Karadeniz Pet

Yemlikten yemiyor.

Faruk ÇELEN

Meraklı Üye
Merhaba yeni mübişim çok ama çok hareketsiz geldiğinden beri genellikle tek tünekte hareketsizce duruyor. Yemliğin yerini sanırım bulamıyor. Zorla da olsa ürkütmeden çok yavaş hareketlerle elimden az da olsa yedirebiliyorum.Okadar acıkmasına rağmen gidip yem yemiyor. Su içtiğini de iki gündür hiç görmedim. Aç susuz ve çok hareketsiz bu hali beni tedirgin ediyor. Sizce ne yapmalıyım ? :confused:

kardesim o zmn normaldir kuslarin 3-5 gun icinde ortama alisir dogru dzgun yem yemeye baslar korkma bence kendisini bir gun daha rahat birak ondan sonra hem yem yemeye baslar hemde egitime baslarsn

Kuşumu bebek diye aldım ama 6 aylık olduğunu öğrendim bu durum onu eğitmemde ve konuşturmamda herhangi bir problem yaşatır mı sence ?

Kuşumu bebek diye aldım ama 6 aylık olduğunu öğrendim bu durum onu eğitmemde ve konuşturmamda herhangi bir problem yaşatır mı sence ?

soyle yasarsin egitme suren uzar yani 3 gunde alisacaksa 2 haftada alisir mesela konusmasindada baya bi sikinti cekersin ama sunu unutma sabrin sonu selamettir sabret ugras mutlaka sonuca ulasirsn

Benim yavruda da su içme problemi vardı. Böyle durumda malesef sıcaktan etkilenmesin diye nazikçe tutup gagasını 2 3 kez suluğa batırdım ancak ceresıne su kaçırmadan ağzı ıslansın diye. Su sıcak aylarda ölüme götürebilir. Birde uzaktan fısfıs ile su sıkın ama korkutmadan havaya doğru sıkın üzerine damlacıklar yapıştıkça serinleyip terlemesi azalacaktır. Günde 2 kez yapsanız yeterli.

saygılar

Geri