Karadeniz Pet

Yeni Aldığım Eş Irkı Cinsiyeti Yaşı Nedir ?

Furkan KILIÇ

Yeni Üye
DJW1j3.jpg
7vWJ4l.jpg

Arkadaşlar beyaz olan kuşu yarım saat önce aldım dişi diye cinsiyeti nedir kaç yaşındadır ırkı nedir mavi kuş benim 1.5 senelik kuşum maşallah çok yetenkli çok iyi konuşuyor ona eş aldım eş olurlar mı lütfen görüşlerinizi paylaşın benimle teşekkürler

Son düzenleme:
Yuvalık felan ne zaman almam gerekir büyüklugu vb nasıl olması gerekir tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum

Maşallah. 8 aylık civarı yerli bir dişi. Yalnız o plastik tünekler i değiştirin sabit kalacak sekilde ahşap tünek kullanın. Plastik tünekler hem sağlıksız hemde eşleşme sırasında sallanacağı için döl tutmaması bos yumurta atma gibi sorunlar yaşatır. Bilginize...

kuşunuz yerli ve 5. veya 6 aylık dişi

Maşallah. 8 aylık civarı yerli bir dişi. Yalnız o plastik tünekler i değiştirin sabit kalacak sekilde ahşap tünek kullanın. Plastik tünekler hem sağlıksız hemde eşleşme sırasında sallanacağı için döl tutmaması bos yumurta atma gibi sorunlar yaşatır. Bilginize...
Bu kuşu petshop cu 2 aylık diye verdi ama ben büyük dedim Hayır dedi inanmadim ve aldım suan kuşun tüylerini yolmuslar kış ucamiyor bu yüzden .

Hayvanciklarin nedir bu insan oğlundan çektiği tüy döneminde yeniden çıkar güzel kuş bekleyin emeginizin karşılığını alicaksinizdir

Fotoğrafın bu açısından Tüylerinde bi sorun yok gibi fakat bu kuşun 2 aylık olması imkansız. Gaga bem beyaz, kafa halkaları geçmiş yani ilk tüyünü tamamlamıs buda en erken 3 aylıkken olur ve diğer belirti gözdeki iris ortaya çıkmış 6-8aylık arası bir dişidir

Bu arada kuş dün akşamdan beri yem yemedi ve ishal gibi olmuş neden böyle oldu acaba ?

Sağlıklı güzel görünümlü bir dişi.1 yaşından biraz daha ufak.

Kuşu yeni aldığınız için sulu dışkı ve yem yememe gibi durumlar normal.Endişelenmeyin.Mutlaka yiyecektir.

1 yasa yakin cek kus disi

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri