Karadeniz Pet

Yeni Arkadaşım "Rüştü" ..Lütfen Bakınız...

• Konbuyu başlatan Şahin ATAK
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şahin ATAK

Guest
Merhaba Arkadaşlar ;

Bildiğiniz gibi dün öğlen saatlerinde Boncuk Adlı Kuşum Vefat etti. :( :( Etkisi halen geçmedi.Forumdada Konusu var. Öncelikle buradan bana destek ve moral mesajı atan tüm arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.

Bugün Gene Sizlerden gelen tavsiyeler üzerine bir arkadaşımın dayısının çalıştığı petshop'a giderek yeni bir erkek kuş aldım 2 aylık dendi.

Seçerken tavsiyelere uymaya çalıştım gözleri kocaman pasparlak poposunda yapışık dışkı yok kanatlarıda parlak geldi.

Kuşumun Resimlerini aşağıda ekliyorum. Yeminide değiştirdim yeni yem aldım.

Resimleri inceleyip değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar.

Bu Kuşada Bakamazsam kesinlikle ve kesinlikle bidaha kuş almayacağım bu benim son şansım son arkadaşım..

Saygılarımla...

1pxp.jpg

2gtg.jpg

3hph.jpg

4gng.jpg

5ptp.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
maşallah 2 aylık civarı güzel bir yavru

Hayırlısı olsun benim kuşumun aynısı :) inşallah en iyi şekilde yetiştirirsin.
Buda bnm yakışıklım:
mtbxt.jpg

Kuş Resimlerden anlaşıldığı kadarıyla sağlıklı Gözüküyor mu ? , Birde bişey daha sorucam ilk kakasını yaptı şu anda Tam Katı değil diğer kuşunki gibi siyah beyaz değil yeşil. Erkeklerinmi böyle oluyor yoksa budamı ishal olmak üzere :(

Kafesteki plastik tünekleri ve diğer arkadaşta ek olarak aynayı çıkarırsa kuşlarınız rahat eder.
Bunun yerine ya petshoplarda satılan ahşap tüneklerden yada kendiniz düz ve prüzsüz ağaç dallarından tünekler yapabilirsiniz...

bende dün bir arkadaş aldım bnmksine o da tam olarak katı bi şekilde tuvalaetini yapmıyor zamanla düzeleceğini umuyorum. geçmiş olsun. sularına ilaç koymaya devam edin.

Hayırlı olsun şahin bey maşallah gayet sağlıklı gözüküor benim mavişimin aynısı :) allah uzun ömür versin benim kuşta ilk geldiğinde öyleydi dışkısı açık yeşil çok katı degil ama şuan bi sorun yok.Arkadaşa katılıyorum ahşap tüne kullnın kalamar kemiği alın kuş için gayet faydalı ve suyuna vitamin koyun mutlakaaa

Hayırlı olsun şahin bey maşallah gayet sağlıklı gözüküor benim mavişimin aynısı :) allah uzun ömür versin benim kuşta ilk geldiğinde öyleydi dışkısı açık yeşil çok katı degil ama şuan bi sorun yok.Arkadaşa katılıyorum ahşap tüne kullnın kalamar kemiği alın kuş için gayet faydalı ve suyuna vitamin koyun mutlakaaa

Teşekkür ederim Işıl Hanım. İnşallah Sağlıklıdır. Şimdi ilk kuşum ishal olup öldüğü için bu kuşunda ilk dışkısı böyle yeşil ve cıvık olunca eskisinden daha çok tedirgin oluyorum. Tavsiyelere uyarak seçtim ve sağlam bir petshop'dan aldım.

Dışkıyı cıvık görünce arkadaşımı aradım durumu söyledim , Stresden Olabilir kesinlikle hast değil dedi(Beraber Gidip Seçmiştik) 2-3 Güne düzelir düzelmezse beraber gider başka bakarız dedi.

Strestende yapıyor olabilir mi sizcede doğruluk payı varmı ?

İnşallah Düzelir. Ama şunu net gözlemledim diğer kuştan daha güçlü ve acayip uçuyor kafesin içinde öbürü bu kadar uçmuyodu.

Tekrar Teşekkür ederim.

olabilir bence kuşu uçurmanız en iyisi bnde öyle yapıyorum size yakın olursa daha çabuk alışıyo çünkü kafese yaklaşık çok yüksek sesle olmayı konuşun onunla avuç içinizi göstermeyin kafese yavaş yavaş elinizi sokun bu şekilde daha çabuk alışır

olabilir bence kuşu uçurmanız en iyisi bnde öyle yapıyorum size yakın olursa daha çabuk alışıyo çünkü kafese yaklaşık çok yüksek sesle olmayı konuşun onunla avuç içinizi göstermeyin kafese yavaş yavaş elinizi sokun bu şekilde daha çabuk alışır

Yani İlk Günden Kuşu Evin İçinemi Salayım ? Satıcı abimiz 10 gün çıkarma kafesten ama evin içinde hangi odaya gidersen yanına götür dedi.

Bide Sürekli bişey çiğniyomuş gibi gagasını açıp kapıyo sürekli durmadan.

MaşAllah ustam çok sağlıklı ve tatlı bir velet :)

MaşAllah ustam çok sağlıklı ve tatlı bir velet :)

Teşekkür ederim Kardeşim. Tek Sıkıntım şu anda dışkısının koyu yeşil az sulu çıkması onun dışında maşallah herkes sağlıklı dedi kuşumada rahatladım biraz.

Bu Dışkısı şu anda koyu yeşil az sulu. Acaba İshale doğrumu gidiyo yoksa eve yen geldiği için falanmı ki ?

herşey iyi olcak inşallah arkadaşım sen kalbini ferah tut

Teşekkür ederim Kardeşim. Tek Sıkıntım şu anda dışkısının koyu yeşil az sulu çıkması onun dışında maşallah herkes sağlıklı dedi kuşumada rahatladım biraz.

Bu Dışkısı şu anda koyu yeşil az sulu. Acaba İshale doğrumu gidiyo yoksa eve yen geldiği için falanmı ki ?

Ortam değişikliği ve yolda aldığı azcık bir cereyan bile ishal yapabilir siz patates maması verin ve vitamin verin, sıcakta tutun birkaç gün :) N'olur n'olmaz :) Suyuna çay kaşığı ucunda Türk Kahvesi koyup karıştırmanız da ishale iyi gelir :) Önlem almak gerek n'olur n'olmaz :)

Ben Bu Kuşu alıp eve geleli daha 7-8 saat oldu. Buna Hemen patate maması ilaç-vitamin falan vereyimmi ? İlk Gün bugün daha yaw :(

Suyuna haftada 1 vitamin koyun ve ishali yoksa patates haşlaması vermenize gerek yok bence

maşallah şahin bey güzel kuş ve sağlıklı görünüyor 3 aylık civarı vitamin ve mama takviyesi yapabilirsin daha yavru

Geri