.

Birkaç gün sonra, yemlerini bitirdiklerinde yemlikleri yıkasam bi sorun olur mu?

bence şimdi yıkayın işi garantiye alın sonra sindirim problemnleri çıkabiliyor

Gözle görülür bir ilaç veya kimyasal kalıntısı (deterjan vs) yok ise bir sorun olacağını sanmıyorum

Yok. Sadece kokulu bir ortamdaydılar, fiziksel temas olmadı. Takmadan önce kokladım ve ailemin ısrarıyla taktım. Allah'a emanet şu an :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:18 --

Yemlikte herhangi bir koku yoktu ama her ihtimale karşı, yemler bittiğinde iyice yıkayıp kurutacağım yemlikleri. İnşallah bir şey olmaz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:19 --

Evet; Bugün yemlikleri iyice yıkadım. Kuşlarda bir sorun gözükmüyor İnşallah bir sorun olmaz.

Geri