Karadeniz Pet

Yeni Arkadaşım

ayhanakbas

Meraklı Üye
Dün üreticiye gittim.Elimde eş tutan bir çiftim vardı.bakmak zor geliyordu.onun yerine yavru istedim.kuşçu bana bir kaç yavru gösterdi daha tüyleri yeni yeni çıkmış iki kardeş vardı.aslında onu alacaktım sonra hasta olur korkusuyla onlardan vazgeçtim.sonra bu kuşu beğendim.kanat tüyleri yeni yeni büyüyor.gagası siyah değil.Kuşçu baska kafesteki gagası siyah kuşların yavru olmadığını söyledi.ŞİMDİ sorum şu her yavru kuşun gagası siyah olmak zorunda mı yoksa adam beni kandırmış olabilir mi.Ve bu aldığım kuş yavru mu ?Eğer resim belli olmuyorsa akşama yeni fotolar atabilirim

yavru kuşlarda siyahlık ilk dönemde olur sonraki dönemde geçmeye başlar. 30 günlük yavrularda siyahlık genellikle geçmeye başlıyor ama sizin kuş ilk izlenim olarak en az 4 aylık gibi geldi bana. tabi resim de çok net değil

banada o şekilde geldi fakat kuş henüz uçamıyor bile.gözlerinde hafif beyazlık var gibi ayırt edemedim.akşama da fotoğraf ekliyecem.eğer tespitleriniz doğruysa adamla kavga etmeye gidecem.

ne gerek var arkadaşım kavgaya
değiştirmeye git

gözümün içine baka baka yalan söylüyor adam.ne gerek var yani bu şekilde aldatmaya

Kuş 2-2,5 aylık civarı, yerli ve erkek gibi duruyor. Ama daha kesin bir şey söylemek için daha net ve cepheden resim olması gerekir. Güle güle besleyin.

daha önceki çifti verirken nijer tohumuyla karısık mama hazıramıstım.o kaldı suan aldım kafesten zaten.

Geri