Karadeniz Pet

yeni aldım ama daha çok küçükmüş

• Konbuyu başlatan aybars ek
  • Başlangıç tarihi
A

aybars ek

Guest
arkadaşlar satın aldığım pet shop da kuş 3 veya 4 haftalık dediler ve eve geldiğimde kuşun tüylerinin çok kısa olduğunu fark ettim ve uçamıyor kanat ve kuruk tüyleri cidden kısa ama yem kırabiliyor bide kuş parmağıma karşı çok ilgisiz sadece yem varken elime öle geliyor ama onu bile zar zor elime girmeden yemeğe çalışıyor. sanırım yeni aldığım için bide ben yazın 15 günlüğüne yurt dışına gidicem kuşuda arkadaşıma vericem kuşu eğittim diyelim arkadşıma verince beni unuturmu ? ilk kez muhabbet kuşu besliyorumda pek bilgim yok bu hayvanlara karşı parmağıma karnına doğru ittirerek geliyor ama alime karşı bi korkusu yok tabi kuş elimdeyken kafesden çıkarınca kortuğunu anlıyorum kafase geri sokuyorum

kuşun küçük olması eğitmek için daha iyi fakat çok aceleci davranmayın. Söyledikleriniz yeni alınmış bir kış için normal. Ayrıca eğitilmiş kuş kısa sürede sizi unutmaz. Siz sitedeki bakım ve besleme bölümünü iyice okuyun faydalı olacaktır

kuşumu ele gelmeye nasıl alıştırabilirim?

küçük olunca daha iyi çabuk alışıyor.

belki 15 günün sonunda size küsebilir hele daha kücükse mubisler cok duygusal canlilardir

Kuş sizi unutmaz ama hasiyne'nin dediği gibi küsebilir. benimde bir kaç yıl önce beslediğim bir muhabbetim vardı. çok alışkındı bana. askere gittim geldim(15ay) beni unutmamıştı geldiğimde. ilk önceleri ilgisizdi bana karşı ama bir iki gün sonra eskisinden bile daha çok sırnaşmaya başladı. gerçekten cok duygusallar.

bizde misafirliğe falan gittik mi 3-4 saat evde tek kaldımı geldiğimizde kafesten cıkmıyodu aradan 5-10 dk gectimi hemen cagırıyodum kafesten cıkıp geliyodu üstüme :) ah cicikusum ya kacmasaydı ne güzel olurdu :D

bir küsmesi var ya beni öldürüyor arkasini dönmeler üzgün üzgün bakmalar..

Bence senin kusun kucuk deil senin kusun french month kandirmislardir ins deildir foto koyy bakalim cok adi adam var etrafta

Geri