Karadeniz Pet

yeni başladım. önerileriz var mı?

alos2000

Paylaşımcı Üye
Merhaba Arkadaşlar,
bu kuşları 15 gün önce aldım.
eminönünde 30-40 kuşun birlikte olduğu kafeste hep yanyana duran,
birbirini kaşıyan kuşlardı.
ve oradayken dişinin burnu tamamen kahverengiydi.

15 gündür erkek kur yapıyor, dişi kaçıyor
ve kaçıyor yemleri boşaltıyor.
onun için bugün kafese takılı yemlikleri çıkardım

her gün
yumurta bebe bisküvisi havuç rendesi ile mama yapıyorum
çok az yiyorlar.
yemlerinde yaklaşık %20 nijer kattım.

sularında Hiprominchok diye bir vitamin var (veteriner tavsiyesi)

ortam tüm gün boş olan bir oda , güzel ışık alan bir noktadalar
sadece sabah ve akşam bakıyorum ne yapıyorlar diye,
sessiz sesiz oturuyorlar.
erkek canlanırsa kız kaçıyor

sizden tecrübelerinin doğrultusunda fikir ve önerilerinizi bekliyorum..

yavru almayı, görmeyi, büyütmeyi çok istiyorum.

çok uzun beklemek te zor geliyor.

kafes düzeni kuşlar ve hızlı yavru almak için ne yapabilirim, önerileriniz önemli
jzbMgJ.jpg
[/URL][/IMG]

şimdiden teşekkürler

Kafesınız uretıme el verıslı ve guzel sızden rıcam ballı kraker adı altında satılan yapıstırıcılı mamaları kuslarınıza vermemenız bırde yumurta mamasını hafta 2 ye ındıırn hergun verırsenız yağlanma yapar oda boş ise küçük bir radyo koyup sarkı dınlemelerını ve stresden uzaklaşmalarını saglayabılırsınız gordugum tek eksık sey mıneral blogu onuda mutlaka kafesınıze asın gerekn tek sey zaman sımdıden hoşgeldınız ıyı hobıler :)

Öncelikle kuşlarınız hayırlı olsun..Hoşgeldiniz...Kafes gayet uygun...Kalamar kemiğini tüneklere yakın bir yere koyarsan daha kolay olur kuşlar için...Mama verme sıklığı ve gaga taşı konusunda [MENTION=2818]Gökhan Naçar[/MENTION]'a katılıyorum...Bu aylarda nijer takviyesi yapmanızı önermem daha çok doğal kızıştırıcı kullanmanız havuç gibi...Bazı kuşların ortama alışma süreleri değişkenlik gösterebilir, 15 gün erken bir süre...Sabırlı olmanızı tavsiye hayırlı üretimler dilerim...

maşallah kuşların güzel kardeşim,

ustalar söylenebilecekleri söylemiş, onlar daha iyi anlıyorlar kuştan... benim söyleyebileceğim yine farklı değil, zamana ihtiyacı var... zamanla bulundukları ortama, sana alıştıktan sonra yavru alırsın tabii ki... ne kadar sürer bilemem ama usta kuşçular daha iyi bilir...

Bütün cevaplar için teşekkür ederim.

sarımsaklı bira mayası önerirmisiniz?

faydası olur mu?

hayırlı olsun inşallah güzel yavrular alırsınız

Öncelikle hoşgeldiniz kuşlarınız hayırlı olsun o ballı krakerleri verme derim onun yerine forumdan araştır bulursun yapımını kendin yap yani kalamar kemiğini de ortadan iğne ile 2 kere del ve ip veya telle tüneğin ucuna bağla derim 2. fotoğraf da dişinin olduğu tüneğe. Birde 2 günde bir sıklıkla havuç ve bebe bisküvisi ver ben öyle yapıyorum ama az yap fazla yemezler mamaları her zaman belirli saatte koy ve al. sabah 12 de koy aksan al fazla beklemesin taze olsunlar yani.