Karadeniz Pet

Yeni Alınan yavru muhabbet kuşu yardım

odclupomer

Yeni Üye
9 gün önce yavru muhabbet kuşu aldım. 50 günlük erkek olduğunu söylediler çoğunlukla. Gündüzleri evde değilim. Sabah erken yarım saat ilgileniyorum. İkindiden sonra da 2 saat kadar. Fakat gündüzleri parmağıma fazla gelmiyor. Akşamları geliyor ama uykulu gibi zaten saat 8 den sonra. Elimden yem yemedi hiç. Yeşillik veriyorum onu da almıyor. Herşey normal mi?
http://hizliresim.com/MElogg

Son düzenleme:
500 günlükse alışması biraz zor sanırım :D 50 günlükse size daha da alışır bence merak etmeyin. forumda muhabbet eğitimiyle alakalı arkadaşlar yazmışlar. onları uygulayabilirsiniz. önce güvenini kazanın. yanında çok ani hareketler yapmayın. elinize yem koyun bayağı bi bekletin önünde yer diye düşünüyorum o zaman. yeşillik yabancı geldiği için ona istemiyo olabilir. zamanla alışır onu yemeye bence.

Evet ya 50 insaallah öyle olur. Gündüz gelmeyip akşam parmağa gelmesi alışma göstergesi mi Peki? İlk aldığım kafes dar geldi sanki bende büyüğü ile değiştirdim. Bu olumsuz etkilemez değil mi? Her gün düzenli olarak konuşuyorum insaallah alışır. Resim eklemek istedim ama ekleyemedim

Evet ya 50 ������ insaallah öyle olur. Gündüz gelmeyip akşam parmağa gelmesi alışma göstergesi mi Peki? İlk aldığım kafes dar geldi sanki bende büyüğü ile değiştirdim. Bu olumsuz etkilemez değil mi? Her gün düzenli olarak konuşuyorum insaallah alışır. Resim eklemek istedim ama ekleyemedim

kafesi değiştirmeniz bence daha iyi sıkıntı olmaz. dışarı saldınız mı? salmadıysanız öyle bi deneyin. ben öyle alıştırdım. sizinki daha yavru. daha rahat alışır size. akşam uykuları geldiği için pek kaçma girişiminde bulunmuyolar sanırım. ama parmağııza geliyosa iyi bişey bence. siz sakin bi şekilde yaklaşın; alçak bi ses tonuyla konuşun, korkutmayın onu. bence alışır. hem daha 9 günlükmüş. biraz daha zaman verebilirsiniz :)

1 kere saldım. epey uçtu tavana çarptı. sonra eşimin eline geldi. kafesin üzerine saldık orada durdu biraz. başka salmadık. tekrar salayım haftasonu. Millet 3 günde alıştı 5 günde alıştı deyince panik olduk biraz :) sabırla sevgi ile devam :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:56 --

kafesi değiştirmeniz bence daha iyi sıkıntı olmaz. dışarı saldınız mı? salmadıysanız öyle bi deneyin. ben öyle alıştırdım. sizinki daha yavru. daha rahat alışır size. akşam uykuları geldiği için pek kaçma girişiminde bulunmuyolar sanırım. ama parmağııza geliyosa iyi bişey bence. siz sakin bi şekilde yaklaşın; alçak bi ses tonuyla konuşun, korkutmayın onu. bence alışır. hem daha 9 günlükmüş. biraz daha zaman verebilirsiniz :)

Bu akşam ilk kez değişik değişik sesler çıkardı. Bende üzerini açıp her gün söylediğim kelimeleri sıralı olarak söyledim. Her söyleyişte sesler çıkardı

ne güzel. merak etmeyin alışır zamanla. kafesin üstünü örtüyorsanız örtmeyin gerek yok bence. pek tavsiye edilmiyo zaten

ne güzel. merak etmeyin alışır zamanla. kafesin üstünü örtüyorsanız örtmeyin gerek yok bence. pek tavsiye edilmiyo zaten

Sesten ışıktan rahatsız olmasın diye örtün dediler. Ben genelde yemlik kısmını açık bırakıp örtüyorum. Gerek yok ise örtmeyiz

Eger bulundugunuz odada uyutuyorsaniz tabi ki saat 10 olmadan yatirmak için üstünü örtün nefes alacak şekilde
İlgilenin sürekli,, daha yeni gelmiş kuş alişir zamanla
Ne kadar çok severseniz o kadar çok sever sizi
Tek kuş besleyenler onun sıkılmasina firsat vermemeli yazik
İlerleyen zamanlarda yaşina yaklaşinca bi arkadaş alin mutlu olsun
Uzun ömür diliyorum yavrunuza

Eger bulundugunuz odada uyutuyorsaniz tabi ki saat 10 olmadan yatirmak için üstünü örtün nefes alacak şekilde
İlgilenin sürekli,, daha yeni gelmiş kuş alişir zamanla
Ne kadar çok severseniz o kadar çok sever sizi
Tek kuş besleyenler onun sıkılmasina firsat vermemeli yazik
İlerleyen zamanlarda yaşina yaklaşinca bi arkadaş alin mutlu olsun
Uzun ömür diliyorum yavrunuza

Teşekkür ederim. Gündüz işte olduğumuz için biraz yalnız kalıyor. Sabah erken ve ikindiden sonra ilgilenebiliyoruz. Yavru olduğu için galiba hava kararmaya başladı mı bir sakinlik çöküyor. 9 gibi örtüyorum üstünü ince yazma ile

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:41 -->-> Daha önceki mesaj 08:33 --

Kuş yavaş yavaş ele alıştı. Kafes dışında iken parmağıma geliyor. Zaman zaman da oradan oraya kaçıyor oyun oynuyor sanki. Normal mi? İyice alışması zaman alacak galiba

Merhabaalr hocam .kuş daha cok yeni zamanla alısacaktır . ayırdıgınız zaman az geldigi icin alısma evresi biraz uzun süre bilir ama evde baska bi vatandaş varsa gün iceresinde bulundugu ortama yanına alsın kusu . ne kadar ilgi okadar alışkanlık . yeşilligi kafesin tellerine sıkıstırın o kendı yiyecektir .zamanla elinizden de yer . kuşu avucunuza aldıgınızda ürktügünü hissediyorsanız sakın avuca almayın cok sakın ani hareketlerden kacının . Yapacagınızı dusunmuyorum ama alışsın elimden yem yesin diye yemligini lütfen sökmeyin . hic saldınızmı bilmiyorum ama salmadıysanız ufak ufak ortam cok kalabalık olmadıgı zamanlarda kuşu sala bilirsiniz. kuşu sıkıstırmadan parmagınızı uzata bilirsiniz. dısardayken elinizde yeşillik veya avcunuzda yem uzata bilirsiniz. daha cok erken henuz 9 gun olmus birazdaha zaman tanımalısın . iyi formlar .

Teşekkür ederim. Kuş bugün geldi 20 gün oldu. Elimden yem yiyor. Pek yeşillik yemiyor.kafes dışında canı isterse parmağıma geliyor istemezse bir o koltuk bir bu koltuk zıplıyor. Kendi kendine sesler çıkarıyor. Bazende kalın sesi ile epey bağırıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:10 -->-> Daha önceki mesaj 15:38 --

Meyve ne sıklıkla verilmeli acaba? Dün epey havuç yedi. Çokta sevdi galiba

Haftada bir iki demişlerdi meyveye galiba. Havucu mama malzemesi olatak gördüğümüzden meyve kategorisinde değerlendirmiyoruz.Zaten sebze değil mi :S Elmayı severek yediklerini biliyorum. Neleri verip veremeyeceğiniz hakkında bilgi edindiğinizi düşünüyorum. Mama yapmaya fırsatınız olmuyorsa tabi ayrı ayrı vermenizde hiç yoktan iyidir.

inşallah zamanla alıştırırsınız

Teşekkür ederim yardımınız için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:05 -->-> Daha önceki mesaj 11:32 --

Haftada bir iki demişlerdi meyveye galiba. Havucu mama malzemesi olatak gördüğümüzden meyve kategorisinde değerlendirmiyoruz.Zaten sebze değil mi :S Elmayı severek yediklerini biliyorum. Neleri verip veremeyeceğiniz hakkında bilgi edindiğinizi düşünüyorum. Mama yapmaya fırsatınız olmuyorsa tabi ayrı ayrı vermenizde hiç yoktan iyidir.

Teşekkürler

Geri