Karadeniz Pet

yene muhabbet kuşu alcam acil yardım

F

furkan

Guest
Arkadaşlar bugün muhabbet kuşu alcam alırken nelere dikkat etmeliyim nasıl almalıyım acil yardım lütfen!!!

Tüyleri parlak canlı olsun.poposuna dışkı yapışmış olmasın.

bazıları hareketsiz oluyo adam sıcaktan diyo sıcaktan hareketsiz olurmu kuş

Sana öle dediği zaman hastalıklı kuşu vermeye çalışıyor sen bizim dediğimizi uygula.

tm teşekkür ederim bide yeşil renk daha iyi demi yeşil renk almayı düşünüyorum

Kuşu en az 5-10 dk kafeste hareketlerini takip et hareketli olmasına tüylerinin canlı parlak olmasına poposunda yapışık dışkı olmamasına ve burun deliklerinin tıkalı değil açık olmasına dikkat et ayaklarını kontrol et ve erkek yavru al nasıl anlıyacağınıda söyliyim en belirgin ve kesin anlama şekli gagasında daha siyahlık bulunmasıdır gagasında siyahlık varsa o henüz 1-2 aylıktır başka bi nokta kafasının üstünde burun deliklerine kadar ince çizgiler vardır ve gözleri tamamen siyahtır erkek olup olmadığınıda cere renginden alıyabilirsin mavi veya koyu renk ise erkektir sana tavsiyem erkek al cere rengi beyaz ise dişi kuştur

Kuşu en az 5-10 dk kafeste hareketlerini takip et hareketli olmasına tüylerinin canlı parlak olmasına poposunda yapışık dışkı olmamasına ve burun deliklerinin tıkalı değil açık olmasına dikkat et ayaklarını kontrol et ve erkek yavru al nasıl anlıyacağınıda söyliyim en belirgin ve kesin anlama şekli gagasında daha siyahlık bulunmasıdır gagasında siyahlık varsa o henüz 1-2 aylıktır başka bi nokta kafasının üstünde burun deliklerine kadar ince çizgiler vardır ve gözleri tamamen siyahtır erkek olup olmadığınıda cere renginden alıyabilirsin mavi veya koyu renk ise erkektir sana tavsiyem erkek al cere rengi beyaz ise dişi kuştur

peki hangi renk tavsiye ediyosun

Sana yazdığım şeylere dikkat et rengi önemli değil önemli olan kuşun benim yazdığım kriterlere uyması sağlıklı ve oyuncu olması

Her şeyi iyi yazmışında gagasında siyah leke olmayıpdan 1 aylık olan kuşlarda var o kesin belirteç değil :)

muhabbet kuşunun ayaklarına ve oyuncu olmasına dikkat edilmelidir bide her muhabbbet kuşunun yanına başka muhabbet kuşu sokmayın o kuşta hastalık varsa iki kuşada bulaşabilir

Geri