Karadeniz Pet

yeni aldığım yavru muhabbet kuşumun durumu

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
iyi akşamlar arkadaşlar sitenizde ve muhabbet kuşu bakımında yeniyim. bugün yaklaşık 4 - 5 saat kadar önce 1,5 aylık erkek bir muhabbet kuşu aldım. petshoptan değil kendi evinde üreten bir tanıdığımdan. eve getirdim zaten önceden büyük bir kafes almıştım. kafes güneş gören ve rüzgar almayan bir yerde. yavru yemi ve vitaminli suyu ayrıca mürekkep balığı kemiğinden gaga taşı var tünekleri her yere kolay erişebileceği gibi dizayn edildi. bana olan ilgisi kaybolmasın diye kafeste ayna dahil hiçbir oyuncak yok. isterseniz kuşun ve kafesin fotoğrafını da yüklerim. umarım bunlar biraz tanımanıza ve bana fikir vermenize yardımcı olacaktır. Kuş geldiğinden beri hep uyuklama modunda ve hep hafif kabarık bir şekilde duruyor. ne elimden kaçıyor ne ötüyor. nereye alıp koyarsam orada kalıyor. bi kere uçmaya çalıştı patır patır yere düştü çok hareketsiz. sebebi ne olabilir? acaba hasta mı yoksa yeni geldiği için mi böyle? aldığım yere geri götürmeli miyim? sizin önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz bu konuda acaba?

Eğer çok meşgul biriysen aynasını oyuncagını tak ve kuş yeni ortama alışması lazım birde çok sıkılmasın sıkılırsa hayvan sıkıntıdan ölür eğlendirmeye çalış :)

yok çok normal merak etme birkaç gün rahat bırak eve alışsın sana alışsın ötmeye başlar sonrada hareketlenir suan senden korkması gayet doğal bende de var 1.5 aylık ilk başta öyle oluyolar ilgilen bol bol zamanla alışır

ama elime aldığımda hiç tepki vermiyor kaçmaya çalışmıyor nereye koyarsam orada kalıyor. sürekli kabarık ve uyku halinde. geldiğinde sürekli gagasını açıp kapatıyordu internetten aldığım bilgiler vasıtasıyla sıcakladığını anladım ve elimi ıslatıp bi kaç kere su sıçrattım gagasını açıp kapaması kesildi. ama dediğim gibi kuş çok tepkisiz benim bildiğim mubişler ele gelmeyi sevmez debelenip dururlar kaçmak için. bunun dünya umrunda değilmiş gibi. ilginç. bir kaç gün bekleyeyim bakalım ne olacak. teşekkürler cevaplarınız için.

Geri