Karadeniz Pet

Yeni albinomun cinsiyeti??

Cengiz.06

Yeni Üye
Arkadaşlar yeni yuvadan aldım sağlığı ve cinsiyeti hakkında bilgi verirmisiniz
d66bd387d6a4efafeb97d99637aeb08b.jpg

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşunuz dişi güle güle besleyin

Kuşunuz dişi güle güle besleyin
Yahu Yusuf Hocam, bende geçenlerde 3 adet albino yavru sahiplendim. Biri cremio, onun dişi olduğundan eminim ancak diğer ikisinde sıkıntı yaşıyorum. Bu albinoları lutinolara göre daha zor anlıyorum bu normal mi, ya da sıkıntı bende sanırım yoksa ino kanı sabit tabi. Yine de sormak istedim konuyu görünce.

Çok defa albini lutino yavru aldım dediğiniz gibi albinolarda biraz daha zor lutinolar kendilerini belli ediyor

Çok defa albini lutino yavru aldım dediğiniz gibi albinolarda biraz daha zor lutinolar kendilerini belli ediyor
Benim de bahtım bu kırmızı gözlerde açık gidiyor, hayırlısı bakalım. Bende yavru alıyorum ancak bunlar sahiplendiklerim. Size de sorayım mı buradan yoksa farklı bir konu mu açayım? Selçuk abimiz ile de konuştuk, ancak albinoların gerçekten lutinolara göre daha zor anlaşıldığını duyunca bir ayrı sevinmedim değil :)

Zor kuşlar ben bizzat test ettim dirençleri daha düşük eş almaları daha zor eşine bağlılık müthiş yavru kıskançlığı hat safhada ne olumsuzluk varsa benim gördüğüm albinolarda lutinolarda vardı yani :)

Evet kesinlikle öyleler. Hayırlısı artık o zaman :)

Evet, evcilleştirmek için çift kuşta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tek kuş sizin için daha uygun olur. Dolayısı ile evcil olan kuşlarımız bile yanına eş geldiği zaman size her zamankinden uzak kalacaktır, bu bir gerçek.

Evet, evcilleştirmek için çift kuşta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tek kuş sizin için daha uygun olur. Dolayısı ile evcil olan kuşlarımız bile yanına eş geldiği zaman size her zamankinden uzak kalacaktır, bu bir gerçek.
Soruyu yanlış anladınız galiba çift kuşu evcillestirmekten bahsetmiyorum evcil kusuma ileride eş almaktan bahsediyorum

Yok anladım siz anlamadınız sanırım :) Önce çift kuşun eğitiminden bahsettim ki siz kuşunuzu ileride çift hale getirdiğinizde başına gelecekleri daha iyi anlayın diye, zaten "dolayısı ile" derken bunu kastettim kardeşim, dedim ki; dolayısı ile eş yanına sonradan gelse dahi size olan ilgisi düşecektir.

Yok anladım siz anlamadınız sanırım :) Önce çift kuşun eğitiminden bahsettim ki siz kuşunuzu ileride çift hale getirdiğinizde başına gelecekleri daha iyi anlayın diye, zaten "dolayısı ile" derken bunu kastettim kardeşim, dedim ki; dolayısı ile eş yanına sonradan gelse dahi size olan ilgisi düşecektir.
Bende sizi doğru anlamışım ama sorumu kuşların birbirlerine alışma anlamında sordum benden uzaklasacaginin farkındayım

Kuşu evcilleştirmek ve kendimize alıştırmak ileride zorluk yahut kolaylık yaşatır mı dediniz sanki? Yani bende size olan alışkanlığı hakkında soruyorsunuz anladım.
Şimdi şöyle, evcil kuşlarda eş tutma sıkıntısı görülebiliyor, ancak hepsinde değil tabiki. Bu size bağlı birazda, eş seçimini görücü usulü değil de kuşunuzun kendisinin seçmesi şeklinde yapmalısınız ve üretim istiyorsanız da fazla rahatsı etmemeniz gerekecektir. Yoksa size olan alışkanlığından ötürü, bakarsınız ki yanındaki ile hiç ilgilenmemiş. Her iki ihtimalde söz konusudur.

Kuşu evcilleştirmek ve kendimize alıştırmak ileride zorluk yahut kolaylık yaşatır mı dediniz sanki? Yani bende size olan alışkanlığı hakkında soruyorsunuz anladım.
Şimdi şöyle, evcil kuşlarda eş tutma sıkıntısı görülebiliyor, ancak hepsinde değil tabiki. Bu size bağlı birazda, eş seçimini görücü usulü değil de kuşunuzun kendisinin seçmesi şeklinde yapmalısınız ve üretim istiyorsanız da fazla rahatsı etmemeniz gerekecektir. Yoksa size olan alışkanlığından ötürü, bakarsınız ki yanındaki ile hiç ilgilenmemiş. Her iki ihtimalde söz konusudur.
Anladım,çok teşekkürler

Rica ederim, hayırlı geceler.

Cevabınız için teşekkür ederim,dişi kuşu evcillestirmek ve kendimize alıştırmak ileri de yanına eş attığımda bir kolaylık veya zorluk yaşatırmi

Kolaylık sağlar kızgın bir erkek ile bu işi çözersiniz

Kafa yapısı yerliye oranla daha oval kırık bir kuşa benziyor maşallah

Kuşun maşallahı var iki günde baya büyüdü 1hafta sonra bir foto daha atayım belki cinsi daha belirgin farkedilir bana çek gibi geliyor

Geri