Karadeniz Pet

Yeni aldım yavrumu yoksa değil mi

Yavru gibi duruyor.
Ancak flaşlı çektiğinizden olabilir, cere beyaz gibi gözüküyor.
Flaşsız çekebilirseniz, cinsiyet konusunda net birşey söylenebilir.

pardon yavru deıl dişi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:49 -->-> Daha önceki mesaj 18:47 --

kardesım kus yetıskın 8 aylıktan buyuk gozlerınde grı ırıs cıkmıs durumda alnında dkı durum senı yanıltmasın olabılır ole az da gorunse

daha gözde beyaz kısım oluşmamış ve kafa siyah çizgiler tam emin misiniz ? içime kurt düşürdünüz

Son düzenleme:
daha gözde beyaz kısım oluşmamış ve kafa siyah çizgiler tam emin misiniz ? içime kurt düşürdünüz

resimlere dıkkatlı bakarsan goz ıcınde grı bır kısım var bu kus erıskın olup olmadığını gosterırı bunda olusmus durumda

peki teşşekkürler değiştirmeyi düşünyorum ozmn çünkü eğitilmesi zor olur diye duydum yetişkin aksine kendini sevdiriyo anormal bi durum değil mi sizce

Değiştirmenize gerek yok iris sizi yanıltmasın inanmazsınız 2 yaşında kuşum var hala iris tam oluşmadı kafa çizgilerinden belli bu daha en fazla 2-3 aylık bi yavru forumdaki arkadaslarda bunu dogruluayacaktır emınım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:00 -->-> Daha önceki mesaj 18:55 --

peki teşşekkürler değiştirmeyi düşünyorum ozmn çünkü eğitilmesi zor olur diye duydum yetişkin aksine kendini sevdiriyo anormal bi durum değil mi sizce

guncelllllll

sadece irise bakarak yaş tahmini yapılmaz diye biliyorum ben :) kafa çizgileri var 2 - 3 aylık yavru gibi geldi banada . yaş tahmini konusunda tecrübeli değilim ama kesinlikle daha yavru olduğunu söyleyebilirim

aynen arkadasa katılıyorum eğitebilirseniz tam eğitmelik daha yavru bir kuş hayırlı olsun

Kendi 2-3 aylık yavrusunda iris oluştuğunu gözlemleyen arkadaşlar var.
İris net bir yöntem değildir.
Başındaki çizgiler kaybolmamış daha, kuş yavru bence.
Ama cinsiyeti konusunda emin değilim.
Ceresini tam karşıdan görecek şekilde, flaşsız bir resim daha net yorum almanızı sağlayabilir.

cere için şöyle söylim açık üst yarı açık mavi burun deliklerinde
beyaz halka yok alt yarısı toz pembe

Geri