petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni aldığım yavru icin yardim.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve brcmnks tarafından 7 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. brcmnks

brcmnks Guest

Merhaba arkadaşlar. Kusumu daha dun aksam aldim. Cok sessiz. Yeni geldigi icin böyle haliyle,korkuyor tabi.ama sabaha kadar yem de kırmamis. Bugun elimi yavasca kafesin icine soktum alistirmak icin,hic hareket yok korkmuyo kacmiyo isirmaya calismiyor. Elimle yem vermeye calistim 2 tane aldi sadece. Normal mi.

2. Burak YİĞİT

kardeşim yeni geldiği için olur bunlar zaman ver ona yemde yer suda içer. elinden yediyse güzel bişey bu. sabret alıştırmaya calış eline de gelmiş eğitirsin inş. sıcak yerde tut. hayırlı olsun.

3. bülent bilgiç

fırsat bu fırsat ; parmagınıza konmaya iyice alıştırın..bugünlerde buna alışmazsa ilerde sorun olur size alışması..

4. brcmnks

brcmnks Guest

Teşekkür ederim. Ac kaliyodur diye uzuluyorum. Kendi yemezse elimden yedirmeye calisayim.cunku hic yerinden bile kipirdamiyor gidip yemiyor

5. Burak YİĞİT

ilk gün heycanı onlar acıksın iyice kursağı boşalsın nsdıl yiyor bak :D elinden yedir sanada alışır hem

6. brcmnks

brcmnks Guest

tesekkürler :)

7. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz çok güzel maşallah.
    Yavru da henüz, size alışacak gibi de duruyor :)
    Verdiğiniz yem normal muhabbet kuşu yemi mi?
    Yavru kuşlar için yavru yemi satılıyor, ondan alın.
    Ya da dal darı veya kanarya yemi (aspur) da verebilirsiniz.
    Küçük muhabbet kuşları yetişkinlerin yediği yemi yiyemiyor başta.
    Bu yüzden bir kuş kaybettim, acı bir tecrübe...

8. Emir KECECI

Emir KECECI New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlar yavruyken insanı hiç tanımıyorlar bu zamanda ele avuca alışınca ileride insanlarla samimiyeti baya ilerletiyorlar ve kendilerini insan zannetmeye başlıyorlar :D

9. UmitMurat

UmitMurat Guest

Çok güzel maşallah

10. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Maşallah çok şirin cici bi kuş. Kafesi suluğu kendi pek bir uyum içinde. :)
    Benim kuşum da ilk 2 gün suya ağzını değdirmiyordu şimdi maşallah benimsedi herseyini. Sizinki de öyle olucaktır, sağlıklı bi ömrü olur inşallah. :)

11. tornado25

tornado25 New Member

Beğenileri:
    0
    biraz zaman verin yemini yer acikinca simdi arkadaslarindan ayrilip degisik bir ortama geldigi icin etrafi inceliyor nerdeyim ben diye:) Kafesdeyken elinle yem ver ürkütmeden güzel kus hayirli olsun sulugunuda yuksek bir yere koysan cünkü pisletebilir sulugunu alisir sabir biraz

12. brcmnks

brcmnks Guest

Evet normal muhabbet kusu yemi. Almami onerdiginiz marka var mi yarin alayim. Uyariniz icin tesekkur ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:47 -->-> Daha önceki mesaj 19:43 --

Evet ozellikle boyle almistim tesekkur ederim :) daha once de yavru muhabbet almistim ama hic boyle yapmamisti hemen alismisti. En azindan kafesin icindeyken yerinde durmuyodu o yuzden tedirgin oldum. Umarim bir iki güne kendine gelir canlanir :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:49 -->-> Daha önceki mesaj 19:47 --

Tesekkurler.muhtemelen oyle. Zaten sabah cok urkuyodu simdi daha sakin sanki :) elimle yem veriyorum yemeye basladi :)

13. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Paketli bir yem alabilirsiniz, muhtemelen bir yada iki marka vardır.
    Yavru muhabbet kuşu yemi derseniz, Champion, Vivid, Mavi Boncuk gibi markalar iyidir, bulabilirseniz alın.

14. brcmnks

brcmnks Guest

Teşekkür ederim :)

15. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hayırlı olsun çok masum bir duruşu var kuşunuzun yapı olarak uysal bir kuş galiba 1 hafta 10 günlük ilgilenme ile çok güzel alıştırabilirsiniz kendinize

16. Fuat E. GÜL

Aspuru 1 buçuk aya kadar falan kullanıyorlar , yemi kıramadıkları için ama bu kuş yem kırmayı biliyormuş , bence gerek yok , yem yememesi gayet normal bir şey elini gagasına deydir , o yer . Yemini yedikten sonra parmağını ayaklarının biraz üstüne deydir , parmağına gelir . böyle böyle alıştır , sana alıştığını anladıktan sonra dışarı çıkar .

17. Oguzcan

Oguzcan New Member

Beğenileri:
    0
    alışır hocam benşm kuşta böyleydi zamanla fırlamanın önde gideni oluyor sıkıntı yapma

18. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Madem elinizden iki tane yedi, tekrar avcunuza yem doldurun ve önüne uzatın. Bir parmağınızla yemi hafif hafif eşeleyin onu korkutmadan, benim tüm kuşlarım böyle yediler. Hatta 3 yıldır benimle olan kuşum yeni yemliğine bu şekilde alıştı. Maşallah, güzel kuşunuz.

19. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    İlk 3-5 gün bitkin gibi durur pek hareket etmez yem yemez gibi durur sonradan açılır, elinize geliyor neyin ne oldugunu bilmiyor şimdiden parmağa gelmeye vs alıştırın elinizde omuzunuzda dursun ilerde büyüdükçe sıkıntı çekmezsiniz evcilleştirmede. Yem olarak biraz aspur(kanarya yemi) de alabilirsiniz yavru oldugu için daha rahat yiyebilir.

20. brcmnks

brcmnks Guest

Evet yem kiriyor. Sabah elimden yedi simdi de acikti sanirim kendisi gitti yemligin yanina yiyor. Alismaya basliyor yavas yavas. Ama hala cok durgun. Tunekte saatlerce kipirdamadan kaliyor. Arasira alimi kafese koyup yavasca seviyorum gagasini oksuyorum karnini ayaklarini oksuyorum ama herhangi bir kipirdama olmuyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:41 -->-> Daha önceki mesaj 12:39 --

Tesekkur ederim. Ben de oyle yaptim sabah. Avcuma koydum o sekilde verdim ama simdi de kendisi gitti yemligin basina yiyor :)

Sayfayı Paylaş