Karadeniz Pet

yeni aldığım çift kuşlara yardım

Aydoğan ÜNAL

Yeni Üye
S.a arkadaşlar aranızda yeniyim bi tanıdığımdan 1 çift muhabbet kuşu aldım 1 ay oldu bana geleli , bagzen opusup birbirlerini kaşıyorlar ama bagzende dogusuyorlar erkek kuş 1.5 yaş cıvarı iris halkaları var dişiyi ise yavruyken almışlar şuan 7-8 aylık
tahminen, yuvalığa ara sıra girip çıkıyor ama son günlerde öpüşmelerine filan şahit olmadım hiç havalar ısındığı için boş olan odama koydum şuanda belkide ondan görmüyorum ara sıra baksamda göremedim ,başka bir odada konuşan kendi kuşum var ama sesleri duyulmuyor birbirine yani diyeceğim çift olan kuşlarım eş olmuşlarmıdır birde kızıştırmak içın birbirlerini görecekleri şekilde bugun sabah ayrı kafeslere koydum dogrumu yaptım?

Biz onları 7/24 takip edemeyiz.Bizim görmediğimiz zamanlarda eş olmuş olabilirler.Kavgalar şiddetli değilse kuşlarınızda sıkıntı yok demektir.Canınızı sıkmayın.Herşeyin başı sabır.

Şiddetli değil ama dişi kızıyormuş gibi ses cıkarıp erkegin gagasına vuruyor sadece kafes ayrımı yaptım dogrumudur birde nijer tohumu aldim bugun onu nasıl vereyım dersiniz ? Öncesinde yumurta ve havuc vermistim ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:37 -->-> Daha önceki mesaj 16:44 --

Biriniz yardım etsin çift kuşlarım hiç yaklaşmıyor birbirine öylece duruyorlar neden acaba ? Dişi 7 aylık daha

Şiddetli değil ama dişi kızıyormuş gibi ses cıkarıp erkegin gagasına vuruyor sadece kafes ayrımı yaptım dogrumudur birde nijer tohumu aldim bugun onu nasıl vereyım dersiniz ? Öncesinde yumurta ve havuc vermistim ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:37 -->-> Daha önceki mesaj 16:44 --

Biriniz yardım etsin çift kuşlarım hiç yaklaşmıyor birbirine öylece duruyorlar neden acaba ? Dişi 7 aylık daha

Bir ay kisa bir sure, kuslariniz siddetli kavga etmiyorlarsa, rahat birakin kendi hallerine. Haftada iki kere havuclu yumurta mamasi verin, mamanin uzerine cok az parmaginizin uci kadar nijer tohumu atabilirsiniz, haftada 2-3 gun vitaminli su verin,
ve sabredin.

Havuçlu yumurta maması ne işe yarıyor ve tarifi nedir?

Havuçlu yumurta maması ne işe yarıyor ve tarifi nedir?

Mama kuşların gereksinim duydukları mineral ve protein ihtiyacını temin eder.
Basit tarifi;
Tuzsuz etimek ezilip un haline getirilir. (1 kuş için 1 tane)
Yumurta haşlanip soğuduktan sonra rendelenir. (1 kuş için çeyrek yumurta)
Havuç rendelenir. (1 kuş için serçe parmağı kadar)
Karışım 3-4 saat kafeste tutulup sonra alınmalıdır.

Teşekkürler peki yemliklerine duzeli olarak nijer tohumu katmalimiyim ?

Ben katıyorum yanlış bilgi vermek istemem ama. Bi zararını görmedim

Maşallah tüyleri kadar ömürleri olsun

Geri