Karadeniz Pet

Yeni Aldığım Kuş çok hareketsiz :((

• Konbuyu başlatan Ahmet Can Gülmez
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Can Gülmez

Guest
1.5 yaşındaki Limonuma pet shoptan eş olsun diye onun boyutlarında bir dişi aldım... Türündenmiş sanırım ki Limon biraz ufak... Aldığım eşi eve geldiğimizde direkt limonun yanına koydum... ilk başlarda biraz kaçıştılar ama sonradan dişi kuş limona biraz yanaşmaya başladı... ama sonradan ne olduysa dişi kuş hareketsiz kalmaya başladı ve 4 gündür böyle... Ayrıca Kuşu alalı 5 gün oldu...
Özetle: Aldığım dişi kuş yemek yiyor, su içiyor, ishal değil veya gördüğüm kadarıyla bi hastalığı yok, Limonlar birbirlerine yem kusuyor-bütün gün omuz omuza oturuyor-birbirlerini kaşıyolar...
Ama dişi genelde bütün gün sabit oturuyor... Ve nerdeyse hiç ötmüyor.. gün içinde çok nadiren sesini duyuyoruz.. birbirlerini kaşımaları ise limonun girişimiyle oluyo genelde... Kuşun harekelenip çifleşmeye hazır hale gelmesi için ne yapabilirim???:confused::confused:
Birazdan resimde atıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:24 -->-> Daha önceki mesaj 19:18 --

Dişi benim kuşa çok benziyor. Biraz soluk mavi :) Ortama alışmadığı için böyle hareketsiz duruyor. Zamanla oda geçer. Dişi daha kızışmamış. Ayrıca eş tutmuşlar. Şansınız varmış.

maşallah kuşlarınız güzelmiş ve de çok şansılsınız kuşlarınız hemen eş tutmuşlar kısa süre olmasına rağmen

yeni aldığınız için hareketsiz ve sakin durması normal ortam değişikliği stres v.s den oluyor siz mama ve vitamin verin zamanla düzelir allahın izni ile

Peki ishal olduğunu nasıl anlarım?? Dışkısı erkek kuşa göre biraz daha açık renk sadece... sıvılaşma çok hafif var... yem yiyor... Belirgin birşey varmıdır bu konuda başka?

1 haftada alışır tamamen üzülmeyin yeni kuşlar hep böyle yapıyor :)

maşallah kuşlarınız çok güzeller muhtemelen ortama alışmadığı için böyle yapıyordur kafese fazla yaklaşmayın ve alışması için kuşlarınızı salın dişi kuş kızıştıksan sonra salmayı bırakın ki ortama daha fazla alışabilsinler

Geri