Karadeniz Pet

Yeni başlamak

• Konbuyu başlatan Ahmet Faruk Tutkun
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Faruk Tutkun

Guest
Arkadaşlar öncelikle merhaba selamun aleyküm
Ben daha yeni başlayacağım muhabbet kuşuna biraz da bilmem benim almam gereken kuş nasıl olmalıdır yani sağlıklı olması konusunda ve bir de muhabbet kuşlarının tırnaklarını kesmek ne yönde yararlı ne yönde zararlı durumları vardır ve son olarak kafese neden ayna konulmaz?

Arkdaşlar şimdiden cevaplayan herkesten allah razı olsun....

Aleyküm selam;
1-Hacı Alacağın kuşun uzun süre kabarık olup olmadığına bak,poposuna bak hãl hareketlerini izle zaten hasta olup olmadığını söyleyecek sana.

2-Benim kendi düşünce ve tecrübem tül,bez,örtü cinsi şeylere çok takılıyor tırnakları bu yüzden kesilmesi gerek,ama şöyle bir husus var damarı kesmemeye dikkat.

3-Ayna koyarsan olacaklar şunlar, aynadaki kendisini bi başka kuş sanıp kur,kusma,(şahit oldum çiftleşme dahi yapabilir.) ee aynadaki de tepki vermeyince kuş psikolojik olarak çöküyor.

4-Rica ederim.

Ayrıca tahta tünek kullanırsan kuşun ayak tırnaklarının uzamasını bi nebze engellemiş olursun.

EZEL hanım merhaba benim bir sorum daha olacak ben alacağım bu muhabbet kuşunu nasıl yıkamalıyım ona da biraz değinirsen sevinirim...

Aleykümselam, ben de birkaç ay oldu alalı. İlk başlarda aynası vardı ama ipini kopartıp düşürdü. Komşu koyma aynayı zararlı dedi, biz de koymadık. Ondan sonra konuşma konusunda baya açıldı. :)

Arkadaşlar bir de ben bu yeni alacağım muhabbet kuşunu direk eve getirir getirmez salıp uçurayım mı yada bir kaç gün bana alışmasını mı sağlayayım?

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, isim soyisim kuralına uyarsanız size hitapta sıkıntı çekmeyiz , Ezel Albayrak isimli üyemiz erkek bayan degil , bir diger husus bu sorularınızın cevaplarını forumumuzun soru-cevap bölümünde sıkça bulabilirsiniz..
İyi forumlar..

Öncelikle anında cevap beklemeyin kimse yokmu cevap verin gibi flood yapmayın bence.İllaki cevap gelecektir sorulara gelirsek siz yıkamayın bi banyoluk alır kafese takarsınız veya bi kapa su koyup suyla oynayıp kuşun dikkatini çekin o isterse kendi girer. Kuş eve gelir gelmez evi tanımayacağı için sağa sola çarpabilir biraz alışmasını sağlayın

Benimki pinpon topu gibiydi ve zaten ilk uçuşu idi. İkincisinde uçmayı başardı.

BİRDE BEN BU 37bady ismimi değiştirip gerçek adım olan Ahmet Faruk Tutkun yapmak istiorum nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

isim değişikliği adlı konuya yazınız. yada yöneticilere ö.m atın

Arkadaşlar bir de ben bu yeni alacağım muhabbet kuşunu direk eve getirir getirmez salıp uçurayım mı yada bir kaç gün bana alışmasını mı sağlayayım?
en az 10 gün eve salma kuşlar eve yabancılık çektikleri için duvarlara çarpıp kendilerini yaralıyorlar