Karadeniz Pet

Yeni aldığım kuşlarım ne yapıyorlar ?

• Konbuyu başlatan Muhabbetsever01
  • Başlangıç tarihi
M

Muhabbetsever01

Guest
Öncelikle vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Konumuza gelecek olursak ben, dün iki muhabbet kuşu aldım biri dişi diğeri erkek.
Meselem şu ki , erkek kafesin bir noktasında duruyor ve dişi gelip onu gagalıyor erkek karşılık vermiyor sadece ötüyor.Belli bir süre sonra erkek tekrar doğruluyor ve susuyor.Ama hinede aralarında bazen gagalaşmalar oluyor ben yemek verirken felan.
Kavga mı ediyorlar yoksa şakalaşma felan mı ? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Kuslar es miydi yoksa siz mi yaptiniz?

Muhabbersever arkadaşım, bundan sonra başlık yazarken konuyla ilgili ana fikri yazarsan iyi olur. Bu acil bir durum değil.
Kuşlar zaman zaman kavga eder, birbiri ile şakalaşır, birbirlerini kaşırlar, yem kusarlar, oyun onarlar. Bahsettiğin hareketler normal şeyler.
Üzerine alınma ama "Kuşum öttü neden öttü, kuşum sustu nedir durum, sabah erken kalkıyor ne yapmak lazım, gece ışığı geç kapasam olur mu" gibi sorular sormanın gereği yok. Böyle gereksiz konular açmayalım lütfen.
Güle güle besle kuşlarını.

Vallaha, dün adama söyledim bir erkek bir dişi ayarlar mısınız dedim adam erkeği sen seç dedi ben seçtikten sonra sana şunu vereyim dedi. Bu konuda oldukça acemiyim ilk kuşlarım. Endişeleniyorum. Eğer kavga ediyorlarsa ayırmam gerekir mi ?

Gün geçtikçe düzelir mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cok ciddi kavga yoksa ayirmayin. Anlasamiyorlarsa degistirin.

Sanırım yanlış anlaşıldım. Acemi olduğum için paniklemiş olabilirim eğer vaktinizi boşa aldıysam özür dilerim. Fakat asıl endişelendiğim durum bunun günde 4-5 kez tekrarlanması. Belki de daha fazla.Dün başladı bu gün devam etti. Alışma sürecindeler mi yoksa bir sıkıntı gerçekten var mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:59 --

Peki gün geçtikçe düzelirler mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:00 --

Verdiğiniz cevap ve önerileriniz için teşekkürler.Hatalı davrandıysam özür dilerim.

Sanırım yanlış anlaşıldım. Acemi olduğum için paniklemiş olabilirim eğer vaktinizi boşa aldıysam özür dilerim. Fakat asıl endişelendiğim durum bunun günde 4-5 kez tekrarlanması. Belki de daha fazla.Dün başladı bu gün devam etti. Alışma sürecindeler mi yoksa bir sıkıntı gerçekten var mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:59 --

Peki gün geçtikçe düzelirler mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:00 --

Verdiğiniz cevap ve önerileriniz için teşekkürler.Hatalı davrandıysam özür dilerim.

Bişey olmaz merak etmeyin, düzelmese dişiyi değiştirin ama erkek kendi seçsin

Geri