Karadeniz Pet

yeni aldığım yavrum

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
iyi günler arkadaşlar bugün az önce kuşçunun dediğine göre 35 günlük ve erkek bir muhabbet kuşu aldım. mavi renkte. sonra petshoptan gidip yavru yemi, kabuksuz yem ve kuş maması aldım. avisol vitaminim vardı zaten. petshopta ki adamın dediğine göre her gün yavru maması vermem gerekiyormuş ve henüz kabuklu yem vermemeliymişim. bu arada kuşu petshoptan değil kuşçu bi tanıdıktan aldım o böyle şeyler yapmamı söylememişti hiç kafam karıştı biraz açıkçası. sizlere de danışmak istedim. yeni aldığım yavru muhabbet kuşuma en iyi şekilde nasıl bakarım? Eğer isterseniz fotoğrafta ekleyebilirim.

fotografını ekleyin kuşuda görmüş olalım gerçekten yavru mu değil mi :)

bütün alnı siyah çizgilerle dolu ve gözleri simsiyah yavru gibi geldi bana. ama dediğim gibi kuşçunun söylemediklerini petshopta ki adam söyledi nasıl davranmam gerektiği konusunda sizden yardım almak istedim.

çok yavruysa ona biraz zaman tanıyın ortama alışsın ürkütmeyin hayvanı.. yemini suyunu koyun kendi ortamı tanıdıkça hareket edecektir. sonra kabuksuz yemı verin zaten o direk yemlikten yiyemez yere biraz yem dökün kafesin içine ordan yer. sonra kabuklu yemi yiyecegi zamanda içine bi çay kaşıgı olacak kadar kuş kumu at bu onun yedigi sert yiyecekleri ögütmesini sindirmesini saglar ki bu daha ileride yapacagın bi işlem..

ben daha önce vitamin kullandırmadım o yüzden ona birşey diyemeyecegim

anladım teşekkür ederim bu akşam yere biraz kabuksuz yem dökerim ama mazgalı çıkartam gerekecek korkacak biraz ama napalım artık :)

Geri