Karadeniz Pet

Yeni başlıyorum

tansuahci

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Hayvansever biri olarak uzun süredir güvercin besliyorum. Ancak yakın arkadaşımın muhabbet üretimhanesini görünce hoşuma gitti ve bu işe gönül vermeye başladım. Yaklaşık 2 haftadır muhabbet besliyorum. Bu zaman içerisinde küçük bir salma yaptık babam ile birlikte, bazı eksiklerim var onları da tamamlayacağım inş en kısa zamanda. şimdilik bir kaç görsel paylaşmak istiyorum sizinle. Salma hk tavsiyeniz ve önerileriniz olursa sevinirim. 3 adet jumbo 1 tepeli 1 kabak 1 albino ve bir kaç tane yerli ve çek mevcut şuan. Kuşlar hakkında da yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese teşekkürler iyi forumlar diliyorum.

Son düzenleme:
Maşallah kuşlarınıza.Salmanız da hayırlı olsun. Akıllı yemlik ve suluklar sabit değilse devrilebilirler. Bunun yerine sizin yaptığınız gibi büyüklükteki salmalarda kullanılan salma tipi yemlik ve sulukların k kullanımı daha uygun olacaktır.

Maşallah, hayırlı olsun.
Fotoğraflardan salma hakkında çok fikir edinemedim. Deneyerek bazı şeyleri öğrenirsin. Kuşlar çok güzel, bereketli üretimler olsun.

Çok olmasada biraz daha geri plandan çekilmiş bir resim ekledim belki fikir sahibi olabilirsiniz. iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Maşallah kuşlarınıza.Salmanız da hayırlı olsun. Akıllı yemlik ve suluklar sabit değilse devrilebilirler. Bunun yerine sizin yaptığınız gibi büyüklükteki salmalarda kullanılan salma tipi yemlik ve sulukların k kullanımı daha uygun olacaktır.

akıllı yemliklerimizi bu haftasonu sabitleyeceğiz, suluk içinde arayıştayım mümkün ise haftasonu onu da çözeceğim inş. fikriniz için teşekkürler.

Uğur bey' in dediği gibi salma tipi yemlik, suluk mutlaka edinmen lazım, kuş için aksesuarlar | muhabbet yuvasi siteye bir göz at istersen, fikir edinirsin, becerebilirsen kendinde yapabilirsin. Salmaya yuvalık takacakmısın? Takacaksan dişi kuşlarının sayısı kadar takmalısın, yoksa yuvalık için birbirine giriyorlar, yuvalıklar takılıyken harici kuş sakın salma şiddetli kavgalar doğuyor. Aşağıdaki linki tıkla faydalı bilgiler var. Makaleler Salma üretiminde dikkat edilmesi gereken hususlar

Ben salmada yemlik olarak bunu kullanıyorum.

pics_productPics_275_349.jpg

Uğur bey' in dediği gibi salma tipi yemlik, suluk mutlaka edinmen lazım, kuş için aksesuarlar | muhabbet yuvasi siteye bir göz at istersen, fikir edinirsin, becerebilirsen kendinde yapabilirsin. Salmaya yuvalık takacakmısın? Takacaksan dişi kuşlarının sayısı kadar takmalısın, yoksa yuvalık için birbirine giriyorlar, yuvalıklar takılıyken harici kuş sakın salma şiddetli kavgalar doğuyor. Aşağıdaki linki tıkla faydalı bilgiler var. Makaleler Salma üretiminde dikkat edilmesi gereken hususlar

Linkler için teşekkür ederim. salma içine şuan 3 adet yuvalık planladım çünkü salma dışında yumurtalık takabileceğim 3 kafesim daha var. toplamda da 6 takım kuşum var, salmada fazlalık olan kuşları eş aldıkça yuvalıklı kafeslerime almayı düşünüyorum.

Ben salmada yemlik olarak bunu kullanıyorum.

pics_productPics_275_349.jpg

Bu yemlik aklıma geldi ancak salmanın uzun süreli temiz kalabilmesi adına akıllı yemlik tercihinde bulundum. Bu gösterdiğiniz yemliğin aynısından suluklar da var, suluk olarak da bu tarz düşünüyorum.

Eğer akıllı yemlik kullanacaksanız yerde olmasından çok tellere takıp önüne kuşların konabileceği tünek yaparsanız daha uygun olur.

Taban malzemesi veya ızgara olmadığı için dışkılarıyla temasları daha çok oluyor bu seferde.

Salma güzel.Yemlik ve suluk problemi de sonlanınca sıkıntısı kalmaz.

Hayırlısı olsun öncelikle kuşlar çok güzel salmanızdaki eksikler zamanla düzelecektir zaten bereketli üretimler.

iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.