Karadeniz Pet

Yeni aldığım muhabbet kuşum biraz halsiz gözüküyor

Taner ALTIN

Emektar Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum galiba hasta lütfen bakın :(

öncelikle merhaba arkadaşlar ben dün kuş pazarından dişi bir muhabbet kuşu aldım ama biraz halsiz gözüküyor,titriyor ve dışkısı da sıvı çıkıyor ne yapmalıyım yorumlarınızı bekliyorum buda fotoğrafı

Jd3Lvj.jpg

he bide dışkısı
PvQ3yv.jpg

Son düzenleme:
Eve yeni geldiği için heyecan ve streslidir. Alışana kadar bir kaç gün olur öyle dün almışsınız bugün yarın ishali düzelir. Ani hareketler yapmayın normal bi ses tonuyla biraz yavaş yaklaşın. Hatta ilk bir kaç gün pek ilişmeseniz odayı ve odadakileri izlese daha iyi olur.

Alırken hareketli gözükse de eve gelince ilk 1-2 gün böyle oluyorlar. Normal bir şey. İshali de düzelir. Sabah suluğuna çay kaşığının ucuyla çok az kahve karıştırın akşam da temizleyin suluğu ve normal taze su verin. Ben öyle yapmıştım ertesi gün geçti ishali :)

gittim 1 tane daha suluk aldım ona da ishal ilacı koydum diğer suluğa da vitamin koydum bu arada yorumlarınız için teşekkür ederim birde ilacı suya dünden beri koyuyorum bugün tekrardan değiştridm suyunu yeni ilaç koydum ilaç vermeyi keseyimmi yoksa devammı edeyim

sağlıkla yaşasın, heyecan , stres yapmıştır. krakeri olanı forumda dövüyorlar :)

bende yeni mubişçiyim nacizhane söyleyeceklerim : benimkine ilk 2 gün ishaldi sonra düzeldi. ortamından ayrılıyor arkadaşlarından ayrılıyor normaldir.2. si ballı krakeri kullanmayın 3.sü kafesi acil değiştirin boyalı kafes hemde soyulmuş boyaları tam bir zehir deposu.4.sü ahşap tünek kullanın daha faydalı 5.si eğer kafes alacaksanız muhakkak ızgaralı olsun daha hijyenik, çekmeceli olsun daha pratik, boyasız ve pirinç olsun daha sağlıklı, mümkünde yatay telli olsun benim dikey ama yatay almalıydım.
Bende okuya okuya öğrendim bunları

bende yeni mubişçiyim nacizhane söyleyeceklerim : benimkine ilk 2 gün ishaldi sonra düzeldi. ortamından ayrılıyor arkadaşlarından ayrılıyor normaldir.2. si ballı krakeri kullanmayın 3.sü kafesi acil değiştirin boyalı kafes hemde soyulmuş boyaları tam bir zehir deposu.4.sü ahşap tünek kullanın daha faydalı 5.si eğer kafes alacaksanız muhakkak ızgaralı olsun daha hijyenik, çekmeceli olsun daha pratik, boyasız ve pirinç olsun daha sağlıklı, mümkünde yatay telli olsun benim dikey ama yatay almalıydım.
Bende okuya okuya öğrendim bunları

bu haftasonu yeni kafes alacam zaten dediklerini dikkate alacam hocam teşekkür ederim :)

Geri