Karadeniz Pet

Yeni alığım yumartılı çiftler

cotbus

Yeni Üye
Slm arkdaşlar bende sonunda muhabbet kuşu beslemeye kara verdim,

Dün Kuşçu bir arkdaştan bir çift kuş aldım kuşların yumartı var. dükkana bakarken kuş devamlı yuva girip çıkıyordu. şimdi tam bir gün oldu alal kıuş halen yuvaya girmedi. yumurtalar bozulurmu. yada ne yapmam lazım kafes değişmedi yuva değişmedi sadece değişen ortam.

Birde dişi kuş çok korkak yerlerini değiştmedim 3 tane yumurtası var..
Birde kafes dahil kuşları 80 tl aldım pahallımı?_

yer değişiminden olmuşdur normal bir durum 80tl yumurtalı bi çift için ucuz almışsınız

Genelde yumurtalı kuşların ortam değişikliğinde yumurtaya yatmaması çok rastlanır bir durum. Büyük ihtimal bu kuluçkası boşa gidebilir. Tabii ustalarımız bu konuda daha net konuşabilirler. Fiyata gelince kuşların ırklarını söylerseniz bu konuda bir yorum yapılabilir. Ancak yerli bile olsalar bence makul bir fiyata almışsınız. Güle güle besleyin...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:17 -->-> Daha önceki mesaj 19:16 --

Hemde kafes dahil düzeltiyorum biz angaralıların dediği gibi bedavadan beş kuruşta aşağı almışsınız :)))

Boşa gidermi yumurtalar :( yapmaya kurtarma şansımız yok mu arkdaşlar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:28 -->-> Daha önceki mesaj 19:25 --

Boşa giderse tekrar çiftleişirmi? peki arkdaşlar ya canım sıkıldı. :(

aldiginiz kuslar hayirli olsun iyi fiyata almissiniz gercekten o yumurtalardan umidi kesin bencce kendi hallerine birakin 1 aya gene yumurtlarlar

Hemen üzülmeyin ustalar daha sağlıklı cevap verecektir...

Ya ümidi kesin diyorlar ama bakalım kuşu satan dedi 2 3 üç güne alışır am çok ürkek dişi yaa

Yok arkadaşlar çözümü yardım edecek lütfen yavruar acıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

Direk aldım kafes yuva değişmedi sadece suluk ve yemlik değişti temiz aldım?

yer degismesinden dolayi olmus 2 3 gune o yumurtalar ne yazikki bozulur benim sorum size su olacak aldiginiz cifti izledinizmmi? sole 5 dk kadar

evet izledim devamlı kagaları gagalarına deyiyor yan yanalar erkek hep yanında

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:42 -->-> Daha önceki mesaj 19:42 --

15 dk izledim

disi yuvaliga girip yumurtaya yatiormmu onemli olan o benim basima geldi cunkku altina baska bi kusun yumurtasini koyup bu onun dior bende aldim ama yumurtaya yatmadi 1 ay oldu ornegin yumurtaya yatmasi onemli aldiginniz ciftin ona dikkat ettinizmmi

üzülmeyın yumurtalar bozulur ancak bır aya yeniden yumurta yavru verirler. bakım yem su mamalarını eksik etmeyin

Yok kuşu satan kişi arkdaşım. daha çönce yuavru vermiş garanti verdi vermez getir dedi ben kuşlarıma güveniyorum dedi. Galiba gitti kuşlar ya :S heres öle diyor hayırlısı artık

hayirlisi ustam ciftse sorun yok benm kusun altinda 7 yumurta var cikmasini bekliorum hala 2 hafta oldu tik yok seslerini duymayi ozledim

Kuşlar odada ev sakn sesiz çok ürkek arkdaşlar bir daha çifleişler mi aca tellere yapışıp yatıyorla.

Geri