Karadeniz Pet

Yeni aldım erkek ve yavru dediler ırkı nedir? Kafes sevmiyor

Cem Bora AKINCI

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşumu alalı 2 gün oldu kafesteyken sürekli çıkmaya çalışıyor parmak görünce koşup ısırıyor. Ama kafesten çıkarınca aksine bi o kadar sakin ve ısırmıyor. Nedeni sizce nedir?
Birde yavru dediler sizce ne kadar küçük ve ırkı nedir?

Q4BY5k.jpg
[/url][/IMG]

YjkWL6.jpg
[/url][/IMG]

7VgXn5.jpg
[/url][/IMG]

z25loY.jpg
[/url][/IMG]

Dişi gibi görünüyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:19 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

Yavru ve tek ise alışması kolay olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:19 --

Tek başına yaşayan kuşlar hırçın olabiliyor hele bi de dişiyse

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:21 -->-> Daha önceki mesaj 16:20 --

Yeni almışsiniz kafesine yakında alişir

Hocam petshop yerine arkadaştan aldm geldiğinde kuş alışıktı dışarda çok sakin kafama falan çıkıyor içime giriyor ama kafes içinde sanki deliriyor. Çok ötüyor birde. Ama bundan önce büyük kuşum vardı o çok yabaniydi onda önce elimi içerde tuttum hareketsiz 2-3 gün sonra aç bıraktım 3-4 saat elimden yedi sonrada parmağımı uzatnca geliyodu üstüne. 1 haftada alışmıştı.

Yavru olduğu doğru. Kesin değil ama yüzde 70 şansla dişi erkekte olabilir yavru olduğından kesinleşmemiş daha.
Kuşunuzla hemen el temasına girmeyin önce 1 hafta eve ve kafesinin olduğu odaya alışmasını sağlayın ve ilk el teması eğitiminde elinizi kafesin etrafona koyun yumaşak sesle ona seslenin bj bit hafta devam etsin yardımck olabildiysem sevindim

birde cinsiyeti bence erkek çünkü gaga rengi mavimsi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:23 -->-> Daha önceki mesaj 16:22 --

İLginiz için çok teşekkürler Gülnur Hanım

gaga rengi mavimsi ama burun deliklerinin hemen etrafı beyaz gibi gözüküyo bnce dişi bir kuş

maşallah kuşunuza güzelmiş ben kuşu çeke benzettim kuyrugu kopmuş buyuk ıhtımalle cinsiyetıde dişi güle güle besleyın

Hocam petshop yerine arkadaştan aldm geldiğinde kuş alışıktı dışarda çok sakin kafama falan çıkıyor içime giriyor ama kafes içinde sanki deliriyor. Çok ötüyor birde. Ama bundan önce büyük kuşum vardı o çok yabaniydi onda önce elimi içerde tuttum hareketsiz 2-3 gün sonra aç bıraktım 3-4 saat elimden yedi sonrada parmağımı uzatnca geliyodu üstüne. 1 haftada alışmıştı.

2 3 gün aç mı bırakdınız nasıl dayandı o kadar?

Geri