Karadeniz Pet

Yeni aldığım lutino kuşumun Yaş Cinsiyet Belirleme

Be0wulf

Yeni Üye
Herkese merhabalar Forumda ve muhabbet kuşu bakımında yeniyim.O yüzden tecrübeli hocalarımdan kuşumun cinsiyeti ve yaşı ile ilgili bilgi almak istiyorum

Ekli dosyalar

• IMG_6415.JPG
    IMG_6415.JPG
    369.9 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_6418.JPG
    IMG_6418.JPG
    407.2 KB · Görüntüleme: 46

Not: "Tecrübeli hocalardan bilgi almak istiyorum" demişsiniz, ben ne tecrübeliyim ne de hocayım. Haddimiz değil. Ama kuşunuzun özellikleri bu yönde. İyi forumlar dilerim.

Not: "Tecrübeli hocalardan bilgi almak istiyorum" demişsiniz, ben ne tecrübeliyim ne de hocayım. Haddimiz değil. Ama kuşunuzun özellikleri bu yönde. İyi forumlar dilerim.
aldığım satıcı henüz 2 aylık gibi olduğunu söylemişti .
Lutinolarda göz dışında yaş tahminini nasıl yapabiliriz ?

aldığım satıcı henüz 2 aylık gibi olduğunu söylemişti .
Lutinolarda göz dışında yaş tahminini nasıl yapabiliriz ?

Ayak, tüy ve kuyruk yapısından bilhassa yapılabilir. Kuşun tüm vücudunu alacak farklı açılardan bir kaç fotoğraf atabilme imkanınız var mı?

3 ay civarı bir kuş tabi sapmalarımızla beraber 2'de olabilir 4'de. Çok güzel bir kuş maşallah.

@Yunus Koşar ın söylediği kesinlikle doğrudur, aynen. Bunu bu hobiye ilk başlarken erkek bir lutino sahibi olarak söylüyorum. Güle güle besleyin inşe'Allah, daha yavru. Alıştırırsanız çok güzel alışır ve konuşur da. Eğitim için birçok fikir ve görüş vardır, bu forumda konu da vardır ancak istersneiz bu konuya da bakabilirsiniz.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mesele-sevgi-sakuram.62746/

Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

@Be0wulf kullanıcı adlı kardeşim, öncelikle özür diliyorum yukarıda da dediğim gibi hoca değilim, haddime de değil. Zira konuna cevap yazdıktan sonra bir araştırma yaptım ve senin bu kuşun Lutino değil, çift faktör spangle (sarı). Lutinoların gözleri her zaman kırmızıdır diye biliyorum ama senin bu kuşunu görünce tecrübesizliğimize geldi ve önce cevap verdim sonra araştırdım ve yanıldığımı gördüm, keşke tersini yapsaydım, önce araştırsaydım.
Araştırmanın ardından yanlış bilgilendirme olmaması adına foruma geri dönüp size bu konuyu beyan etmek istedim. Sanırım kuşu edindiğiniz yerde aynı hatayı yaptı lakin bu kuş lutino değil, çift faktör spangle. Kuşunuz gerçekten çok güzel maşallah. Sağlık sorunu yaşamayın inşallah. Araştırdıktan sonra böyle bir spangle olduğunu keşfetmiş oldum bunun düz beyazı da olabiliyormuş. Demek ki bundan sonra renge bakıp Lutino/Albino diye atlamıyacağız gözlere de bakacağız. Tekrar özür diliyorum. Selametle...

Geri