Karadeniz Pet

Yeni başladım yorumlarınızı paylaşın.

• Konbuyu başlatan kabarıkk
  • Başlangıç tarihi
K

kabarıkk

Guest
kardeşimin ısrarla kuş istemesi üzerine gittim bi mubiş aldım. Kendileri jumbo değil. Eve geldiğinden beri alıştırmak için gerekli olan hiç bir şeyi tam yapamadık. çalışıyorum akşam geliyorum kafesten çıkmaması lazım 3 4 gün el kafesin içinde durucak vs vs daha ilk günden akşam eve geldim dolabın üzerinde, salmışlar. 45 gündür bizde her ne hikmetse son iki hafta inanılmaz derecede alıştı elimizde, omzumuzda, sofrada , tabağımın içinde, bardağımın içinde, evin her köşesini ezberlemiş biz hangi odadayız oda pır pır geliyor evin neşesi oldu.1.sorum omzuma konup kulağım içine ötüp kafasını sallıyıp zıplıyıp hopluyor ne anlatmak istiyor. 2. akşam yemeği yiyeceğimiz sıra mükemmel bir heycan yaşıyor milletin tabağındaki plav makarna tane olan şeyleri benim ve kardeşimin tabağınaa taşıyor. 3. yeni tüyler çıkıyor eski tüyler döküldü çubuk gibi tüyler var ne zaman açıcak bunlar. 4.çok kaşınıyor ve beyaz beyaz kepek gibi şeyler dökülüyor tüylerinin altına baktım bit mit vs yok tüy dökümündenmi kaynaklanıyor. 5. garden mix meyveli, multi vitamin süper premium yem kullanıyorum, mama vs gibi şeyler yazılmış ne tavsiye edersiniz aldığımda 50 günlüktü 95 günlük mubiş. sofraya geldiğinde ekmek mekmek ne varsa yiyor zararı olur diye izin vermiyorum sonra moreli bozuluyo köşeye gidiyo ötmüyor, kızıyor bi kaç saat sonra barışıyoruz şapşikle ama benim morelim bozuluyo bırakıyım dalsınmı yemeklere. elma ile armutun hastası. kafesi felan açık kafasına göre girip çıkıyor sabahları uyandığımda yastığımın üzerinde kabarmış tek ayak üstünde buluyorum, psikopat geceden berimi orda sabahmı gelio nie gelio geliosa tek ayak üstünde kabarıp sessiz ne yapıyor. Babacık ve kardeşimin isimini tam net anlaşılı şekilde söylemeye başladı 3 gündür, bu kuşların bu kadar zeki olduklarını bilmiyordum. İnsan gibiler duyguları çok yoğun hissedebiliyorum. konuya çok yabancıyız ilk evcil hayvanımız oda psikopat çıktı :D herkesin tek fikri tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. he bide erkek dedi petshop. çok uzun bi kuruğu vardı kaşınırken ağzında kaldı çok yakışıyodu şapşala ne zamana kadar uzar acaba. yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

tebrikler, alıştırmışsınız kendinize işte... millet kırk takla atıyor alıştırmak için ve sizin bahsettiklerinizi yedirmek için.
bence sayıklarınız arasında sakıncalı birşey yok yediği. zaten kendisi ihtiyacı olduğu kadar yer.
son söz olarak; ustalar daha iyi bilir...

Gayet iyi maşaallah güzel çabuk alışmış... :)

kuş tamamen size güvenmiş ne güzel keyfini çıkarın işte. omzunda konuşmaya çalışması ilgi gösterip ilgi görmek istediğinin belirtisi.
konuşması da erkek olduğunu gösteriyor.
mama sağlıklı olması için gereklidir. En azından havuç, yumurta içerikli mamalar vermen lazım.
mama verirsen tüy dökümü de hızlı geçer. 3 aylıktan itibaren ilk tüy dökümünü yapıyorlar ve sağlık işareti.
Çapkına büyüyünce bir de eş aldın mı tamamdır.

yorumlarınız için teşekkür ederim. özel bi çabada sarf etmedik demek ki cins olabilirmi. Anası babası sağlammış die düşünüyorum :D mama yapıcam ozaman şimdi havuç yumurta bide biskivüleri rondodan geçirip mama yapıyım. yememesi gibi bir şey düşünmüyorum anasını bile ağlatıcak suyuna vitamin katıyımmı acaba. bu aldığım yemin üzerinde tüm vitaminler dahil ekstra vitamin vermeyiniz yazıyor.

Geri