petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni aldıgım dişi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Caner tarafından 7 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Caner

Caner Member

Beğenileri:
    19
    Merhaba arkadaslar 7-8 aylık kuş arayışındaydım malesef bulamadım ve bi petshoptan aldım uzun süre kuşlara baktım ama hepsi uyuyordu çok nadir ayakta olan vardı bu kuş dikkatimi cekti petshopcu adam bana 7-8 aylık yerli dedi birde siz bakarmısınız vede bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim şuan ayrı kafesteler cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.20161007_181654-min.jpg20161007_181714-min.jpg20161007_181723-min.jpg

2. Tlgcvslr

Tlgcvslr New Member

Beğenileri:
    3
    En başta sormamı mazur görün, neden 7-8 aylık bir kuş istiyordunuz ? Benim ilk kuşum da o yaşlardaydı, her hangi özel bir şeyler yapmamıştım. Gerekli olan yem, vitamin, kafes temizliği, ilgi, her şey dozunda gidiyordu. Tek dezavantajı yaşı büyük olduğundan bir türlü bize alışamadı. Ayrıca iki ayrı kafesteler derken bir de evde başka kuşunuz da mı vardı, anlamadım?

3. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    253
    Kuşlar eş alındığı vakit direk yeni alınan kuşun evdeki kuşun kafesine konulması tavsiye edilmez.
    Varsa ikinci bir kafes yeni alınan kuş evdeki kuş ile karşılıklı kafeslerde bekletilir.
    Birbirlerini tanırlar ve birbirlerine karşı istekleri oluşur.
    Böylelikle olası kavgaların önüne geçilmiş olur.

Tlgcvslr bunu beğendi.
  4. Caner

Caner Member

Beğenileri:
    19
    Sanırım sordugun sorudaki cevabı Sinan abi vermiş 7-8 aylık dişi aramamın sebebi 9aylık erkek kusumun olması ve ona uygun bir eş bulabilmekti

Sayfayı Paylaş