Yeni aldığım Sultan'lar :)

Konusu 'Sultan Papağanı Üretimi' forumundadır ve Sakuram tarafından 6 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. Sakuram

Sakuram Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    650
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P., Diğer E. Hayvanlar
    Kuş sayısı:
    20 tane ve üzeri
    Arkadaşlar şimdi resimlerini sizinle paylaşacağım sultan papağanlarım dün elime ulaştı, fakat dişi sandığım arkadaşın boynundaki tüyler yolunmuş, aracı olan adam, çiftleşme için erkek dişiyi yolar, demiş fakat bana değişik geldi, böyle bir şey mevcut mudur bunu merak ettim? Bir de yaşları hakkında siz de yardımcı olabilir misiniz? Tam olarak kestirmek mümkün değil tabii.. Benim tahminim yaşları 1 buçuk yıl civarı. Altlarında 3 yumurta var fakat yatmıyorlar şu an, sarı tacı olan şu an dahi yuvalığın içinde, sıklıkla giriyor. Sarı taçlı erkek zannımca, melez değiller kolay anlaşılıyor ; gri tacı olanın kuyruğunda çizgiler mevcut. Benden önceki sahiplerinin çocukları sürekli yuvalığı açıp kapatmışlar ve folluk mevcut değildi, yumurtalar dağınıktı ve buz gibiydi..

Çok tatlılar geldikleri an çok sevdim, temiz kafesime aldım. Sürekli çekirdek vermişler, başka bir şey yok. Bir de ekmek vardı kafeslerinin altında, ben yem aldım onu veriyorum şu an. Yapmış olduğum mamadan onlara da verdim. Suları değiştirdim, elma sirkesi damlattım. Akıllı yemlik koymak istedim dün gece, koydum da; çünkü, yem kapları kafesin içinden takılan çukur yem kaplarındandı ve sürekli içine basıp etrafa sıçratıyorlardı fakat bugün uyandığımda akıllı yemlikten hiç yememiş olduklarını gördüm ve eski yem kaplarını koydum. Akıllı yemlik sultanlar için uygun değil midir, bunu da merak ediyorum?
    Eki Görüntüle 17130
    Eki Görüntüle 17131
    Eki Görüntüle 17132
    Eki Görüntüle 17133
    Eki Görüntüle 17134

#1 Sakuram, 6 Aralık 2017
    Son düzenleme: 22 Ocak 2018
  2. ömerve

ömerve Profesyonel

Beğenileri:
    291
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    hocam çok bilgim yok ama yemlikten yemeye alışkın olmadıkları için yememiş olabilirler

3. Sakuram

Sakuram Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    650
    Evcil Hayvanı:
    Kuş sayısı:
    20 tane ve üzeri
    Mesele şu aslında; sultanlar için akıllı yemlik uygun mudur ve akıllı yemliğe alışırlar mı, çünkü bunlar iyi bir bakımdan gelmediler bana, normalde agresif hayvanlar zaten ama bunlar çift halinde olduğu için sakinler tabi; daha iyiler ama dişide ki boyun tüyleri yolunması değişik geldi. Büyük ihtimalle yine bakımdan kaynaklanmış olmalı diye düşünüyorum ama bende sultanlarda henüz uzman değilim bu yüzden uzmanlara danışayım dedim

#3 Sakuram, 6 Aralık 2017
    Son düzenleme: 6 Aralık 2017
  4. Sakuram

Sakuram Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    650
    Evcil Hayvanı:
    Kuş sayısı:
    20 tane ve üzeri

Sayfayı Paylaş