Karadeniz Pet

Yeni Aldım Nasıl Bakacam

fehmi357

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar siteye yeni katıldım o yüzden konuyu yanlış yeremi yazdım bilmiyorum yavru bir tana muhabbet kuşu aldım fakat eve geldiğinden beri hiç ötmüyor bi yarımsaat bi ssat oldu ama hiç ötmedi sadece azını felen hareket ettiriyor acaba konuşmayı mı bilmiyor bu :D :confused:

Sanırım sizde petshopdan aldınız geldiniz bu foruma :S kalabalık ortamdan cıktı o büyük ihtimal eve geldi şimdi korktu hic ellemeyın salmayında 1 haftaya duzelir

Sanırım sizde petshopdan aldınız geldiniz bu foruma :S kalabalık ortamdan cıktı o büyük ihtimal eve geldi şimdi korktu hic ellemeyın salmayında 1 haftaya duzelir

evet petshop dan aldım ama ilk aldığım acayip fena ötüyodu hemen alışmıştı bu biraz korktu elimide uzattım oradan oraya kaçınca bıraktım yani konuşamıyo felen olamaz diğilmi çünkü azını konuşuyomş gibi hareket etiriyor ondan korktum D: şimdiden teşşekkürler

evet petshop dan aldım ama ilk aldığım acayip fena ötüyodu hemen alışmıştı bu biraz korktu elimide uzattım oradan oraya kaçınca bıraktım yani konuşamıyo felen olamaz diğilmi çünkü azını konuşuyomş gibi hareket etiriyor ondan korktum D: şimdiden teşşekkürler

kuşun nasıl oldugunu bılmıyoruz kac aylıktır bılmıyoruz konusma egıtımını kım verdı yada verıldımı agzınımı gıcırdatıyor yoksa ? bunları hıc bılemıceksınız cunkı o bir petshop kusu :D

kuşun nasıl oldugunu bılmıyoruz kac aylıktır bılmıyoruz konusma egıtımını kım verdı yada verıldımı agzınımı gıcırdatıyor yoksa ? bunları hıc bılemıceksınız cunkı o bir petshop kusu :D

kardeş senin eğitimli eğitimsiz kuş videonu izliyomdum orada kuşlar ötünce benimkide ötmeye başladı senden allah razı olsun teşşekürler :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:43 -->-> Daha önceki mesaj 17:41 --

İlk aldığın yetişkin, bu yavrudur. Yavru kuşlar çok ötmez zaten.
İnternetten muhabbet kuşu sesi aç bakalım nasıl tepki verecek.. :)

öttü tmm teşşekürler

Yemını suyunu günlük kontrol et . suyunu hergün degiştir .
ani hareketlerden kacın kuşu ürkütme . elini kafese sokma .
konuşup ilgi göster kafesine ve ortama alıştıgına ötecektik hareketlenecektir .
bir hafta kafesten salma . daha sonra ufak ufak anı hareketler yapmadan elini uzatıp alışmasını saglarsın.

iyi formlar .

Öncelikle hosgeldiniz :) Benim muhabbet kusumda ilk 2 gün hicbisi yapmadı yem yemiyordu su icmiyordu ki aksam tünelinde nerede duruyorsa sabah kalktığımda oradaydı tabi geceleri biz görmeden islerini hallediyorlardır :)) O yüzden endiselenmeyin biraz sabır gösterin sonucta hem size hem kafesine hemde ortama alısma süresi var ve bazı kuslar gec konusabilir yada erken konusabilir

bu arada ötsün diye kuş sesi dinletme .sonra kapatdıgında yine eski haline dönecektır .

hepinize teşşekür ediyorum bi sorum daha olacak ben birz yüksek sesli müzik dinlerim kuşa bişey olurmu ona göre yanımda tutacam çünkü şimdiden teşşekürler

hepinize teşşekür ediyorum bi sorum daha olacak ben birz yüksek sesli müzik dinlerim kuşa bişey olurmu ona göre yanımda tutacam çünkü şimdiden teşşekürler

cok hassas kullakları oldugunu ve en ufak sesleri bile duya bildiklerini okumustum biyerde yüksek ses biraz sorun yapa bilir bence sesten uzak tut . ustalar daha dogru yönledirir gerci .

Bence bu alısma zamanında dinlemeyiverin cünkü korkucaktır daha uzun sürebilir alısma süresi

kuşu aile bireylerinin genelde kullandıgı odada beslemenı öneririm .
böylece sen müzikten mahrum kalmazsın onun canı sıkılmaz .
ortama ve size daha kolay alışacaktır .
Avatardaki kuşuda ben 1.5 aylıkken aldım . o an aile bıreyleri nerdeyse kafeside oraya götürdük
misal mutfakta kahvaltı yaparken orda gün icinde salonda sadece aksam 9 - 10 gibi uyuması ıcın kendı odama götürüyorum . kuşda öyle alıştıgı ıcın biz mutfaktayken salonda durmuyo cıglık varı ötüşlerle kendini hatırlatıyor :)

Forumu da takip eder beslenmesi, hastalıkları, yaşayabileceğin sorunları önlemek adına yapabileceklerine dair fikir edinirsin.

Geri