petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni alığım yumartılı çiftler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve cotbus tarafından 20 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    Slm arkdaşlar bende sonunda muhabbet kuşu beslemeye kara verdim,

Dün Kuşçu bir arkdaştan bir çift kuş aldım kuşların yumartı var. dükkana bakarken kuş devamlı yuva girip çıkıyordu. şimdi tam bir gün oldu alal kıuş halen yuvaya girmedi. yumurtalar bozulurmu. yada ne yapmam lazım kafes değişmedi yuva değişmedi sadece değişen ortam.

Birde dişi kuş çok korkak yerlerini değiştmedim 3 tane yumurtası var..
    Birde kafes dahil kuşları 80 tl aldım pahallımı?_

2. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yer değişiminden olmuşdur normal bir durum 80tl yumurtalı bi çift için ucuz almışsınız

3. erha1907

erha1907 New Member

Beğenileri:
    0
    Genelde yumurtalı kuşların ortam değişikliğinde yumurtaya yatmaması çok rastlanır bir durum. Büyük ihtimal bu kuluçkası boşa gidebilir. Tabii ustalarımız bu konuda daha net konuşabilirler. Fiyata gelince kuşların ırklarını söylerseniz bu konuda bir yorum yapılabilir. Ancak yerli bile olsalar bence makul bir fiyata almışsınız. Güle güle besleyin...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:17 -->-> Daha önceki mesaj 19:16 --

Hemde kafes dahil düzeltiyorum biz angaralıların dediği gibi bedavadan beş kuruşta aşağı almışsınız :)))

4. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    Boşa gidermi yumurtalar :( yapmaya kurtarma şansımız yok mu arkdaşlar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:28 -->-> Daha önceki mesaj 19:25 --

Boşa giderse tekrar çiftleişirmi? peki arkdaşlar ya canım sıkıldı. :(

5. Ahmet Tan

Ahmet Tan New Member

Beğenileri:
    0
    aldiginiz kuslar hayirli olsun iyi fiyata almissiniz gercekten o yumurtalardan umidi kesin bencce kendi hallerine birakin 1 aya gene yumurtlarlar

6. erha1907

erha1907 New Member

Beğenileri:
    0
    Hemen üzülmeyin ustalar daha sağlıklı cevap verecektir...

7. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    Ya ümidi kesin diyorlar ama bakalım kuşu satan dedi 2 3 üç güne alışır am çok ürkek dişi yaa

8. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    direk kafesiylemi aldınız yoksa kuşları alıp fakrlı bir kafesemi koydunuz ?

9. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    Yok arkadaşlar çözümü yardım edecek lütfen yavruar acıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

Direk aldım kafes yuva değişmedi sadece suluk ve yemlik değişti temiz aldım?

10. Ahmet Tan

Ahmet Tan New Member

Beğenileri:
    0
    yer degismesinden dolayi olmus 2 3 gune o yumurtalar ne yazikki bozulur benim sorum size su olacak aldiginiz cifti izledinizmmi? sole 5 dk kadar

11. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    evet izledim devamlı kagaları gagalarına deyiyor yan yanalar erkek hep yanında

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:42 -->-> Daha önceki mesaj 19:42 --

15 dk izledim

12. Ahmet Tan

Ahmet Tan New Member

Beğenileri:
    0
    disi yuvaliga girip yumurtaya yatiormmu onemli olan o benim basima geldi cunkku altina baska bi kusun yumurtasini koyup bu onun dior bende aldim ama yumurtaya yatmadi 1 ay oldu ornegin yumurtaya yatmasi onemli aldiginniz ciftin ona dikkat ettinizmmi

13. üzülmeyın yumurtalar bozulur ancak bır aya yeniden yumurta yavru verirler. bakım yem su mamalarını eksik etmeyin

14. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    Yok kuşu satan kişi arkdaşım. daha çönce yuavru vermiş garanti verdi vermez getir dedi ben kuşlarıma güveniyorum dedi. Galiba gitti kuşlar ya :S heres öle diyor hayırlısı artık

15. Ahmet Tan

Ahmet Tan New Member

Beğenileri:
    0
    hayirlisi ustam ciftse sorun yok benm kusun altinda 7 yumurta var cikmasini bekliorum hala 2 hafta oldu tik yok seslerini duymayi ozledim

16. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlar odada ev sakn sesiz çok ürkek arkdaşlar bir daha çifleişler mi aca tellere yapışıp yatıyorla.

Sayfayı Paylaş