Karadeniz Pet

Yeni aldığım Jumbo için yardımcı olabilir misiniz?

• Konbuyu başlatan Kağan UĞURLU
  • Başlangıç tarihi
K

Kağan UĞURLU

Guest
Arkadaşlar yeni aldığım mubişim için sorularım var, tecrübelerinize dayanaraktan kafamdaki sorulara cevap verebilirsiniz rica etsem ?

1-Kuşun ırkı İngiliz Jumbo mu ? İngiliz Jumbo diye sattılar (TKF bileziği var)
2-Cinsiyeti erkek mi ? Erkek diye aldım.
3-Kaç aylık ? 2 aylık dediler.
4-İlgi ve alakamı eksik etmezsem eğitilebilir ve konuşturulabilir mi ? (Irkını göz önünde bulundurduğumuzda herhangi bir sıkıntıları var mı ? ya da daha mı çabuk konuşurlar ve eğitilirler ? )

Kuşun resimlerinden gördüğünüz kadarı ile nasıl buldunuz ?

Mağlum insan emin olamıyor, petshop cu sözüne güvenemiyor.

Şimdiden verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim...

vu3dg.jpg

vu3fn.jpg

vu3gw.jpg

vu3j9.jpg

vu3kp.jpg

vu3ly.jpg

vu3mx.jpg

vu3np.jpg

Erkek galiba hocam o şişe nasıl devrilmiyor ki (soda şişesi) maşallah güzelmiş.

Hocam masaya sabitledim o şişeyi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:15 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

Bi bakıverseniz mubişe ustalar

Hayy maşallah çok beğendim sorduğunuz sorulara bizden iyi bilenler cevap vericektir ben ufaklığa bi maşallah diyim dedim çok tatlı :)

Maşallah güzel bir jumbo kırması ve yaklaşık 50 60 günlük. Erkek :) Tam eğitmelik bir kuş hayırlı olsun bir ömür beraber olursunuz inşallah :)

maşallah çok güzel bir erkek.

eğitimi bence çok güzel alır sorun çıkmaz çünkü mizac olarak çok sakin ve sıcak kuşlar. ben 5 aylık aldım o bile elim de yem yiyor dolaşıyor kafesten bişeyler anlatıyor.

umarım istediğin gibi olur

Çok sağolun ustalarım. Amin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:33 -->-> Daha önceki mesaj 22:27 --

Adını da "Tosun" koydum o vakit :)

bir Jumbo sahibi olarak böyle bir kuş edinmene sevindim. Maşallah kuş çok güzel çok güzel eğitebilirsiniz 1 ayda konuşmaya bile başlayabiliyorlar.

180lira verdim. Biraz çok ama :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:04 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

Forumdaki fiyatlara baktım fazla miktar ödemişim sanırım. İlk verdiği fiyat 275...

bu ayarda bir kuşu 80-100 tl arası alabilirdin ama hayırlı olsun :) biz ne kuşlara ne fiyatlar veren gördük :)

bu ayarda bir kuşu 80-100 tl arası alabilirdin ama hayırlı olsun :) biz ne kuşlara ne fiyatlar veren gördük :)

Yahu kuş diğer kuşların iki katı tamam iri çok asil. Ama adam öyle bir anlatıyor ki; sanırsınız Dünyada eşi benzeri yok. Öyle böyle verdi aldık, hayırlısı olsun ne yapalım acemilik başa bela be Ercan hocam eyvallah sağolasın :)

kadeş hayırlı olsun ilk önce güzel bir erkek kuş dediğin gibi bu kuşlar satıcının elinde sanat eseri muamelesi görüyor :) kuş 2 aylık çok kolay eğitebilirsin ben gecen ay zeytin yeşili bir dişiyi 125 tl aldım senin kuştan biraz daha gösterişli sakalları :) ama acemilikte olur bende zamanında hiç değeri olmayan paralara kuş aldım :) hayırlı olsun güzel sağlıklı kuş.Unutmadan bu kuşlar öyle yerli muhabbet gibi çok hoplsyıp zıplamazlar kendilerini fazla bozmazlar :) sabah koy tüneğe akşam gel aynı yerden al kuşu o derece yani :) ama güzel kuşlardır bunlar karşısına geç otur izle. valla doyamıyorum ben bendeki çifti izlemeye

Son düzenleme:
kadeş hayırlı olsun ilk önce güzel bir erkek kuş dediğin gibi bu kuşlar satıcının elinde sanat eseri muamelesi görüyor :) kuş 2 aylık çok kolay eğitebilirsin ben gecen ay zeytin yeşili bir dişiyi 125 tl aldım senin kuştan biraz daha gösterişli sakalları :) ama acemilikte olur bende zamanında hiç değeri olmayan paralara kuş aldım :) hayırlı olsun güzel sağlıklı kuş

Eyvallah sağolasın hocam, öğreniyoruz :p

İlk önce hayırlı olsun kusunuz güzel ama Çok para vermissiniz show jumbo alırdınız180 tlye fiyatı uçuk ama emin olun gün geçtikçe tanıyanıyamıcaksınız çok güzel bir kuş olucak biraz daha durgun ve sesiz olduk ları için eğitimi daha iyidir (bence) kırma değil junbodur (bence) bende bir erkek var bütün ırkları söylediler sonunda jumboda kaldı hayırlı olsun ama çok para yazık.

İlk önce hayırlı olsun kusunuz güzel ama Çok para vermissiniz show jumbo alırdınız180 tlye fiyatı uçuk ama emin olun gün geçtikçe tanıyanıyamıcaksınız çok güzel bir kuş olucak biraz daha durgun ve sesiz olduk ları için eğitimi daha iyidir (bence) kırma değil junbodur (bence) bende bir erkek var bütün ırkları söylediler sonunda jumboda kaldı hayırlı olsun ama çok para yazık.

Sağolasın. Jumbo ile Show jumbo arasındaki fark nedir onu da tam bilmiyorum

Geri