Karadeniz Pet

yeni aldığım yavru icin yardim.

• Konbuyu başlatan brcmnks
  • Başlangıç tarihi
B

brcmnks

Guest
pYQAPL.jpg

Merhaba arkadaşlar. Kusumu daha dun aksam aldim. Cok sessiz. Yeni geldigi icin böyle haliyle,korkuyor tabi.ama sabaha kadar yem de kırmamis. Bugun elimi yavasca kafesin icine soktum alistirmak icin,hic hareket yok korkmuyo kacmiyo isirmaya calismiyor. Elimle yem vermeye calistim 2 tane aldi sadece. Normal mi.

pYQAPL.jpg

Merhaba arkadaşlar. Kusumu daha dun aksam aldim. Cok sessiz. Yeni geldigi icin böyle haliyle,korkuyor tabi.ama sabaha kadar yem de kırmamis. Bugun elimi yavasca kafesin icine soktum alistirmak icin,hic hareket yok korkmuyo kacmiyo isirmaya calismiyor. Elimle yem vermeye calistim 2 tane aldi sadece. Normal mi.

kardeşim yeni geldiği için olur bunlar zaman ver ona yemde yer suda içer. elinden yediyse güzel bişey bu. sabret alıştırmaya calış eline de gelmiş eğitirsin inş. sıcak yerde tut. hayırlı olsun.

fırsat bu fırsat ; parmagınıza konmaya iyice alıştırın..bugünlerde buna alışmazsa ilerde sorun olur size alışması..

kardeşim yeni geldiği için olur bunlar zaman ver ona yemde yer suda içer. elinden yediyse güzel bişey bu. sabret alıştırmaya calış eline de gelmiş eğitirsin inş. sıcak yerde tut. hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. Ac kaliyodur diye uzuluyorum. Kendi yemezse elimden yedirmeye calisayim.cunku hic yerinden bile kipirdamiyor gidip yemiyor

Teşekkür ederim. Ac kaliyodur diye uzuluyorum. Kendi yemezse elimden yedirmeye calisayim.cunku hic yerinden bile kipirdamiyor gidip yemiyor

ilk gün heycanı onlar acıksın iyice kursağı boşalsın nsdıl yiyor bak :D elinden yedir sanada alışır hem

Kuşunuz çok güzel maşallah.
Yavru da henüz, size alışacak gibi de duruyor :)
Verdiğiniz yem normal muhabbet kuşu yemi mi?
Yavru kuşlar için yavru yemi satılıyor, ondan alın.
Ya da dal darı veya kanarya yemi (aspur) da verebilirsiniz.
Küçük muhabbet kuşları yetişkinlerin yediği yemi yiyemiyor başta.
Bu yüzden bir kuş kaybettim, acı bir tecrübe...

Kuşlar yavruyken insanı hiç tanımıyorlar bu zamanda ele avuca alışınca ileride insanlarla samimiyeti baya ilerletiyorlar ve kendilerini insan zannetmeye başlıyorlar :D

Maşallah çok şirin cici bi kuş. Kafesi suluğu kendi pek bir uyum içinde. :)
Benim kuşum da ilk 2 gün suya ağzını değdirmiyordu şimdi maşallah benimsedi herseyini. Sizinki de öyle olucaktır, sağlıklı bi ömrü olur inşallah. :)

biraz zaman verin yemini yer acikinca simdi arkadaslarindan ayrilip degisik bir ortama geldigi icin etrafi inceliyor nerdeyim ben diye:) Kafesdeyken elinle yem ver ürkütmeden güzel kus hayirli olsun sulugunuda yuksek bir yere koysan cünkü pisletebilir sulugunu alisir sabir biraz

Kuşunuz çok güzel maşallah.
Yavru da henüz, size alışacak gibi de duruyor :)
Verdiğiniz yem normal muhabbet kuşu yemi mi?
Yavru kuşlar için yavru yemi satılıyor, ondan alın.
Ya da dal darı veya kanarya yemi (aspur) da verebilirsiniz.
Küçük muhabbet kuşları yetişkinlerin yediği yemi yiyemiyor başta.
Bu yüzden bir kuş kaybettim, acı bir tecrübe...

