Karadeniz Pet

yeni aldığım kuş yemliten yemiyor

• Konbuyu başlatan Ferdi AKBULUT
  • Başlangıç tarihi
F

Ferdi AKBULUT

Guest
yeni aldığım kuş yemlikten yem yemiyor tabana kağıt koyup yem koyuyorum biz görmeden çok az 7, 8 tane belki yiyor fazla yok hele su içtiğini görmedim 3 gün oldu geleli

Henüz alışmamıştır.Ona en az 1 hafta süre tanımanız lazım.O zaten yavaş yavaş alışır size.

Yemlik içinde koyabilirsin istersen ayrıca 3 gün içinde o kadar şeyle yaşayamaz hele susuz mutlaka yemiştir henüz alışamamıştır

çokta ürkek kuşçu konuşuyor demişti insana alışrımı ve dolayısıyla konuşma ihtimali varmıdır saygılar

8 aylık alışması için çok geç,8 aylık yetişkinliğin ilk aylarıdır :)

başka birindeymiş kuş kuşçuda daha bir günlük bir bayan bırakmış konuşan kuş diye aldık
Kötü yapmışsınız,şimdi bir yetişkini alıştırmak daha zordur size güvenmesi gerek.Bu süreçte öğrendiği kelimeleri unutmaması gerek sizin bol bol o kelimeleri tekrar etmeniz gerek.Bir yavru alsanız size daha kolay alışır sizin kelimelerinizi daha hızlı öğrenirdi.Kolay gelsin diyeyim size :)

Kötü yapmışsınız,şimdi bir yetişkini alıştırmak daha zordur size güvenmesi gerek.Bu süreçte öğrendiği kelimeleri unutmaması gerek sizin bol bol o kelimeleri tekrar etmeniz gerek.Bir yavru alsanız size daha kolay alışır sizin kelimelerinizi daha hızlı öğrenirdi.Kolay gelsin diyeyim size :)

aynen bizde öyle dşünmdük alışması zor olur diye bizde zaten yavru aldık 2 ay içinde hastalıktan öldü yanında dişi yavru vardı onu verdik birada fark vererek konuşan aldık kuşçu konuşmazsa eline konuşan geçince değiştireceğini söyledi ama bu kuşta harika canlı çok iyi ama biraz ürkek
bu arada şimdi baktım yemlikten yiyor fakat bir yem yiyor bir kafayı dışarı çıkarıyor ürkek halde

Geri