Yeni aldıgım hint bülbülü cifti

Konusu 'İspinoz' forumundadır ve Omer3461 tarafından 13 Şubat 2018 başlatılmıştır.

1. Omer3461

Omer3461 Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    629
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Diğer E. Hayvanlar
    Kuş sayısı:
    20 tane ve üzeri
    Merhaba arkadaslar bugun 1 cift hint bülbülü aldım cınsıyetlerı konusunda pek emın olmadıgım ıcın buraya aksam resım ekleyecegım fıkrı olanlar yardımcı olabılır dıe kafeslerınde kalamar kemıgı kum gaga tası ve 1 adet tunek var yuvada aldım orebılmelerı ıcınde ıp aldım baska ne eksıkdır ılk defa beslıyecegım neler yapmam gereklı ve muhabbet kuslarıyla aynı ortamda bulunmalarında bı sakınca olurmu bu konuda yardımcı olan herkeze sımdıden tesekkurler kafes ve kusların resımlerını aksam ekleyecegım

2. Muhammet Ahmet ARACI

Muhammet Ahmet ARACI Site Bağımlısı

Beğenileri:
    20
    Yer:
    İstanbul / Esenler
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Kanarya, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
    Kuş sayısı:
    20 tane ve üzeri
    Hayırlı olsun hocam. Başka bir şeye gerek yok. Kafesini çok dar değilse belki bir tünek daha ekleyebilirsiniz. Biri yuva önü diğeri suluk önü için olabilir. Onun haricinde yem konusu biraz sıkıntılı zebra ispinozların da benim 6 takım kuşum bulunmakta, sürekli yem eşeliyor ve birkaç saat içinde akıllı yemliğin çekmecesini dolduruyorlar. Derin bir kap gibi yemlik kullanırsanız nacizane tavsiyem canınızı sıkmazlar. Birde karışık muhabbet yemi yerine ak darı-sarı darı-aspur ve birkaç yağlı tohumdan az miktarlarda karışım yaparak yem hazırlarsanız sizin için daha iyi olur. Bol bol yavru alırsınız inşallah.

Not: Ayrıca küçük ispinoz türleri için özel yemler mevcut. Ben onlardan sipariş verdim. Normal darıdan pek performans alamadık iştahla yemiyorlar.

Omer3461 bunu beğendi.
  3. Omer3461

Omer3461 Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    629
    Evcil Hayvanı:
    Kuş sayısı:
    20 tane ve üzeri
    cok sagolun yorumunuz ıcın
    kafes genıs tunekde uzun oldugu ıcın hem suluk yanında hemde yuva onunde kalıyor tunek kafesın ıcıne derın yemlıkde yem asdım akıllı yemlık kullanmadım ve yemıde hıntbulbulu yemı olarak petshopdan aldım Gold Wings Classic Tropikal Finch Yemi bu yemden aldım (onu temennı ederek aldım kısmetse olur ınsallah :)

Muhammet Ahmet ARACI bunu beğendi.
  4. ömerve

ömerve Profesyonel

Beğenileri:
    289
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Hayırlı olsun.İnşallah verim alırsınız. :)

5. Omer3461

Omer3461 Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    629
    Evcil Hayvanı:
    Kuş sayısı:
    20 tane ve üzeri
    cok sagol kardesım ınsallah :) aldıgım hınt bırı erkek cıkdı gıttım deısdım bu sefer aldıgım yuzde yuz dısı emınım nettende karsılasdırdım sabah gıttıgımde dukkanda baska adam vardı anlamıordu sanırsam asıl adam gelmısdı oglen goturdum deısdık bakalım nolcak aksam foto eklıycem ınsallah :)

6. Omer3461

Omer3461 Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    629
    Evcil Hayvanı:
    Kuş sayısı:
    20 tane ve üzeri
    Evet resımlerı eklıyorum yorumları beklıyorum :)

Ekli Dosyalar:

ömerve bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş