Karadeniz Pet

Yeni Aldığım 2 Çift Muhabbet Kuşları Aynı Kafeste Yaşar mı Üretim Yapabilir miyim?

• Konbuyu başlatan BaranGuney123
  • Başlangıç tarihi
B

BaranGuney123

Guest
Arkadaşlar merhaba ben güney 1 hafta önce 1 dişi 1 erkek olarak muhabbet kuşu aldım aldığım yer bana kuşların 1 yaşını geçik olduğunu söyledi ama kuşları aldığımda 2si de farklı kafeslerdeydi erkek sarı renkte dişi ise mavi ve beyaz renkte dişi erkekten 1 santim kadar büyük
1. sorum bu 2 kuşun çiftleşmesinde dişinin daha büyük olması sorun olur mu?
Kuşlara karşı ilgim ilerlediği için 1 çift daha almak istedim kafes sorun olacağı için beyaz renkte 60-40-40 cm boylarında bir kafes aldım uzunluk 60cm kafesin yanlarındaki girişlerden 2 yuvalık koydum yemleri kızıştırıcı yemlerden suyun içine vitamin koydum ballı krakerler de var.kafesin içinde 2 dişi 2 erkek kuş koydum damızlık yeni aldığım 2 kuş aynı boylarda eski sarı erkekle de aynı boylarda sadece beyaz mavi renkteki eski dişi kuşum onlardan biraz iri ve büyük
2. sorum 2 çift aynı kafeste üreyip çoğalabilirlermi
3. sorum sorun yaşarlar mı [şu ana kadar hiç kavga etmediler]
4. sorum yeni aldığım çiftdeki erkek 2 çifti aynı kafese koymadan kur yapıyordu şimdi pek bi hareketlilik göremedim neden olabilir bu?
[kuşların hepsi aynı yerden geldi,dişiler aynı kafesten,erkekler aynı kafesten]
bana yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Ayrı kafeslerde olmasında fayda var.. aynı kafeste üretim yaparken cok zorlanırsınız.. kavgalar olur.. erkeğin kur yapmayı kesmesinin nedeni farklı bir kafese konulması ve yanında 1 cift kusun daha bulunması.. sen beni dinle kusları ayrı kafeslere al.

Peki dişi kuşun büyük olması erkekten bi sorun oluşturur mu sorun olursa değiştirebilirim?

Geri