Karadeniz Pet

Yeni aldıgım dişi

Caner

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar 7-8 aylık kuş arayışındaydım malesef bulamadım ve bi petshoptan aldım uzun süre kuşlara baktım ama hepsi uyuyordu çok nadir ayakta olan vardı bu kuş dikkatimi cekti petshopcu adam bana 7-8 aylık yerli dedi birde siz bakarmısınız vede bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim şuan ayrı kafesteler cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. 20161007_181654-min.jpg 20161007_181714-min.jpg 20161007_181723-min.jpg

En başta sormamı mazur görün, neden 7-8 aylık bir kuş istiyordunuz ? Benim ilk kuşum da o yaşlardaydı, her hangi özel bir şeyler yapmamıştım. Gerekli olan yem, vitamin, kafes temizliği, ilgi, her şey dozunda gidiyordu. Tek dezavantajı yaşı büyük olduğundan bir türlü bize alışamadı. Ayrıca iki ayrı kafesteler derken bir de evde başka kuşunuz da mı vardı, anlamadım?

En başta sormamı mazur görün, neden 7-8 aylık bir kuş istiyordunuz ? Benim ilk kuşum da o yaşlardaydı, her hangi özel bir şeyler yapmamıştım. Gerekli olan yem, vitamin, kafes temizliği, ilgi, her şey dozunda gidiyordu. Tek dezavantajı yaşı büyük olduğundan bir türlü bize alışamadı. Ayrıca iki ayrı kafesteler derken bir de evde başka kuşunuz da mı vardı, anlamadım?
Kuşlar eş alındığı vakit direk yeni alınan kuşun evdeki kuşun kafesine konulması tavsiye edilmez.
Varsa ikinci bir kafes yeni alınan kuş evdeki kuş ile karşılıklı kafeslerde bekletilir.
Birbirlerini tanırlar ve birbirlerine karşı istekleri oluşur.
Böylelikle olası kavgaların önüne geçilmiş olur.

Sanırım sordugun sorudaki cevabı Sinan abi vermiş 7-8 aylık dişi aramamın sebebi 9aylık erkek kusumun olması ve ona uygun bir eş bulabilmekti

Geri