petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Aldığım 2 Çift Muhabbet Kuşları Aynı Kafeste Yaşar mı Üretim Yapabilir miyim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BaranGuney123 tarafından 14 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. BaranGuney123

Arkadaşlar merhaba ben güney 1 hafta önce 1 dişi 1 erkek olarak muhabbet kuşu aldım aldığım yer bana kuşların 1 yaşını geçik olduğunu söyledi ama kuşları aldığımda 2si de farklı kafeslerdeydi erkek sarı renkte dişi ise mavi ve beyaz renkte dişi erkekten 1 santim kadar büyük
    1. sorum bu 2 kuşun çiftleşmesinde dişinin daha büyük olması sorun olur mu?
    Kuşlara karşı ilgim ilerlediği için 1 çift daha almak istedim kafes sorun olacağı için beyaz renkte 60-40-40 cm boylarında bir kafes aldım uzunluk 60cm kafesin yanlarındaki girişlerden 2 yuvalık koydum yemleri kızıştırıcı yemlerden suyun içine vitamin koydum ballı krakerler de var.kafesin içinde 2 dişi 2 erkek kuş koydum damızlık yeni aldığım 2 kuş aynı boylarda eski sarı erkekle de aynı boylarda sadece beyaz mavi renkteki eski dişi kuşum onlardan biraz iri ve büyük
    2. sorum 2 çift aynı kafeste üreyip çoğalabilirlermi
    3. sorum sorun yaşarlar mı [şu ana kadar hiç kavga etmediler]
    4. sorum yeni aldığım çiftdeki erkek 2 çifti aynı kafese koymadan kur yapıyordu şimdi pek bi hareketlilik göremedim neden olabilir bu?
    [kuşların hepsi aynı yerden geldi,dişiler aynı kafesten,erkekler aynı kafesten]
    bana yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :)

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Ayrı kafeslerde olmasında fayda var.. aynı kafeste üretim yaparken cok zorlanırsınız.. kavgalar olur.. erkeğin kur yapmayı kesmesinin nedeni farklı bir kafese konulması ve yanında 1 cift kusun daha bulunması.. sen beni dinle kusları ayrı kafeslere al.

3. BaranGuney123

Peki dişi kuşun büyük olması erkekten bi sorun oluşturur mu sorun olursa değiştirebilirim?

Sayfayı Paylaş