petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni başlamak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Ahmet Faruk Tutkun tarafından 22 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Ahmet Faruk Tutkun

Arkadaşlar öncelikle merhaba selamun aleyküm
    Ben daha yeni başlayacağım muhabbet kuşuna biraz da bilmem benim almam gereken kuş nasıl olmalıdır yani sağlıklı olması konusunda ve bir de muhabbet kuşlarının tırnaklarını kesmek ne yönde yararlı ne yönde zararlı durumları vardır ve son olarak kafese neden ayna konulmaz?

Arkdaşlar şimdiden cevaplayan herkesten allah razı olsun....

2. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Aleyküm selam;
    1-Hacı Alacağın kuşun uzun süre kabarık olup olmadığına bak,poposuna bak hãl hareketlerini izle zaten hasta olup olmadığını söyleyecek sana.

2-Benim kendi düşünce ve tecrübem tül,bez,örtü cinsi şeylere çok takılıyor tırnakları bu yüzden kesilmesi gerek,ama şöyle bir husus var damarı kesmemeye dikkat.

3-Ayna koyarsan olacaklar şunlar, aynadaki kendisini bi başka kuş sanıp kur,kusma,(şahit oldum çiftleşme dahi yapabilir.) ee aynadaki de tepki vermeyince kuş psikolojik olarak çöküyor.

4-Rica ederim.

3. Ahmet Faruk Tutkun

teşekkür ederim yardımların için :D

4. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Ayrıca tahta tünek kullanırsan kuşun ayak tırnaklarının uzamasını bi nebze engellemiş olursun.

5. Ahmet Faruk Tutkun

EZEL hanım merhaba benim bir sorum daha olacak ben alacağım bu muhabbet kuşunu nasıl yıkamalıyım ona da biraz değinirsen sevinirim...

6. Ahmet Faruk Tutkun

yorum yazacak olan yok mu???

7. Hilal Mutlu

Aleykümselam, ben de birkaç ay oldu alalı. İlk başlarda aynası vardı ama ipini kopartıp düşürdü. Komşu koyma aynayı zararlı dedi, biz de koymadık. Ondan sonra konuşma konusunda baya açıldı. :)

8. Ahmet Faruk Tutkun

Peki ben bu kuşu nasıl yıkamalıyım?

9. Ahmet Faruk Tutkun

Yardım edecek olan yok mu?

10. Ahmet Faruk Tutkun

Arkadaşlar bir de ben bu yeni alacağım muhabbet kuşunu direk eve getirir getirmez salıp uçurayım mı yada bir kaç gün bana alışmasını mı sağlayayım?

11. Yücel YETİMOĞLU

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, isim soyisim kuralına uyarsanız size hitapta sıkıntı çekmeyiz , Ezel Albayrak isimli üyemiz erkek bayan degil , bir diger husus bu sorularınızın cevaplarını forumumuzun soru-cevap bölümünde sıkça bulabilirsiniz..
    İyi forumlar..

12. Sinan Özen

Öncelikle anında cevap beklemeyin kimse yokmu cevap verin gibi flood yapmayın bence.İllaki cevap gelecektir sorulara gelirsek siz yıkamayın bi banyoluk alır kafese takarsınız veya bi kapa su koyup suyla oynayıp kuşun dikkatini çekin o isterse kendi girer. Kuş eve gelir gelmez evi tanımayacağı için sağa sola çarpabilir biraz alışmasını sağlayın

13. Hilal Mutlu

Benimki pinpon topu gibiydi ve zaten ilk uçuşu idi. İkincisinde uçmayı başardı.

14. Ahmet Faruk Tutkun

Çok teşekkür Ederim yarımlarınız için..

15. Ahmet Faruk Tutkun

BİRDE BEN BU 37bady ismimi değiştirip gerçek adım olan Ahmet Faruk Tutkun yapmak istiorum nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

16. Mehmet ŞEKER

isim değişikliği adlı konuya yazınız. yada yöneticilere ö.m atın

17. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    en az 10 gün eve salma kuşlar eve yabancılık çektikleri için duvarlara çarpıp kendilerini yaralıyorlar

18. Ahmet Faruk Tutkun

Teşekkür ederim abdulkerim bey yardımların için çok sağol..

19. Ahmet Faruk Tutkun

Mehmet bey biliyorum zahmet olacak ama siz oranın linkini bana atarmısınız atamassanız da canınız saolsun!

Sayfayı Paylaş