Karadeniz Pet

Yeni aldığım çift hakkında;

• Konbuyu başlatan Harun MUTLU
  • Başlangıç tarihi
H

Harun MUTLU

Guest
Herkese merhaba, forumda yeniyim. Uzun süre hint bülbülü ürettim şimdiyse bir takım muhabbet kuşu aldım. Ancak tecrübesizim bu konuda. Mağazada izlediğimde takım aynı kafeste ve yuvalığa girip çıkan kuşlardı fakat eve getirip yeni kafeslerine koyduğumda yuvalığa hiç yanaşmadılar ve mağazadaki diyalogları azaldı. Ne yapmalıyım acaba?

Bu süreçte dikkat etmem gereken bir şey var mı peki, oturma odasında kitaplığın üstünde duruyorlar. Yer konusunda ve tünek sayısı konusunda dikkat etmem gereken noktalar var mı ?

resim atarsan daha iyi olur rahatsız edilmeyecek bi ortam olsun yeterli ....

Tünek sayısı icin 2 ideal bence maksimum 3 hani o da maksimum cok cok buyuk bir kafesiniz varsa eğer. Ve ahşap tünek kullanmanızda fayda var tırnakları acısından. Kitaplığın üstü demişsiniz ama cok yukarda olmamalı ayak altında da olmamalı göğüs hizasında iste. Ve evet arkadasın dediği gibi sosyal hayvanlar bunlar yer degisikligini cok yadirgiyorlar. Ben kuşları aldığımda disi kızışmaya başlamıştı eve geldim bi iki hafta sonra kizismaktan vazgeçti resmen :) ama alışınca eskisi gibi olurlar merak etme.

Bir çift muhabbet.
Ama hep bir çift :(

bir süre rahatız edilmesinler ulundukları ortamda kendilerini rahat hissetmeleri lazım herşey zaman :D

Arkadaşlar kuşlarım bazen birbirine yem yediriyorlar, hiç kavga etmiyorlar ancak genelde yanyana duruyorlar hareketsiz. Dişi yuvaya hiç yönelmiyor. Bir yerde bir yanlışlık mı yapıyorum acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar kuşlarım bazen birbirine yem yediriyorlar, hiç kavga etmiyorlar ancak genelde yanyana duruyorlar hareketsiz. Dişi yuvaya hiç yönelmiyor. Bir yerde bir yanlışlık mı yapıyorum acaba?
YOk

Yok hocam kuşlar yeni, ortama alışmasını bekle 1 ayda sürer 2 haftada sürer orası belli olmaz ama sakin bir yerde ise problem olacağın sanmam eş tutmuşlar zaten kavga vs olmaz zaten anladığım kadarıyla eş tutmuşlar ek olarak size alışması için yaşları ufaksa öyle büyük değilse elinede alıştır ama anaç kuşlar oldu ise uğraşma kafeste dursun alışırlar yanlış yaptığın bişe yok yazdıklarından yola çıkarak. Bu arada you welcome!:eek:

Geri