Karadeniz Pet

Yeni Başlıyacağım

• Konbuyu başlatan Hakan KARABULUT
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan KARABULUT

Guest
Hobi amaçlı muhabbet kuşu beslemek istiyorum 1-2 haftadır araştırma yapıyorum sizlerinde bilgilerini almak istiyorum.

Irk&eğitim&beslenme tavsiyeleriniz nelerdir paylaşırsanız sevinirim

Eğitmek istiyorsan, 30-40 günlük erkek bir yavru ile başlaya bilirsin. Irklar konusunda ustalar yardımcı olur sanırım

öncelikle aramıza hoş geldiniz. hobi amaçlı görselliğe önem veriyosanız jumbo alın derim (muhabbet kuşlarının en irisi) fiyatları biraz tuzlu ama görsellik açısından güzel kuşlar. Eğitmek istiyorsanız tek alın daha kolay eğitirsiniz ve tek alacak olursanız erkek kuş alın yeni yeme düşmüş yavru alırsanız çok daha kolay eğitirsiniz. Yok ben yavruda almak istiyorumm diyorsanızz çift alacaksınız ama bu defa da eğitimleri çok zor olur hatta başarısız bile olabilirsiniz. Ayrıca mümkünse üreticiden alın petshoplara güvenmeyinn

Teşekkür ederim hoşbulduk.

Bir kaç petshop'a gidip inceledim ve bende jumbo almaya karar verdim. Bahsettiğiniz gibi görsellik açısından gerçekten iyiler :)) Yavru alıp eğitmeyi ve bana alışmasını istiyorum ama hem çalışıp hem okuduğum için evde geçirdiğim vakit kısıtlı oluyo, yeteri kadar ilgilenebilir miyim tereddütlüyüm. Çift aldığımda petshop sahibi bir arkadaşımın ve sizin de dediğinize göre eğitimin zorlaşacağını öğrendim.

Şuan karabük'te ikamet etmekteyim buralarda bildiğiniz üretici varsa da irtibata geçebilirim.

maalesef kardeşim oralarda bildiğim biri yok. bana sorarsan bak fazla vaktinde yokmuşş zaten git güzelce bi çift çekoslavak al gerekirse altı yavrulu al. 1 ay sık dişini çıkan yavruları eğitmen çok daha kolay olur hem yavru büyütmenin zevkini tatmış olursunn mükemmel bişey :) eğitme işine bir ay sonra başlarsın olur biter benden sana tavsiye sadece ama yinede sen bilirsinn

Aramıza hoşgeldiniz.Ev üretimi almanızı tavsiye ederim.Petshoplara yem ,aksesuar vs için gidilmeli bence....

Karabük küçük bi şehir imkanlar kısıtlı çekoslavak olarak varmıdır varsa bile ben ayırt edebilir miyim&üretici var mı bilmiyorum :)

Bir arkadaşım izmit te petshop sahibi onun yanına gitmeyi planlıyordum açıkcası