Karadeniz Pet

Yeni Alıcam tavsiyeleriniz

• Konbuyu başlatan Hasan BASKIN
  • Başlangıç tarihi
H

Hasan BASKIN

Guest
Arkadaşlar yeni bir erkek muhabbat kuşu alıcam.Kuşu seçerken nelere dikkat etmeliyim yavru olup olmadığını nasıl anlarım vede en önemlisi sağlık durumunu nasıl anlarım .Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Birde kuşu 45 dk lık bir mesafeden otobüsle getireceğim acaba kutuda dayanabilirmi yoksa kafesimi götürmelimiyim) :confused:

tüylerinin parlak olması ve popo da dışkı yapışması olmasın buruda akıntı falan da olmasın kafa çizgilerinden ve gagasından yavru olup olmadığını anlarsınız kimi yavrularda gagasında siyahlık oluyor göz irisleri belirginleşmemiş oluyor ve haretli olmasına dikkat ediyon aktif olan kuşu alın 45 dk yoldan gelmeside sorun olcagını pek zannetmiyorum ben erkeği 2 buçuk saatlik yoldan getirdim sorun olmadı eğitmek için alıyorsanız erkek alın.

Küçük kutuda geleceği için biraz endişelendim.Ayrıca şuan bir tane dişi kuşum var erkek dahahareketli ve eğitilmeye yatkın olduğu için erkek kuş alıcam.Ayrı kafeslerde olcak birbirlerini görmeleri eğitimde sorun olurmu ?

tüylerinin parlak olması ve popo da dışkı yapışması olmasın buruda akıntı falan da olmasın kafa çizgilerinden ve gagasından yavru olup olmadığını anlarsınız kimi yavrularda gagasında siyahlık oluyor göz irisleri belirginleşmemiş oluyor ve haretli olmasına dikkat ediyon aktif olan kuşu alın 45 dk yoldan gelmeside sorun olcagını pek zannetmiyorum ben erkeği 2 buçuk saatlik yoldan getirdim sorun olmadı eğitmek için alıyorsanız erkek alın.

++++++++++++++

Küçük kutuda geleceği için biraz endişelendim.Ayrıca şuan bir tane dişi kuşum var erkek dahahareketli ve eğitilmeye yatkın olduğu için erkek kuş alıcam.Ayrı kafeslerde olcak birbirlerini görmeleri eğitimde sorun olurmu ?

egitcekseniz bibirlerini görmesinler mümkün olduğunca seslerini bile duymasınlar.

Peki bunu öğrendiğim iyi oldu.Ya ben hala petshopdan eve getirirken ölürmü diye düşünüyorum ya.

Peki bunu öğrendiğim iyi oldu.Ya ben hala petshopdan eve getirirken ölürmü diye düşünüyorum ya.

içiniz rahat olcakca kafesle getirin o zaman dediğim gibi bende 2 buçuk saatlik yoldan küçük kutuda getirdim petshopcunun koyduğu kutu da.

45 dk. ve bildiğimiz hayvan dükkanı beyaz küçük kutuda getirecekseniz sıkıntı olacaktır en azından bir ayakkabı kutusu götürün.

Berrin ustamızın da dediği gibi hareketli canlı tüyleri parlak poposu temiz ve ceresinden itibaren alnının hepsi çizgili olan bir kuş alın. Alnı çizgili ve gagası siyah olursa daha yavru demektir, onu alabilirsiniz. Canlılık, uyum ve temiz olması önemli.

45 dk. ve bildiğimiz hayvan dükkanı beyaz küçük kutuda getirecekseniz sıkıntı olacaktır en azından bir ayakkabı kutusu götürün.

Berrin ustamızın da dediği gibi hareketli canlı tüyleri parlak poposu temiz ve ceresinden itibaren alnının hepsi çizgili olan bir kuş alın. Alnı çizgili ve gagası siyah olursa daha yavru demektir, onu alabilirsiniz. Canlılık, uyum ve temiz olması önemli.

+++++++++++

kafes götürebilirseniz daha iyi olur. bence küçük kutu sıkıntı çıkartabilir. hele ki bu sıcak havalarda

Çok teşekkür ederim.Ayakkabi kutusu boyutunda bir kutuda sıkıntı olmazsa benim içinde çok iyi olur.Kafestede rüzgar alma problemi olur diye düşünüyorum

ben şahsen kuşların ufacık kutuya konup satılmasına karşıyım hayvancağız zifiri karanlıkta havasız başına ne gelceğini bilmeden korku yaşıyor kafes götürün bence o stresi yaşamasın ufacık kuş