Karadeniz Pet

yeni adaylar

Berrin YASMİN

Emektar Üye
Dün yavrularıma eş aldım sizce kaç aylık ve ırkları nedir.?Benim yavrunun 1 tanesi erkek gibi geliyor çok az beyazlık var sanki burun deliklerine doğru mavileşiyor gibi ve kaç aylık olduktan sonra cere rengi tam olarak oturur yavrularımın cinsiyetlerinden hala şüpheliyim petshopcu da 2side dişi dedi ama Kendime ayırdığım yavru bazen bıcır bıcır birşeyler söylüyo ama anlamıyorum.SİZCE YAVRULARIMA ALDIĞIM EŞLER NASIL.[url=http://bit.ly/c25MCx]
n72jm.jpg
[/url]

Maşallah, ikiside 2-2,5 aylık gibi.
Benim ençok gri olan hoşuma gitti çok güzel çift olmuşlar.
Sizin yavrular da bence ikiside dişi.

Maşallah, ikiside 2-2,5 aylık gibi.
Benim ençok gri olan hoşuma gitti çok güzel çift olmuşlar.
Sizin yavrular da bence ikiside dişi.

teşekkür ederim benim yavrular 4 aylık sorun olur mu.? Irkları ne sizce birde cere renkleri kaç aylıkken oturur.

Son düzenleme:
MaşAllah abla hepsi birbirinden güzeller :) Özelliklede gri olan.

Eşler iyi ilk fotograftakı yeşil erkek diğeri dişi gibi. Yeni gelen elemanlardan grili erkek diğeride dişi gibi. Hayırlı olsun yeni elemanlarrr

Çok dinç kuşlar yahu griliye takıldım özellikle. MaşAllah

Berrin abla ırkını renklerini geçtim,en iyi vücud gri olanda griyi al bence.Peki neden gri?
Öncelikle kuşun renki değil vücud formuna bakılır göğüs yapmış mı kafa büyüklüğü tırnak ayak büyüklüğü vb etmenler daha önemlidir.Renk kolay ayarlanır yavrularda onla bunu çaprazla pat istenilen renk ama vücud formu öyle değil en iyi forma sahip kuş bulunduktan sonra onun yavrularının arasından en iyi vucud seçilir ona denk eş bulunur ..derken istenilen renklerde gelir vs vs gibi düşüncelerim var :)

Berrin hanım hayırlı olsun ama ben resimlerde hiç dişi kuş görmedim hepsi erkek :)

ve kuşların yerli kuşlar hayırlı olsun
Cihan bey benım yavrular erkek mi şimdi ben dişi diye eş aldım onlara çogunluk dişı dedigi için içime kurt düştü şımdi cere renklerı tam olarak ne zaman oturur o zaman yeşil olanı geri vereym pişman oldum aldıgıma sizde erkek deyince.

Grı mukemmel guzel secım allah nazarlardan saklasın tuğünce yavru alırsın işallah

Hayırlı uğurlu olsun cnm hepsi birbirinden güzel özellikle almanı istediğim gri daha güzel :)