Evet normal muhabbet kusu yemi. Almami onerdiginiz marka var mi yarin alayim. Uyariniz icin tesekkur ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:47 -->-> Daha önceki mesaj 19:43 --

Maşallah çok şirin cici bi kuş. Kafesi suluğu kendi pek bir uyum içinde. :)
Benim kuşum da ilk 2 gün suya ağzını değdirmiyordu şimdi maşallah benimsedi herseyini. Sizinki de öyle olucaktır, sağlıklı bi ömrü olur inşallah. :)

Evet ozellikle boyle almistim tesekkur ederim :) daha once de yavru muhabbet almistim ama hic boyle yapmamisti hemen alismisti. En azindan kafesin icindeyken yerinde durmuyodu o yuzden tedirgin oldum. Umarim bir iki güne kendine gelir canlanir :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:49 -->-> Daha önceki mesaj 19:47 --

biraz zaman verin yemini yer acikinca simdi arkadaslarindan ayrilip degisik bir ortama geldigi icin etrafi inceliyor nerdeyim ben diye:) Kafesdeyken elinle yem ver ürkütmeden güzel kus hayirli olsun sulugunuda yuksek bir yere koysan cünkü pisletebilir sulugunu alisir sabir biraz
Tesekkurler.muhtemelen oyle. Zaten sabah cok urkuyodu simdi daha sakin sanki :) elimle yem veriyorum yemeye basladi :)

Evet normal muhabbet kusu yemi. Almami onerdiginiz marka var mi yarin alayim. Uyariniz icin tesekkur ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:47 -->-> Daha önceki mesaj 19:43 --

Evet ozellikle boyle almistim tesekkur ederim :) daha once de yavru muhabbet almistim ama hic boyle yapmamisti hemen alismisti. En azindan kafesin icindeyken yerinde durmuyodu o yuzden tedirgin oldum. Umarim bir iki güne kendine gelir canlanir :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:49 -->-> Daha önceki mesaj 19:47 --

Tesekkurler.muhtemelen oyle. Zaten sabah cok urkuyodu simdi daha sakin sanki :) elimle yem veriyorum yemeye basladi :)

Paketli bir yem alabilirsiniz, muhtemelen bir yada iki marka vardır.
Yavru muhabbet kuşu yemi derseniz, Champion, Vivid, Mavi Boncuk gibi markalar iyidir, bulabilirseniz alın.

hayırlı olsun çok masum bir duruşu var kuşunuzun yapı olarak uysal bir kuş galiba 1 hafta 10 günlük ilgilenme ile çok güzel alıştırabilirsiniz kendinize

Aspuru 1 buçuk aya kadar falan kullanıyorlar , yemi kıramadıkları için ama bu kuş yem kırmayı biliyormuş , bence gerek yok , yem yememesi gayet normal bir şey elini gagasına deydir , o yer . Yemini yedikten sonra parmağını ayaklarının biraz üstüne deydir , parmağına gelir . böyle böyle alıştır , sana alıştığını anladıktan sonra dışarı çıkar .

alışır hocam benşm kuşta böyleydi zamanla fırlamanın önde gideni oluyor sıkıntı yapma

mlYjJ2.jpg

Madem elinizden iki tane yedi, tekrar avcunuza yem doldurun ve önüne uzatın. Bir parmağınızla yemi hafif hafif eşeleyin onu korkutmadan, benim tüm kuşlarım böyle yediler. Hatta 3 yıldır benimle olan kuşum yeni yemliğine bu şekilde alıştı. Maşallah, güzel kuşunuz.

İlk 3-5 gün bitkin gibi durur pek hareket etmez yem yemez gibi durur sonradan açılır, elinize geliyor neyin ne oldugunu bilmiyor şimdiden parmağa gelmeye vs alıştırın elinizde omuzunuzda dursun ilerde büyüdükçe sıkıntı çekmezsiniz evcilleştirmede. Yem olarak biraz aspur(kanarya yemi) de alabilirsiniz yavru oldugu için daha rahat yiyebilir.

Aspuru 1 buçuk aya kadar falan kullanıyorlar , yemi kıramadıkları için ama bu kuş yem kırmayı biliyormuş , bence gerek yok , yem yememesi gayet normal bir şey elini gagasına deydir , o yer . Yemini yedikten sonra parmağını ayaklarının biraz üstüne deydir , parmağına gelir . böyle böyle alıştır , sana alıştığını anladıktan sonra dışarı çıkar .

Evet yem kiriyor. Sabah elimden yedi simdi de acikti sanirim kendisi gitti yemligin yanina yiyor. Alismaya basliyor yavas yavas. Ama hala cok durgun. Tunekte saatlerce kipirdamadan kaliyor. Arasira alimi kafese koyup yavasca seviyorum gagasini oksuyorum karnini ayaklarini oksuyorum ama herhangi bir kipirdama olmuyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:41 -->-> Daha önceki mesaj 12:39 --

Madem elinizden iki tane yedi, tekrar avcunuza yem doldurun ve önüne uzatın. Bir parmağınızla yemi hafif hafif eşeleyin onu korkutmadan, benim tüm kuşlarım böyle yediler. Hatta 3 yıldır benimle olan kuşum yeni yemliğine bu şekilde alıştı. Maşallah, güzel kuşunuz.

Tesekkur ederim. Ben de oyle yaptim sabah. Avcuma koydum o sekilde verdim ama simdi de kendisi gitti yemligin basina yiyor :)

Geri