Karadeniz Pet

Yeni aldığım kuşun kafesini açmak ve bir kaç soru ???

• Konbuyu başlatan Tlgcvslr
  • Başlangıç tarihi
T

Tlgcvslr

Guest
Merhaba arkadaşlar,
Bu gün hareketli bir muhabbet kuşu aldım, eşi tercih etmememin sebebi bana daha çok alışsın diye. Sorum şöyle;
Kuşum çok hareketli, evde yerine koyduğum zaman sağ sola zıplıyor, baş aşağı olarak yürüyüp aşağıya iniyor. Yemini, suyunu ve gaga taşını koyduğumdan beri belkide 2,3 gaga bir yem (tane) almıştır. Bende yavaş yavaş ona paşa demeye başladım ve kafese yavaştan elimi sokmaya başladım, hiç korkmadı hatta biraz yaklaştı ve inceledi bile.
Forumda araştırdığıma göre aldığından sonra kafes açılmalı ve kuş etrafı tanımak için uçmalıdır diyorlar. Bir de arada paşa, pıs pıs diye ses çıkartıyor. Tüyleri gayet parlak, kuyruğu uzun ve renkli. Acaba kafesini açsam ve 3,4 saat özgürlüğüne kavuştursam ne zaman kafesine döner bunun merakındayım. İlk muhabbet kuşum ve yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
1-2 gün sonra aç hem kafese hem ortama hem sana güven sağlasın ve odayı tanısın. kim demiş hemen sal diye. yoldan gelmiş onarca kuşun arasından çıkmış tabiri caizse sudan çıkmış balık olmuş çıkardığın gibi toslar felan bir yere yazık olur. haftasonu salarsın

Kendi oraya biraz zor girer
yarım saat gezsin tozsun sonra
sen koyarsin
haftada bir iki gün
yeter sonra kafeste durmaz

Çok zıt görüşler var, kimi salın diyor kimi bekletin sonra salın diyor. O zaman haftaya salarım.
- Paşa yı incitmek istemem nasıl kafese tekrar sokucam, elime gelmeye bilir. Zorda kullanmak istemiyorum ?

acıkınca kendi girer mutlaka eğer acil koymanız gerekli olursada elinize falan almayın sakın kafesin kapağını ona yaklaştırın girecektir bir iki denemede

Son düzenleme:
Hocam siz kusun alin bi benim tahminimce 10 gun kafesine iyice alissin rahatlik ak kafesine gidebilsin yerini orensin 10 gunden sonra kusun kapisini acin siz ellemeyin kebdisi ciksin he cikmiosa elinize geliosa parmaginiza kondugunda krndiniz cikartin

Teşekkür ederim. Ayrıyetten kum gerçekten kuş için işe yarıyor mu ? Şimdilik küçük bir kafes aldım. Bana alıştıktan sonra daha refah bir kafes almayı düşünüyorum.

Eğer kusunuz kafesine dönmezse parmaginza kondurun ve odayi karanlık hale getirin.
Goremeyecegi için uçmaz sizde rahatlıkla kafesine koyarsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri