Karadeniz Pet

Yeni alacağım muhabbet kuşu hakkında yardım

EMRE OCAK

Yeni Üye
Merhabalar geçmişte bir çok muhabbet kuşu besledim çok uzun zamanlar geçirdim onlarla bir çoğu öldü buda beni yeni bir hayvan beslemekten soğuttu, yaklaşık 5-6 yıldır herhangi bir hayvan beslemedim. Ama gezinirken bu foruma rastladım ve tekrardan eski günlere dönme vakti geldiğini düşündüm. Gerekli bütçem, zamanım ve sevgim var. Sizden istediğim öncelikle erkek bir kuş alacağım dişi kuşlar malum atarlı giderli olduklarından böyle sevdirmesi arkadaş olabilmesi için erkek alacağım. Irkını rengini ve yaşını nasıl alayım sizce? Yavru mu almalıyım? Kaç aylık yada günlük almalıyım? Ve son olarakta erkek kuş kaç yaşına gelince yanına bi hatun kuş almak en uygun olur? En kızıştığı zaman ne zaman? Görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim yardımcı olun lütfen...

2 3 aylık iyidir erkek alın kendinize alistirisiniz daha sonra 1 yaş civarında iken dişi bir kuş alabilirsiniz keyifli hobiler. Not forumumzda agabeylerimiz kardeşlerimiz var üretici onlardan temin edin derim çünkü petshoptaki kuslardaki hastalık oranı yüksek

Eğitim için alınacak kuş 1-1,5 ay civarında olması eğitimi ve sahibine bağlılığı için uygun olacaktır. Muhabbetler 7-8 aylık olduklarında ergenliğe girerler. Bunu da kur yaparak belli ederler. Bu zamanlarda yanına eş alınabilir. Ama maksadınız eğitim değil üretim ise dişi ve erkek kuşları küçükken alıp aynı kafeste beslemek büyüdükleri zaman eş olup çiftleşme olasılıklarını artıracaktır.

2 3 aylık iyidir erkek alın kendinize alistirisiniz daha sonra 1 yaş civarında iken dişi bir kuş alabilirsiniz keyifli hobiler. Not forumumzda agabeylerimiz kardeşlerimiz var üretici onlardan temin edin derim çünkü petshoptaki kuslardaki hastalık oranı yüksek

@Yusuf Kürşat AKKUŞ yeterli mesaja ulaşmadığım için özel mesajdan ulaşamadım. İstanbul avrupa yakasında Kağıthanede oturuyorum bu civarlarda üretici abilerimizden var mı temin edebileceğim bilginiz var mı?

Forumumuzda konu açın illaki üreticiler size ulaşacaktır olmadı Anadolu yakasından bile o tarafa gelenler var. O taraftada [MENTION=13259]Gökhan ERKAN[/MENTION] var Avrupa yakasinda

Geri