petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni başlıyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Resimleri' forumundadır ve tansuahci tarafından 25 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. tansuahci

tansuahci Member

Beğenileri:
    1
    Herkese merhaba,

Hayvansever biri olarak uzun süredir güvercin besliyorum. Ancak yakın arkadaşımın muhabbet üretimhanesini görünce hoşuma gitti ve bu işe gönül vermeye başladım. Yaklaşık 2 haftadır muhabbet besliyorum. Bu zaman içerisinde küçük bir salma yaptık babam ile birlikte, bazı eksiklerim var onları da tamamlayacağım inş en kısa zamanda. şimdilik bir kaç görsel paylaşmak istiyorum sizinle. Salma hk tavsiyeniz ve önerileriniz olursa sevinirim. 3 adet jumbo 1 tepeli 1 kabak 1 albino ve bir kaç tane yerli ve çek mevcut şuan. Kuşlar hakkında da yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese teşekkürler iyi forumlar diliyorum.

#1 tansuahci, 25 Kasım 2015
    Son düzenleme: 25 Kasım 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Maşallah, hayırlı olsun.
    Fotoğraflardan salma hakkında çok fikir edinemedim. Deneyerek bazı şeyleri öğrenirsin. Kuşlar çok güzel, bereketli üretimler olsun.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Maşallah kuşlarınıza.Salmanız da hayırlı olsun. Akıllı yemlik ve suluklar sabit değilse devrilebilirler. Bunun yerine sizin yaptığınız gibi büyüklükteki salmalarda kullanılan salma tipi yemlik ve sulukların k kullanımı daha uygun olacaktır.

4. tansuahci

tansuahci Member

Beğenileri:
    1
    Çok olmasada biraz daha geri plandan çekilmiş bir resim ekledim belki fikir sahibi olabilirsiniz. iyi dilekleriniz için teşekkürler.

akıllı yemliklerimizi bu haftasonu sabitleyeceğiz, suluk içinde arayıştayım mümkün ise haftasonu onu da çözeceğim inş. fikriniz için teşekkürler.

5. Yunus Köprübaşı

Beğenileri:
    8
    Uğur bey' in dediği gibi salma tipi yemlik, suluk mutlaka edinmen lazım, kuş için aksesuarlar | muhabbet yuvasi siteye bir göz at istersen, fikir edinirsin, becerebilirsen kendinde yapabilirsin. Salmaya yuvalık takacakmısın? Takacaksan dişi kuşlarının sayısı kadar takmalısın, yoksa yuvalık için birbirine giriyorlar, yuvalıklar takılıyken harici kuş sakın salma şiddetli kavgalar doğuyor. Aşağıdaki linki tıkla faydalı bilgiler var. Makaleler Salma üretiminde dikkat edilmesi gereken hususlar

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
  7. tansuahci

tansuahci Member

Beğenileri:
    1
    Linkler için teşekkür ederim. salma içine şuan 3 adet yuvalık planladım çünkü salma dışında yumurtalık takabileceğim 3 kafesim daha var. toplamda da 6 takım kuşum var, salmada fazlalık olan kuşları eş aldıkça yuvalıklı kafeslerime almayı düşünüyorum.

Bu yemlik aklıma geldi ancak salmanın uzun süreli temiz kalabilmesi adına akıllı yemlik tercihinde bulundum. Bu gösterdiğiniz yemliğin aynısından suluklar da var, suluk olarak da bu tarz düşünüyorum.

8. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Eğer akıllı yemlik kullanacaksanız yerde olmasından çok tellere takıp önüne kuşların konabileceği tünek yaparsanız daha uygun olur.

9. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
  10. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Taban malzemesi veya ızgara olmadığı için dışkılarıyla temasları daha çok oluyor bu seferde.

11. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    İşte yere konan yemli fotoğrafı paylaştım ya yukarda. Böyle birşey lazım. Akıllı yemliğin kabuk haznesi doluverir. :)

12. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Salma güzel.Yemlik ve suluk problemi de sonlanınca sıkıntısı kalmaz.

13. tansuahci

tansuahci Member

Beğenileri:
    1
    ilk resimdeki mevcut yerlerinden bir kaç cm yükseltip yemliklerin önüne boydan boya tünek çıtası koyacağım, şuan aklımdaki düşünce böyle.

14. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Hayırlısı olsun öncelikle kuşlar çok güzel salmanızdaki eksikler zamanla düzelecektir zaten bereketli üretimler.

15. tansuahci

tansuahci Member

Beğenileri:
    1
    iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş