Karadeniz Pet

yeni alsam mı ?

J

joker

Guest
merhaba arkadaşlar. yavru bi muhabbet kuşum var ve alalı 1 hafta bile olmadı ama çok sesssiz. ötmesi için internetten muhabbet kuşu sesi vs açıyorum ki o zaman o da ötmeye başlıyo binevi eşlik ediyor. Acaba yanına arkadaş alsam mı düşünceleriniz nelerdir ? Benim kuş 1.5 aylık bi yavru, alacaksam da yanına bi yetişkin mi yoksa bi yavru mu alsam ?

Teşekkürler ..

Kendine alıştırmak için aldıysan, yanına eş almaman gerek.
Hem yavru hem farklı bir ortamda.. Birkaç hafta alışma süresi geçer.
Zaten yavrular pek ötmez, azıcık büyüyünce şikayetçi bile olursun, özellikle sabah güneşi kuşun üzerine doğuyorsa. :)

Kendine alıştırmak için aldıysan, yanına eş almaman gerek.
Hem yavru hem farklı bir ortamda.. Birkaç hafta alışma süresi geçer.
Zaten yavrular pek ötmez, azıcık büyüyünce şikayetçi bile olursun, özellikle sabah güneşi kuşun üzerine doğuyorsa. :)

Merhaba, tabii ki bana alışmasını isterim ama öyle sessiz sakin kaldığı zaman da ben üzülüyorum alırken arkadaşlarından ayırdım diye :( bi tane daha alırsam en azından beraber öterler oynarlar yer içerler vs diye düşündüm. alerjik astım hastasıyım ama daha çok oğluşumu düşünüyorum. Ne yapsam bilemedim :)

Alerjik astım hastasıysan ikinci bir kuş almaya yeltenme derim. Bir sure sonra ötüşmeye oynamaya başlayacaktır. Ve size alisirsa zaten sizi arkadasi olarak gorucek. Oyuncak fln da alirsiniz sıkılmaz inş.

Alerjik astım hastasıysan ikinci bir kuş almaya yeltenme derim. Bir sure sonra ötüşmeye oynamaya başlayacaktır. Ve size alisirsa zaten sizi arkadasi olarak gorucek. Oyuncak fln da alirsiniz sıkılmaz inş.

İlk iki üç gün ısırmazdı nerdeyse ama son zamanlarda ısırmaya da başladı hep. Bunu da yanlızlığına vermiştim ben.
Öyleyse biraz daha bekleyim ben, daha sonra tekrar düşünürüm :)

İlk günler saskin oluyorlar herşeye izin veriyorlar. Sonra anlasiliyor gerçek yüzü :D benim fistikta cok isiriyordu ama ben ekimi çekersem yada bagirirsam vs daha da acitarak isiriyordu. Bende tepki vermemeye basladim simdi gagasiyla kemirse bile hic acimiyor.