Karadeniz Pet

Yeni aldığım kuşumla ilgili birkaç soru

• Konbuyu başlatan onur
  • Başlangıç tarihi
O

onur

Guest
http://i.hizliresim.com/RyyLvn.jpg

http://i.hizliresim.com/ZNNgog.jpg

Arkadaşlar birkaç sorum olcak öncelikle şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.
1. Kuşumun cinsiyeti, cinsi ve kaç aylık olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz?
2. Sizce düzenli ilgi gösterirsem konuşmaya başlar mı ?Aslında konuşması benim içinde pek önemli değil ilgiyle bana alışıp iyice uysallaşır mı?
3. Aldıktan sonra ki 3. günü bugün. Ötmeye başladı ve kafes içinde ordaan buraya uçup ötüp duruyo zaman zaman dışarı mı çıkmak istiyor acaba ? En az bir hafta kafes için de tutsam daha mı iyi olur?
4. Yemliğinden yem yemiyor alt tarafa çay tabağına koyuyorum oradan yiyor. Oraya yem koymayı kesmelimiyim sizce?
5. Banyo yaptırmaya ne zaman başlamalıyım?

Son olarak zaman zaman gagasını birbirine çarptırıp duruyor insanın dişlerini tıkırdatması gibi korkudan yada soğuktan bu neyin göstergesi olabilir.

Uzun oldu özürdilerim ama petshoplara sordum belirli bir cevap alamadım şimdiden zaman ayırıp okuduğunuz ve cevapladığınız için teşekkür ederim.:)

-Erkek ve henüz yavru.
-Yeteri ilgi alakayı gösterirseniz konuşur.
-Ortama alıştıktan sonra kuşunuzu salabilirsiniz, gagasını gıcırdatması onun mutlu olduğunu gösterir.
-Yavru olduğu için yemlikten yemeye alışmamıştır o yüzden yerden yer ama zamanla alışır.
-Banyo yapması için yaz aylarında kafesine banyoluk takarsınız kendi kendine yıkanır. Bu arada maşallah çok tatlıymış. :)

1 - Kuşun erkek, yerli tahminimce 50-60 günlük
2 - konuşması ve alışması tamamen ona göstereceğin ilgiye bağlı, konuşturmak istiyorsan sabahları 15 dk konuş onunla.
3 - uçmak istediği zaman kanat çırpar kuşlar yada bişeyden korktuğu için kendini sağa sola atar.
4 - bence yemliğinden yesin yemini alışmasın çay tabağına hem yemlik daha temiz olur(içine pisleme şansı yok)
5 - banyo için biraz daha havaların ısınmasını beklemeni öneririm.

Çok teşekkürler cevaplarınız için. Yemlik konusunda da çay tabağını alıyorum kafesten dışarı. Evden çıkıyorum 4 saat örneğin geri geldiğimde bekliyorum biraz yemliğine dokunmuyo bile. Sonra kıyamayıp tabağa koyuyorum bu seferde saldıryo yemlere. Napsam bilemedim bende.
Cinsine de satan yer çekoslavak dedi tabi benim de bilgim olmadığı için geçtim öle. Övüyomuş gibi dedi çekoslavağı ama tabi satmak için demiştir diye düşünüyordum bende :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
söyle yapabilirsin. çay tabağını boş bırak çay tabağının yanına yemliği koy yemlikten alışsın bi kaç gün yemeye sonra yemliği yerine tak.

Şuan dediğiniz gibi yaptım bu sefer yer umarım. Peki sizce kfesinden çıkarmalımıyım ?

Kafesinden çıkarabilirsin 3 günde kafese alısmıştır zaten ama çıkarttıginda saga sola carpabilir kendine konmaya yer arar :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben alalı 6 gun oldu kuşumu elime alıştırayım derken kafesten kaçırdım ne yapacağım bilmiyorum sanırım bu geceyi kafesin dısınnda geciricek yakalamaya calısarak korkutmakta istemiyorum :)

Geri