Karadeniz Pet

Yeni aldığım Kuşda bi gariplik var

• Konbuyu başlatan Sarhos
  • Başlangıç tarihi
S

Sarhos

Guest
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce kuş aldım fakat tüyleri eksik ve bakımsız gibi acaba hastalığımı var bide dışkısı poposuna yapışıyor

Q16G43.jpg

lBMRyJ.jpg

Jd0BYY.jpg

NYzJWX.jpg

Neden boyle kus sectın sımdı uğrasıcaksın. Tam emin olmamakla beraber bit olabilir kasınıyor mu _? cunku benım kusumda boyle gozukuyor dun bı baktım bıt var sımdı cozum arıyorum. Ayrıca yavruysa tuylerı az olabilir yada tuy dokme donemındeyse tam bilemiyorum ama halsiz gibi var birsey ...

Öyle çok kaşınmıyor Bugün saldım biraz uçtu ondan sonra hemen düştü yere öyle oturuyo yanımda tüy dökme döneminde olabilirmi mevsim geçişlerinde tüy döküyorlar diye biliyorum.

Öyle çok kaşınmıyor Bugün saldım biraz uçtu ondan sonra hemen düştü yere öyle oturuyo yanımda tüy dökme döneminde olabilirmi mevsim geçişlerinde tüy döküyorlar diye biliyorum.

Bilgisi olan arkadaslar yazsa cok iyi olacak yada veterinere gotur dıcem kımse yazmazsa ama ben goturdum bıt olduğunu anlamadı mall kus sesı ac oyuncak al bir de aksamları gozlemle bı ıkı gun bocek var mı ancak bu kadar bildiklerim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:18 -->-> Daha önceki mesaj 00:17 --

Bir de halsiz durusu vitamin eksikliğinden olabilir suyuna karıstırılan vitamin tozundan al derim hemen.

İshal bir kuş yer değişikliği bunalıma sokmuş, çay demi koyun suyuna, havalar sıcak zaten bunaltıcı olmadan normal bir odada dursun.

öncelikle kuş kötü duruyor çok bakımsız ve hasta dediğinize göre ishal galibağa ve bu hayvanı mahfetmiş hemen vitamin takviyesi yapmanız lazım eğer bit varsa ilaç kullanın birçok kuş içinden keşke bu kuşu seçmeseydiniz bence bi kuşçuya götürmeniz iyi olacaktır çümki veterinerlerin çoğu anlamıyor eğer iyi bir veteriner değilse tabi

Geri vermek istemiyorum arkadaşlar yardım edin lütfennnnn

Yeni aldıysan ver hemen değistir cunku bakman zor olucak benım gıbı uğrasıcam dıyorsan sen bılırsın. O zaman vıtamın al suyuna. Parazıt spreyı sık haftada bırkacgun . Oyuncak al salıncak ayna vb. Ve kusa yumusak sesle seslen. 2 gunde bır evde ucur ucmazsa kan dolasımını sağlayamaz. benım bıldıklerım bunlar.

Eger degistirmeyecekseniz haftada 2 gun avi vit verin. Ayrica haftada en az 3 kere kus toparlanincaya kadar yumurta mamasi yapin. Bit icin aksam kafesin uzerine beyaz ortu ortun. Isigi kapatin. 10 dk sonra ortude bit vb canlilar gorurseniz bit spreyi alin. Kafesi sicak suyla temizleyin.

Merhaba, kuşunuz daha bebek. Tüyleri yeni yeni çıkıyor ki kuyruk tüyleri dahi çıkmamış. o nedenle tüylerinde böyle bir gariplik var gibi görünebilir size. yeni aldığınız için de sakin ve devamlı uyuklar gibi olabilir. benim kuşum iki gün su içmedi yemek yemedi olduğu yerinden bile kımıldamamıştı. Bebek olduğu için uçmayı da bilemiyordur dikkat edin sağa sola çarpmasın bir yeri zedelenmesin. suyuna vitamin koyun . bit spreyleri var onlardan edinin bir kez sıkın günde. bebek olduğu için her gün sıkmayın haftada iki kere sıkın. biraz sabredin gözlemleyin kuşunuzu. alıştıkça düzelecektir.

kuşun son durumu nedir. düzelme varmı merak ettim?

Vitamin tedavisi verin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:05 -->-> Daha önceki mesaj 02:29 --

Kuş bayağı hasta ama kuşların sadece tüy hastalıklarından anlayamıyorum. Bu yüzden bir şey diyemeyeceğim.

Geri